KupBilecik

Laureaci Konkursu Wieniawskiego: Laureat I Nagrody z NFM Filharmonią Wrocławską

26 listopada 2022 o godz. 18:00

Bielsko-Biała

- woj. Śląskie

Cavatina Hall, ul. Dworkowa 2

To wydarzenie już się odbyło!

Już w październiku odbędzie się 16. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Cavatina Hall włącza się w wielkie święto muzyki jakim jest ten najstarszy na świecie turniej skrzypków. Wyjątkowym wydarzeniem cyklu Laureaci Konkursu Wieniawskiego w Cavatina Hall będzie koncert Laureata I Nagrody Konkursu z NFM Filharmonią Wrocławską pod batutą Marka Wroniszewskiego. 21 października poznamy nazwisko zwycięzcy Konkursu, który otwiera drogę na najważniejsze światowe sceny dla młodych artystów. Laureat I Nagrody wystąpi w Cavatina Hall w wyjątkowym towarzystwie. NFM Filharmonia Wrocławska należy do czołowych zespołów symfonicznych na polskiej scenie muzycznej. Koncert poprowadzi Marek Wroniszewski, zastępca dyrektora Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa.

Program:
K. Szymanowski: Nokturn i Tarantella op. 28 (oprac. G. Fitelberg) Koncert skrzypcowy (wyk. laureat I Nagrody 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego)
L. Różycki: Stańczyk - scherzo symfoniczne op. 1

Wykonawcy:
Marek Wroniszewski - dyrygent
Laureaci 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego
NFM Filharmonia Wrocławska


Koncert otworzy "Nokturn" i "Tarantela op. 28" Szymanowskiego w opracowaniu orkiestrowym Grzegorza Fitelberga. Laureat I 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu wykona wybrany przez siebie Koncert skrzypcowy. Wykonanie tego samego utworu doprowadzi go wcześniej do zwycięstwa słynnego Konkursu. W drugiej części, zabrzmi m.in. barwny poemat symfonicznym "Stańczyk" Ludomira Różyckiego. Kompozytora do stworzenia utworu zainspirował obraz Jana Matejki, przedstawiający błazna na dworze Jagiellonów głęboko zatroskanego o losy kraju. NFM Filharmonia Wrocławska współpracuje z gronem uznanych artystów gościnnych, takich jak m.in. Jacek Kaspszyk, Giovanni Antonini, Lawrence Foster, Philippe Herreweghe, Jerzy Maksymiuk, Michael Schonwandt, Dima Slobodeniouk, Gilbert Varga, Mario Venzago, Piotr Anderszewski, Jonathan Biss, Ning Feng, Pablo Ferrández, Elisabeth Leonskaja, Midori, Julian Rachlin, Nikolaj Szeps-Znaider, Elina Vähälä i István Várdai. Od sezonu 2017/18 jej dyrektorem artystycznym jest wielokrotny zdobywca nagrody Grammy, Giancarlo Guerrero. Orkiestra powstała w 1945 r. W 1994 r. obrała za patrona Witolda Lutosławskiego, a w 2015, wraz z inauguracją swojej nowej siedziby - NFM, przyjęła nazwę NFM Filharmonia Wrocławska. W sezonie, oprócz regularnych koncertów, orkiestra realizuje wiele różnorodnych przedsięwzięć artystycznych, w tym koncerty edukacyjne, plenerowe oraz sesje nagraniowe. W działaniach edukacyjnych koncentruje się nie tylko na koncertach dla dzieci i młodzieży, lecz także na współpracy z Akademią Orkiestrową i Akademią Chóralną (projektami prowadzonymi przez NFM). Dzięki współpracy z festiwalami NFM, takimi jak Jazztopad i Musica Electronica Nova, zespół występuje z czołowymi przedstawicielami sceny awangardowej i jazzowej; dotychczas byli to m.in. John Zorn, Brad Mehldau, Charles Lloyd oraz Wynton Marsalis & Jazz at Lincoln Center Orchestra.

NFM Filharmonia Wrocławska zdobyła szczególne uznanie w repertuarze symfonicznym XX i XXI w., regularnie wykonuje również kompozycje stworzone na zamówienie NFM. Częścią tej aktywności są też płyty oraz występy zespołu w prestiżowych salach w Polsce i na świecie, m.in. w Berwald Concert Hall (Sztokholm), Elbphilharmonie Hamburg, Kölner Philharmonie, Tonhalle Zürich, Concertgebouw (Amsterdam), Flagey (Bruksela), Chicago Symphony Center, Filharmonii Narodowej (Warszawa) i w nowej siedzibie NOSPR (Katowice). W swoich nagraniach oraz podczas koncertów wyjazdowych orkiestra regularnie sięga po twórczość takich mistrzów, jak Witold Lutosławski, Krzysztof Penderecki czy Arvo Pärt. Płyta z symfoniami tego ostatniego kompozytora, nagrana przez orkiestrę pod batutą Tõnu Kaljuste (ECM), otrzymała w 2019 r. International Classical Music Award. W czerwcu 2021 r. premierę miał wydany przez wytwórnię Deutsche Grammophon album NFM Filharmonii Wrocławskiej zarejestrowany wraz z Bomsori pod dyrekcją Giancarla Guerrero.

Marek Wroniszewski jest zastępcą dyrektora Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa. Asystował wielu wybitnym dyrygentom, takim jak: Michaił Jurowski (nagranie i współczesne światowe prawykonanie opery Antona Rubinsteina Mojżesz), Gabriel Chmura, Mirosław Jacek Błaszczyk, Tadeusz Kozłowski, Andrzej Boreyko, Piotr Gajewski. Współpracuje także z wieloma solistami, m.in. Zakhar Bron, Vadim Repin, Piotr Pławner, Kevin Kenner, Krzysztof Meisinger, Klaudiusz Baran, Joanna Marcinkowska. Półfinalista i laureat nagród dla najlepszego polskiego uczestnika na X Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach oraz finalista VI Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Dyrygentów w Białymstoku. Współpracuje z Filharmonią Śląską, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, Filharmonią Krakowską, Filharmonią Lubelską, Filharmonią Świętokrzyską, Orkiestrą Symfoniczną Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Orkiestrą Symfoniczną w Zamościu, Polską Filharmonią Sinfonia Baltica, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną.

Sprzedaż biletów na to wydarzenie została już zakończona!
Aby nie przegapić kolejnego występu tego artysty, aktywuj koniecznie Alert Fana!
Subskrybuj alerty i zamawiaj bilety przed innymi
Darmowy alert mailowy wydarzeń z okolicy!
Darmowy alert SMS wydarzeń z okolicy!
+48
Zobacz inne wydarzenia z okolicy
19 stycznia 2025
godz. 18:00

Stand-up / Bielsko-Biała / Bartosz Zalewski - "Obietnica zmierzchu"

19 stycznia 2025 o godz. 18:00
4 stycznia 2025
godz. 19:00

Koncert Kolęd i Pastorałek

4 stycznia 2025 o godz. 19:00
13 czerwca 2025
godz. 20:00

TRASA JUBILEUSZOWA (5-LECIE)

13 czerwca 2025 o godz. 20:00
15 marca 2025
godz. 18:00

No a ja

15 marca 2025 o godz. 18:00
7 marca 2025
godz. 19:00

Legenda polskiej sceny alternatywnej powraca do BCK.

7 marca 2025 o godz. 19:00
16 grudnia 2024
godz. 19:00

"Opowiem jak się spotkamy"

16 grudnia 2024 o godz. 19:00
30 marca 2025
godz. 18:00

Stand-up Bielsko-Biała | Michał Pałubski w programie "Polaco Loco"

30 marca 2025 o godz. 18:00
9 lutego 2025
godz. 17:00

Opera, operetka, musical i piosenka - Muzyka Świata cz. 1 - Hiszpania

9 lutego 2025 o godz. 17:00
19 stycznia 2025
godz. 17:00

Koncert Kolęd i Pastorałek

19 stycznia 2025 o godz. 17:00
1 lutego 2025
godz. 19:00

Dołącz do niezwykłej muzycznej podróży z zespołem Ponad Chmurami!

1 lutego 2025 o godz. 19:00
Powiązane wiadomości z tym artystą
Pomysł na współpracę pojawił się, gdy Topic dołączył do Clean Bandit jako gość specjalny podczas ich 12-godzinnej imprezy "House Party Against Hunge". Ponieważ trio wcześniej współpracowało już z Wesem, wiedzieli, że jego głos idealnie będzie pasował to tego nagrania. W skład Clean Bandit wchodzą: Grace Chatto, Jack Patterson i Luke Patterson. Wśród sukcesów grupy należy wymienić 6 nominacji do BRIT, milionowe wyniki (ponad 40 milionów singli, 6,9 miliona albumów, 15,5 miliarda streamów, 12,3 pobranych singli i 6,6 miliarda odsłon na YouTube). Grupa umieściła również 10 singli w Top 10 brytyjskiego zestawienia, w tym 4 na najwyższej pozycji: "Solo" feat. Demi Lovato; "Symphony" feat. Julia Michaels; "Rather Be" feat. Jess Glynne oraz świąteczny numer 1 z 2016 roku - "Rockabye" feat. Anne-Marie i Sean Paul (ta piosenka niedawno przekroczyła miliard streamów na Spotifyu).
Sam Rockwell i Octavia Spencer zagrają Joe i Lucy, parę mającą kłopoty finansowe, która godzi się dostarczyć w ciągu 24 godzin serce z Nowego Jorku na Florydę. Odbiorcą ma być kontrahent na czarnym rynku, który chce ominąć kolejkę do przeszczepu. Joe i Lucy ostatecznie decydują by zawieźć serce oczekującemu w kolejce biorcy narażając się na wściekłość gangsterów. Allison Janney zagra czarny charakter. Nat Faxon i Jim Rash napisali scenariusz i zajmą się reżyserią. Zdjęcia rozpoczną się jeszcze w rym roku. Allison Janney i Sam Rockwell zagrali w w 2013 roku filmie Nata Faxona i Jima Rasha "Najlepsze najgorsze wakacje".
Akcja serialu realizowanego dla National Geographic będzie rozgrywać się w latach 90. w Dolinie Krzemowej w Kalifornii. Bohaterami opowieści będą pionierzy na rynku internetowym, twórcy pierwszych przeglądarek, serwisów społecznościowych czy sklepów. Bradley Whitford, Steve Zahn i Lamorne Morris zagrają w serialu, aczkolwiek nie wiemy kogo. John Karna zagra natomiast Marca Andreesena, inżyniera, który stworzył pierwszą przeglądarkę internetową Mosaic. Dakota Shapiro oraz Oliver Cooper wcielą się w młodych naukowców, którzy ze swoich pokojów w akademiku otworzą witrynę theglobe.com, pierwowzór mediów społecznościowych. Serial ma mieć 6 odcinków. Reżyserią i scenariuszem zajął się Matthew Carnahan. Produkcja trafi do telewizji jesienią. Zespół S U R V I V E powstał w 2009 roku w Austin w Teksasie. Grupa zyskała popularność po tym, jak dwóch z jej członków - Kyle Dixon i Michael Stein - zostało zaangażowanych do prac nad ścieżką dźwiękową do serialu "Stranger Things". Album był nominowany do Grammy oraz otrzymał statuetkę Emmy. S U R V I V E piszą muzykę nie tylko do produkcji filmowych. Ich ostania płyta to "RR7349" z 2105 roku.
Artyści, którzy otrzymali nagrodę Akademii za "City of Stars" z "La La Land" i nominację za "This is Me" z "Króla rozrywki" szykują piosenki do nadchodzącej disnejowskiej produkcji. Benj Pasek i Justin Paul na razie napisali dwa utwory do przyszłorocznego dzieła. Podczas pracy wspierał ich Alan Menken ("Piękna i Bestia", "Aladyn", "Mała Syrenka"). "Aladyn" to bajka zainspirowana opowieścią z "Księgi tysiąca i jednej nocy". Bohaterem jest tytułowy biedny chłopiec, który zakochuje się w księżniczce. Przez przypadek znajduje starą lampę, w której mieszka Dżin. W zamian za uwolnienie, obiecuje spełnić trzy życzenia chłopaka. Reżyserią nowego filmu zajmuje się Guy Ritchie. Scenariusz napisał John August. Ekipa pracuje w Londynie. W rolach głównych występują Will Smith, Naomi Scott i Mena Massoud. Animacja z 1992 roku otrzymała 2 Oscary za najlepszą muzykę i za piosenkę "A Whole New World". Dzieło nakręcili Ron Clements i John Musker.
X
Chcesz, abyśmy powiadamiali Cię o nowych wydarzeniach Laureaci Konkursu Wieniawskiego: Laureat I Nagrody z NFM Filharmonią Wrocławską w Twojej okolicy?
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Twoję imię
Miejscowość
Adres mailowy
Numer telefonu +48
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES