KupBilecik

Śpiewa Artur Żmijewski

31 marca 2025 o godz. 19:00

Kraków

- woj. Małopolskie

Kino Kijów Centrum, Al. Krasińskiego 34

                    
W tym momencie wydarzenie to przegląda jeszcze 1 osoba.

Cohen - Po miłości kres. Śpiewa Artur Żmijewski.

Artur Żmijewski, jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich aktorów, tym razem zaskakuje w nowej roli, prezentując program muzyczny z utworami Leonarda Cohena. Na koncertowej scenie usłyszymy takie utwory jak "Alleluja", "W tajnym życiu mym" (In My Secret Life), "Zuzanna", "Tańczmy po miłości kres" (Dance Me To The End of Love), "Wspomnienie" (Memories) oraz wiele innych. Każdy z nich, dzięki doskonałym tłumaczeniom autorstwa Macieja Zembatego, Romana Kołakowskiego i Michała Kuźmińskiego, zyskuje nowe życie, wprowadzając słuchaczy w świat pełen poezji, emocji i głębokiej refleksji.

Arturowi Żmijewskiemu na scenie towarzyszyć będą wyjątkowi muzycy. Ewa Żmijewska (wokal, gitara), Shandrelica "Shandy" Casper (instrumenty perkusyjne i wokal), Wojciech Pilichowski (gitara basowa oraz wokal) i Andrzej "e-moll" Kowalczyk (śpiew, gitary i instrumenty klawiszowe). Razem tworzą niezwykłą muzyczną przestrzeń, która doskonale oddaje nastrój i przesłanie utworów Cohena.

Program "Cohen - Po miłości kres" to nie tylko hołd dla twórczości Cohena, ale także nowa, pełna emocji interpretacja jego utworów. To koncert skłaniający do refleksji nad przemijaniem i wolnością jednostki, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci.


~ 90 min
szacowana długość występu
brak
ograniczenie wiekowe
18:30
otwarcie wejścia
brak przerwy
zaplanowanych antraktów
zabronione
nagrywanie występu
zabronione
wnoszenie własnych napojów
bilety na miejsca
numerowane
Subskrybuj alerty i zamawiaj bilety przed innymi
Darmowy alert mailowy wydarzeń z okolicy!
Darmowy alert SMS wydarzeń z okolicy!
+48
Zobacz inne wydarzenia z okolicy
7 lutego 2025
godz. 11:00

Muzeum Banksy - bilet upoważniający do wejścia w ciągu całego dnia (od godz. 11:00)

7 lutego 2025 o godz. 11:00
7 lutego 2025
godz. 17:00

Cezary Żak, Katarzyna Żak, Izabela Dąbrowska, Agnieszka Więdłocha, Piotr Ligięza, Grzegorz Warchoł

7 lutego 2025 o godz. 17:00
4 stycznia 2025
godz. 18:00

Viki Gabor, Mietek Szcześniak, Iza Szafrańska, Sylwia Lorens, Damian Ukeje, orkiestra Filharmonii Futura i ponad 300 dzieci-chórzystów w przepięknych pastorałkach autorstwa Mikołaja Blajdy

4 stycznia 2025 o godz. 18:00
4 lutego 2025
godz. 11:00

Muzeum Banksy - bilet upoważniający do wejścia w ciągu całego dnia (od godz. 11:00)

4 lutego 2025 o godz. 11:00
22 stycznia 2025
godz. 19:00

Stand-up Milenialsi

22 stycznia 2025 o godz. 19:00
14 lutego 2025
godz. 17:30

Walentynki - Romantyczna kolacja z muzyką na żywo

14 lutego 2025 o godz. 17:30
22 marca 2025
godz. 19:00

Polska Noc Kabaretowa 2025

22 marca 2025 o godz. 19:00
15 lutego 2025
godz. 17:00

SPECJALNY KONCERT WALENTYNKOWY - pierwsza na świecie Orkiestra Księżniczek Tomczyk Art

15 lutego 2025 o godz. 17:00
11 stycznia 2025
godz. 16:00

To tylko botoks - czyli zastrzyk uśmiechu

11 stycznia 2025 o godz. 16:00
2 stycznia 2025
godz. 19:00

Wrażliwy Chłopak

2 stycznia 2025 o godz. 19:00
Powiązane wiadomości z tym artystą
"Królestwo Kobiet" to komedia, w której płeć piękna przejmuje kontrolę. Była i obecna żona, kochanka i tajemnicza kobieta. Zupełnie różne, a połączy je "mężczyzna ich życia", a właściwie jego śmierć. W spadku zamiast majątku otrzymują firmę i długi u miejscowego gangstera. Cztery zwyczajne kobiety szukające miłości, próbujące okiełznać swoje życie, nieświadomie wplątują się w samo centrum przestępczych porachunków. Choć trudno polubić nową żonę byłego męża, a tym bardziej jego kochankę, dziewczyny szybko jednoczą siły, bo tylko razem są nie do pokonania. - W serialu chcieliśmy dać widzom przede wszystkim wspaniałą rozrywkę, ostry humor i wiele okazji do śmiechu - mówi producent, Tomasz Blachnicki. - Główną osią serialu jest kobieca siła i solidarność, która rodzi się między bohaterkami w ekstremalnych okolicznościach. Wszystko zaś mogło się udać tylko dzięki cudownym aktorkom, które nie tylko tchnęły życie w te postaci, ale przy okazji świetnie bawiły się razem na planie. W serialu zagrają Krystyna Janda, Gabriela Muskała, Karolina Gruszka, Aleksandra Adamska, Justyna Schneider, Rafał Maćkowiak, Artur Żmijewski i Jan Peszek. Reżyserem jest Maciej Bochniak, autorem zdjęć Paweł Flis. Zespół scenarzystów pod nadzorem Kaśki Śliwińskiej-Kłosowicz tworzą: Hanna Węsierska, Dana Łukasińska, Karolina Szymczyk-Majchrzak i Wojciech Saramonowicz, za scenografię odpowiada Marcelina Początek-Kunikowska, za kostiumy Magdalena Sekrecka i Małgorzata Skorupa, zaś za charakteryzację Jolanta Madejska-Witek. Kierownikiem produkcji jest Krzysztof Łojan, a producentem Tomasz Blachnicki.
Janusz Majewski, twórca głośnych i obsypanych nagrodami obrazów: docenionych Srebrnymi Lwami w Gdyni "Excentryków, czyli po słonecznej stronie ulicy", a także "Zaklętych rewirów" czy filmu "C.K. Dezerterzy", przedstawia ekranizację kryminalnej powieści własnego autorstwa. "Czarny Mercedes" to pełna napięcia i zwrotów akcji opowieść sensacyjna o miłości, zbrodni i zabójczej namiętności, rozgrywająca się w odtworzonej z największą starannością scenerii okupowanej Warszawy i Zakopanego. W rolach głównych w filmie wystąpiła imponująca plejada gwiazd: Artur Żmijewski, Andrzej Zieliński, Maria Dębska, Aleksandar Milićević, Bogusław Linda, Marcel Sabat, Sonia Bohosiewicz, Danuta Stenka, Natalia Rybicka, Izabela Dąbrowska, Andrzej Seweryn, Marian Opania, Wiktor Zborowski, Andrzej Mastalerz, Andrzej Baranowski, Przemysław Bluszcz i Antoni Królikowski. Warszawa, listopad 1941 roku. W podejrzanych okolicznościach zostaje zamordowana Aneta (Maria Dębska) – piękna żona szanowanego adwokata Karola Holzera (Artur Żmijewski). Sprawę tajemniczego zabójstwa próbuje rozwikłać nadkomisarz Rafał Król (Andrzej Zieliński), funkcjonariusz współpracującej z Niemcami Granatowej Policji. Kolejne tropy mnożą podejrzenia i ujawniają głęboko skrywane sekrety zmarłej oraz niejasne powiązania jej męża z wysoko postawionym oficerem SS (Aleksandar Milićević). Wśród podejrzanych znajduje się także nieco ekscentryczny hrabia Leon Przewiedzki (Andrzej Seweryn), który ma w zwyczaju podglądanie osób obecnych w mieszkaniu adwokata, szczególnie kobiet. W toku śledztwa, nadkomisarz Król znajduje nieoczekiwanego sojusznika w osobie radcy niemieckiej policji kryminalnej – Ernsta Kluge (Bogusław Linda). Sytuacja Holzera staje się coraz bardziej niebezpieczna, tymczasem znajdujący się na wolności morderca jest być może o krok od popełnienia kolejnej zbrodni. - Większość filmów o okupacji ukazuje tylko jedną jej stronę, tę martyrologiczną. Opowiada o oporze, działaniach podziemnych armii, cierpieniu ludności i terrorze niemieckim, ignorując przy tym fakt, że przecież w czasie wojny nie sposób było tylko cały czas walczyć, bać się i cierpieć - mówi Janusz Majewski, reżyser. - Trzeba było starać się, żeby przeżyć i żeby życie to było w miarę normalne. Ludzie jak zawsze kochali się i nienawidzili, zazdrościli i współczuli, rodzili się i umierali. Musiały być też morderstwa – z namiętności, w afekcie, a nie tylko takie, które przynosiła wojna. Myśląc w ten sposób, doszedłem do przekonania, że ciekawie byłoby stworzyć kryminał, który dzieje się w czasie okupacji. Pokazać zagadkę kryminalną, a równocześnie pokazać tło tamtych czasów. Powiedzieć coś o psychice ludzi, którzy wtedy żyli i wpływie okoliczności na ich losy. "Czarny mercedes" w kinach od 4 października.
Warszawa, czerwiec 1942 roku. W podejrzanych okolicznościach zostaje zamordowana Aneta (Maria Dębska) żona szanowanego adwokata, Karola Holzera (Artur Żmijewski). Sprawę tajemniczego zabójstwa próbuje rozwikłać nadkomisarz Rafał Król (Andrzej Zieliński), funkcjonariusz współpracującej z Niemcami granatowej policji, a równocześnie zaprzysiężony żołnierz polskiego podziemia. Kolejne tropy mnożą podejrzenia i ujawniają głęboko skrywane sekrety zmarłej oraz niejasne powiązania Holzera z wysoko postawionym oficerem SS – Maximilianem Grafem von Fleckensteinem (Aleksandar Milićević). Czy nadkomisarz Król, który znajduje nieoczekiwanego sojusznika w osobie dowódcy Gestapo, Ernsta Kluge (Bogusław Linda), zdoła odnaleźć mordercę kobiety, zanim ten ponownie przeleje krew? - Większość filmów o okupacji ukazuje tylko jedną jej stronę, tę martyrologiczną. Opowiada o oporze, działaniach podziemnych armii, cierpieniu ludności i terrorze niemieckim, ignorując przy tym fakt, że przecież w czasie wojny nie sposób było tylko cały czas walczyć, bać się i cierpieć - mówi Janusz Majewski, reżyser. - Trzeba było starać się, żeby przeżyć i żeby życie to było w miarę normalne. Ludzie jak zawsze kochali się i nienawidzili, zazdrościli i współczuli, rodzili się i umierali. Musiały być też morderstwa – z namiętności, w afekcie, a nie tylko takie, które przynosiła wojna. Myśląc w ten sposób, doszedłem do przekonania, że ciekawie byłoby stworzyć kryminał, który dzieje się w czasie okupacji. Pokazać zagadkę kryminalną, a równocześnie pokazać tło tamtych czasów. Powiedzieć coś o psychice ludzi, którzy wtedy żyli i wpływie okoliczności na ich losy. Janusz Majewski, twórca głośnych i obsypanych nagrodami obrazów "Zaklęte rewiry", "C.K. Dezerterzy" i "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" przedstawia ekranizację kryminalnej powieści własnego autorstwa. "Czarny mercedes" to pełna napięcia i zwrotów akcji opowieść sensacyjna o miłości, zbrodni i zabójczej namiętności, rozgrywająca się w odtworzonej z największą starannością scenerii okupowanej Warszawy i Zakopanego. W rolach głównych w filmie wystąpiła imponująca plejada gwiazd: Artur Żmijewski, Andrzej Zieliński, Maria Dębska, Aleksandar Milićević, Bogusław Linda, Marcel Sabat, Sonia Bohosiewicz, Danuta Stenka, Natalia Rybicka, Izabela Dąbrowska, Andrzej Seweryn, Marian Opania, Wiktor Zborowski, Andrzej Mastalerz, Andrzej Baranowski, Przemysław Bluszcz i Antoni Królikowski. Autorem zdjęć do filmu jest jeden z najbardziej utalentowanych polskich operatorów – Arkadiusz Tomiak. Scenografię przygotował Andrzej Haliński, zaś za montaż odpowiada Milenia Fiedler.
- To film przede wszystkim oparty na słowie, na świetnych dialogach - podkreślał Artur Żmijewski w trakcie spotkania z widzami, które odbyło się w ramach 10. Festiwalu Visa Kino Letnie Sopot-Zakopane w Giżyckim Centrum Kultury. - Praca z Pawłem była przyjemnością, reżyser doskonale wiedział, czego chce. To właśnie scenariusz i entuzjazm oraz otwartość reżysera zachęciły mnie do współpracy. "Atak paniki" to komedia, w której codzienność zmienia się w czyste szaleństwo, ukazując dzikie oblicze bohaterów. Film porównywany już jest do przebojowej, czarnej komedii "Dzikie historie". W oficjalnym streszczeniu poznajemy galerię postaci: pokręcony radiowiec, kelner z ambicjami podbicia wszechświata, perfekcyjna panna młoda w opałach, odnosząca sukcesy autorka kryminałów, mąż i żona w podróży życia oraz specjalista od zwierzęcego behawioryzmu ulegają atakowi paniki. Wszyscy bohaterowie dochodzą do sytuacji, z której jest tylko jedno wyjście. Paweł Maślona wyreżyserował film na podstawie scenariusza, który napisał we współpracy z Aleksandrą Pisulą oraz Bartłomiejem Kotschedoffem. W obsadzie poza Arturem Żmijewskim znaleźli się Artur Żmijewski, Dorota Segda, Olaf Marchwicki, Nicolas Bro, Małgorzata Hajewska, Bartłomiej Kotschedoff, Aleksandra Pisula, Magdalena Popławska i Daniel Guzdek. Produkcją pokierował Jan Kwieciński. Niedawno "Atak paniki" zakwalifikował się do konkursu głównego 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Kinowa premiera planowana jest na 19 stycznia 2018 roku.
X
Chcesz, abyśmy powiadamiali Cię o nowych wydarzeniach Cohen - Po miłości kres w Twojej okolicy?
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Twoję imię
Miejscowość
Adres mailowy
Numer telefonu +48
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES