Mapa w Sztuce na Miejscu
22 października 2021 o godz. 21:00
Wrocław
- woj. DolnośląskieSztuka na Miejscu, ul. Łaciarska 4
To wydarzenie już się odbyło!
Mapa to solowy koncept muzyczny Magdy Pasierskiej, który jest eklektyczną fuzją syntetycznej elektroniki rodem z berlińskich scen muzycznych, naturalnych brzmień sekcji instrumentów, bardzo osobistych tekstów oraz niecodziennego głosu Magdy. Na albumie śpiew przeplata się z melorecytacją, rapem i wokalną improwizacją.
Magda Pasierska jest znana z Me Myself And I - Trio wokalno beatboxerskiego z Wrocławia, z którym zagrała trasy koncertowe w Polsce i za granicą.
Subskrybuj alerty i zamawiaj bilety przed innymi
Darmowy alert mailowy wydarzeń z okolicy!
Darmowy alert SMS wydarzeń z okolicy!
Zobacz inne wydarzenia z okolicy
4 stycznia 2025
godz. 18:00
Wrocław VIII | Łukasz Kowalski - Święty Łukasz | 4.01.25, g. 18:00
4 stycznia 2025 o godz. 18:00
12 stycznia 2025
godz. 18:30
Reż. Marcin Liber
12 stycznia 2025 o godz. 18:30
1 marca 2025
godz. 20:00
Freddie Mercury rock-operowo
1 marca 2025 o godz. 20:00
21 grudnia 2024
godz. 18:30
Reż. Weronika Szczawińska
21 grudnia 2024 o godz. 18:30
13 grudnia 2024
godz. 18:00
Hrabi Dzieciom - Bez wąsów
13 grudnia 2024 o godz. 18:00
5 grudnia 2024
godz. 19:00
Interaktywne, humorystyczne widowisko z wykonaniem doświadczeń chemicznych i fizycznych na żywo
5 grudnia 2024 o godz. 19:00
18 maja 2025
godz. 19:00
Grzegorz Dolniak stand-up "Mogło być gorzej"
18 maja 2025 o godz. 19:00
18 września 2025
godz. 20:00
12 stycznia 2025
godz. 19:00
16 grudnia 2024
godz. 18:00
Jak przygotować trasę koncertową dla nieznanej kapeli, a przy tym nie zbankrutować i nie wyłysieć
16 grudnia 2024 o godz. 18:00
Powiązane wiadomości z tym artystą
Jak nie trudno zgadnąć Red Hot Chili Peppers najczęściej śpiewali o Kalifornii, ale całkiem sporo też o Anglii i Meksyku. Co ciekawe na mapie pojawiły się także tak egzotyczne kraje z punktu widzenie Kalifornijczyków jak Litwa czy Węgry. Niestety Polski zabrakło na mapie.
Mapę w dużej rozdzielczości można obejrzeć pod tym adresem.
W trakcie ponad 35-letniej działalności Red Hot Chili Peppers sprzedali ponad 80 milionów płyt. Zdobyli też sześć statuetek Grammy. W kwietniu 2012 roku zespół został wprowadzony do elitarnego Rock and Roll Hall of Fame. Ich ostatni album, "The Getaway", miał premierę w czerwcu 2016 roku.
"Mapa naszych miejsc" to piosenka z nutą nostalgii za analogowym światem deskorolki, nocną jazdą rowerem po mieście, nastoletnią miłością, przyjaźnią i chęcią odnalezienia swojej własnej prawdy o życiu. Jest pierwszym albo ostatnim dniem wakacji, wejściem w nieznane, wspomnieniami z czasów boomu na "Midnight City" M83. Jest tęskniącą opowieścią o przedmieściach, złotej godzinie i czasach, kiedy Facebook i Instagram nie były jeszcze nieodłączną częścią życia. To piosenka refleksyjna, ale nie smutna. Tęsknota za tym, co było daje nam poczucie ciągłości i znaczenia w teraźniejszym życiu, buduje pomost między przeszłym, a teraźniejszym "ja".
Autorką słów i muzyki jest Oly. W nagraniach oprócz Oly. wziął udział Andrzej Konieczny, odpowiedzialny również za aranżację, produkcję i miks.
Do piosenki powstał teledysk autorstwa Pawła Prewenckiego z Fifne Studio, który opracował innowacyjną technikę operatorską, wykorzystaną podczas zdjęć. W teledysku wystąpił cały zespół Oly.
Oly. (Aleksandra Komsta) to 24-letnia piosenkarka i songwriterka. Ma już na swoim koncie debiutancki album "Home" (2015, Nextpop), a także piosenki do filmu dla młodzieży "Tarapaty". Współpracowała m. in. z takimi artystami, jak: Low Roar, Robert Amirian, Andrzej Smolik, Maciej Gołyźniak, Fismoll czy Kari.
Obecnie Oly. pracuje nad drugim albumem, którego premiera zaplanowana jest na jesień 2018 roku.
- Muzyka inspirowana industrialnymi fotografiami, feministyczny post-punk, improwizacje na syntezatorach modularnych. Na OFF Festivalu Katowice wszystkie dźwięki są u siebie - zapewniają organizatorzy.
Jamie Stewart stojący za projektem Hexa, nie po raz pierwszy pojawi się na OFFie. Mało tego - jego ostatnia wizyta również wiązała się z osobą kultowego reżysera Davida Lyncha. Xiu Xiu, macierzysta formacja Stewarta, poddała wówczas brawurowej reinterpretacji muzykę znaną z serialu "Twin Peaks". Tym razem będzie mniej przebojowo - Jamie i towarzyszący mu australijski artysta Lawrence English stworzyli wspólnie ścieżkę dźwiękową do wystawy fotografii autorstwa Davida Lyncha. Już sam jej tytuł sugeruje z czym możemy mieć do czynienia - i rzeczywiście, HEXA gra muzykę idealnie pasującą do opuszczonych fabryk, z jednej strony surową i szorstką, z drugiej na swój sposób poetycką.
Raphael Rogiński potwierdził już jego udział w tegorocznym OFF Festivalu - w ramach duetu Żywizna. Ale Raphael zagra jeszcze jeden, solowy koncert. Ten znakomity i bardzo oryginalny gitarzysta w naturalny sposób łączy różne tradycje i techniki, od bluesa przez jazz po surf. W Shofar, Cukunft, Alte Zachen kreował w Polsce nową muzykę żydowską, w formacjach Wovoka i Shy Albatross dokopywał się wspólnych nam wszystkim - ponad krainami i epokami - muzycznych korzeni, w Żywiźnie rekonstruuje tradycję muzyki kurpiowskiej. Solo… wszystko jest możliwe.
Mirt to muzyk, grafik, wydawca i współtwórca pierwszej polskiej manufaktury produkującej syntezatory modularne XAOC Devices. Wydał kilkanaście albumów, a na scenie mogli go zobaczyć i usłyszeć choćby ci, którzy przybyli jesienią na jeden z krakowskich koncertów Mike'a Pattona. Ter jest jedną z niewielu kobiet w Polsce, które grają na żywo na syntezatorach modularnych. Przez lata występowała w zespole Brasil and the Gallowbrothers Band, by w 2013 roku zadebiutować solo albumem "Fingerprints". Razem Mir + Ter płyną dokąd ich improwizacja poniesie, w gęstym, ponurym strumieniu niepokojących dźwięków.
Wydany w 1998 roku debiutancki i zarazem jedyny album Mapy, zatytułowany "Fudo", to dziś płyta zasłużenie kultowa. Marcin Dymiter (wówczas gitarzysta Ewy Braun i Mord, później i obecnie ceniony producent i muzyk poruszający się po obrzeżach elektroniki i muzyki improwizowanej) i Paul Wirkus (mieszkający i tworzący w Niemczech perkusista z korzeniami w punkowym Słupsku) stworzyli wciągające dzieło oscylujące pomiędzy elektroniką a post-rockiem. Recenzenci byli zachwyceni (wliczając "The Wire"), publiczność na koncertach również, ale projekt szybko przestał istnieć. Dziś wraca i dowodzi, że dobra muzyka nigdy się nie dezaktualizuje.
Siedmioosobowy zespół postpopowy New People, wykonujący rzadką na polskiej scenie miksturę muzycznych smaków z lat 70. ubiegłego wieku - soft rocka, disco i soulu. Melodyjne to, wielobarwne i ambitne, ale na amatorów nie trafiło. New People tworzą bowiem muzycy znani z innych formacji: Alicja Boratyn (Wicked Giant), Jakub Czubak i Piotr Piechota (The Car Is On Fire), Aleksander Orłowski (Magnificent Muttley), Natalia Pikuła (Drekoty), Jakub Sikora (Crab Invasion, ZaStary) i Hubert Woźniakowski (Eric Shoves Them In His Pockets).
Życzylibyśmy sobie na polskiej scenie pop - no dobrze, na jej alternatywnych obrzeżach… - więcej tak dojrzałych i oryginalnych debiutów jak ubiegłoroczne "Morze” Ralpha Kaminskiego. Ten utalentowany młody człowiek zaczynał przygodę z muzyką od skrzypiec, by skończyć wokalistykę na gdańskiej Akademii Muzycznej. Były też pierwsze zespoły, konkursy, a nawet udany występ w Opolu. Doszliśmy jednak do wniosku, że melancholijna, żarliwa muzyka Kaminskiego znacznie lepiej pasować będzie do scen OFF Festivalu i gustów jego uczestników.
Bracia Jarek (gitara, produkcja, głos) i Romek Zagrodny (gitara) stoją za tym wrocławskim projektem Bluszcz, kolejnym nabytkiem Brennnessel Records, wytwórni prowadzonej przez muzyków KAMP! Ich debiutancki singel - "Aspen" - zachwycił sentymentalnym synthpopem z mocną akcentowaną gitarą.
"Feminizm w rytmie vintage", ale też po prostu "piosenki o złamanych sercach". Ania Włodarczyk, Nela Gzowska i Zosia Hołubowska stojące za projektem Wilcze Jagody poznały się na Woman's Rock Campie, czyli warsztatach organizowanych przez kobiety dla kobiet, które chcą muzykować. One chciały, więc założyły zespół, który brzmieniem nawiązuje do lat 80. w całej ich wielobarwności - od synth popu, przez post-punk po shoegaze. Debiutancka płyta już powstaje.
W Katowicach - co ogłoszono wcześniej - zagrają ponadto Feist, PJ Harvey, Swans, Talib Kweli, Kwadrofonik, Artur Rojek, Helado Negro, Beak>, Shellac, Carla Bozulich, Jessy Lanza, PRO8L3M, Made in Poland, Arab Strap czy Conor Oberst Band.
Karnet trzydniowy 2017 na wszystkie koncerty - od 4 do 6 sierpnia 2017 w Dolinie Trzech Stawów (bez pola namiotowego) kosztuje 310 zł.
"Blindspot. Mapa zbrodni" to historia cierpiącej na amnezję kobiety, która zostaje znaleziona naga na Times Square. Jej ciało niemal w całości pokryte jest tatuażami. To dzięki nim bohaterka powoli odkrywa swoją przeszłość… Jak się okazuje, rysunki, teksty i liczby to nie tylko wskazówki, które prowadzą do ustalenia tożsamości tajemniczej Jane Doe (Jaimie Alexander), ale również klucz do rozwiązania wielu zagadek kryminalnych. Cykl doczeka się trzeciej odsłony.
Zaledwie po jednym sezonie zniknie seria science fiction "Timeless", opowiadająca o trójce bohaterów - naukowcu (Malcolm Barrett), żołnierzu (Matt Lanter) i profesor historii (Abigail Spencer) - podróżujący w czasie do kluczowych wydarzeń w dziejach USA, by powstrzymać pewnego niebezpiecznego kryminalistę (Goran Visnjic).
Stacja postanowiła też po 6 sezonach zrezygnować z kontynuacji sitcomu "Ostatni prawdziwy mężczyzna" z Timem Allenem w roli głowy rodziny Baxterów.
X
Chcesz, abyśmy powiadamiali Cię o nowych wydarzeniach Mapa w Twojej okolicy?
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Kliknij TUTAJ aby powróć do wersji mobilnej strony