KupBilecik

18. urodziny Festiwalu Twórczości Nieograniczonej Zacieralia

10 stycznia 2025 o godz. 17:30

Warszawa

- woj. Mazowieckie

Klub Progresja, ul. Fort Wola 22

                    

Czas znowu spłatał nam figla i tak oto, już za moment - 10 i 11 stycznia 2025 roku - świętować będziemy 18. urodziny Festiwalu Twórczości Nieograniczonej Zacieralia! Wśród wielu atrakcji, które z okazji jubileuszu szykujemy, będą również występy muzyczne. Z niebywałą radością ogłaszamy Inwazję Fińskiego Disco w rytmie Humppa - po latach, specjalnie na Zacieralia, do Polski powracają ELÄKELÄISET oraz TANSSIORKESTERI LOSSIMIES! Występy tych dwóch legendarnych składów to nie koniec atrakcji, które czekają na nas w styczniu w Progresji. W oba dni wystąpi gospodarz imprezy, ZACIER. W sobotę w wersji HEWI METAL i prawdopodobnie z udziałem niesamowitych gości specjalnych!

PIĄTEK

W piątek składów legendarnych i wspaniałych będzie co niemiara… Imprezę otworzy - tak, jak 18 lat temu - nieistniejąca GRUPA PIESEEK. Po zeszłorocznym niedosycie pozostawionym przez występ łączonych sił tejże z Człowiekiem Widmo, w tym roku oba składy ujrzymy oddzielnie. THE SYNTETIC zaprezentuje materiał z najnowszej płyty, jak również stare i jare przeboje i czarne, czarne… to On jest niewidoczny jak pochodnia! Pierwszego dnia festiwalu będziemy mieć jeszcze dwa spektakularne powroty oraz dwa zaskakujące debiuty! Po latach zobaczymy znów człowieka-orkiestrę, grającego ponad 500 koncertów rocznie i wydającego w tym czasie około 15 płyt długogrających. ZENEK KUPATASA powraca na Zacieralia!

Na deski Progresji powraca również wspaniały i bezkompromisowy DR. HACKENBUSH. Z całkiem innego świata, choć nieodległego w kryteriach nieograniczalności, przybędzie RAT KRU, aby pierwszy raz w historii zaprezentować swoją twórczość na Zacieraliach. W piątek 10 stycznia usłyszymy również kolejną postać wybitnie zasłużoną dla Festiwalu, a mowa o Olafie Deriglasoffie - tym razem z reaktywowanym, legendarnym składem z początków swojej działalności artystycznej. Niegdyś Dzieci Kapitana Klossa, teraz już jako DZIADY KAPITANA KLOSSA zabiorą nas w sentymentalną podróż na Sopocką Plażę i nie tylko…

Piątkowe występy zakończą specjalni goście - ELÄKELÄISET, czyli "emeryci" z Finlandii zaprezentują swoje wyjątkowe show w rytmie Humppa!

SOBOTA

W sobotę koncerty rozpocznie OYATE. Skład wywodzący się z legendarnej Plebanii, choć grający nowy i wyjątkowy materiał przyjedzie do nas aż z Helu! Dalej chyba się nie da, dlatego warto być w sobotę w klubie punktualnie. Z drugiej strony Polski, po raz wtóry nadciągnie znany i kochany CHAŁTCORE! W roli festiwalowych debiutantów tego dnia dwie kapele. Poza Lossimies nie byle kto zostanie Zacieraliowo rozdziewiczony… otóż z Wrocławia przyjedzie Zespół HURT, a wraz z nimi Bolek, Lolek, Tytus, Romek i A'Tomek… i nie tylko. TPN 25, który zagrał w zeszłym roku najlepszy i najskuteczniejszy koncert w karierze, w tym roku według planu nie wystąpi, bo nie chce psuć wrażenia po ostatnim występie… chociaż my zrobimy wszystko, by jednak tradycyjne konwulsje, w jakieś formie doszły do skutku. Na pewno wystąpi za to wspaniały Kolektyw ZTVÖRKI EL DUPA, klasyk już taki, że nic więcej pisać przecież nie musimy. Po raz kolejny zagra niestety zakała Podbeskidzia, zespół LEJ MI PÓŁ, natomiast obiecujemy, że jeśli obecny perkusista, Rusek, nie powtórzy formy swojego poprzednika, Bzyka, z występu sprzed paru lat, to więcej już ich nigdy nie zaprosimy!

ZACIER HEWI METAL zaprezentuje mocniejszą, ciemniejszą stronę Zaciera…
Na finał - fińskie disco, czyli TANSSIORKESTERI LOSSIMIES. Zespół ten, znany rzeszy fanów między innymi ze ścieżki dźwiękowej do legendarnej produkcji Bartka Walaszka "Sarnie Żniwo, czyli pokusa statuetkowego szlaku", zakończy hucznie świętowanie 18. urodzin Zacieraliów… zakończy? Nie! Przecież z występu Lossimies przejdziemy płynnie w niezbędny, improwizowany koncert wszystkich pozostałych jeszcze przy życiu, pod szyldem PŁONĄCA PYTA NERONA. Dopiero gdy Prezes Marek wykona tradycyjny skok ze sceny, wtedy zakończymy świętowanie oficjalne i po prostu pójdziemy wspólnie w miasto… Będzie jeszcze kilka niespodziankowych atrakcji, o części z nich powiemy niedługo.

To już po raz 18 spotkamy się w Progresji na Festiwalu Twórczości Nieograniczonej ZACIERALIA. Weźcie swe nakrycia głowy i bądźcie z nami!

ZACIERALIA - 18. urodziny
10-11 stycznia 2025


LINE-UP

Piątek:
GRUPA PIESEEK
THE SYNTETIC (Człowiek Widmo)
ZENEK KUPATASA
DR. HACKENBUSH
RAT KRU
DZIADY KAPITANA KLOSSA
ELÄKELÄISET

Sobota:
OYATE
CHAŁTCORE
HURT
ZTVÖRKI EL DUPA KOLEKTYW
LEJ MI PÓŁ
ZACIER HEWI METAL
TANSSIORKESTERI LOSSIMIES
PŁONĄCA PYTA NERONA

17:00 - drzwi
17:30 - start

bilety na miejsca
nienumerowane
Subskrybuj alerty i zamawiaj bilety przed innymi
Darmowy alert mailowy wydarzeń z okolicy!
Darmowy alert SMS wydarzeń z okolicy!
+48
Zobacz inne wydarzenia z okolicy
6 grudnia 2024
godz. 17:00

Rodzina w sieci, czyli polowanie na followersów - Teatr Kamienica

6 grudnia 2024 o godz. 17:00
14 stycznia 2025
godz. 19:00

Koncert Chopinowski w Sali Koncertowej Fryderyk

14 stycznia 2025 o godz. 19:00
5 kwietnia 2025
godz. 16:00

Reż. Olaf Lubaszenko

5 kwietnia 2025 o godz. 16:00
10 grudnia 2024
godz. 19:00

Koncert Przy Świecach w Sali Koncertowej Fryderyk

10 grudnia 2024 o godz. 19:00
22 stycznia 2025
godz. 19:00

Gala Noworoczna - Wiedeński Nowy Rok

22 stycznia 2025 o godz. 19:00
17 grudnia 2024
godz. 19:00

Koncert Przy Świecach w Sali Koncertowej Fryderyk

17 grudnia 2024 o godz. 19:00
4 grudnia 2024
godz. 19:00

Gra

Garnizon Sztuki - miejsce pozytywnych emocji.

4 grudnia 2024 o godz. 19:00
12 stycznia 2025
godz. 20:00

Nowy program ZŁOTE MYŚLI

12 stycznia 2025 o godz. 20:00
23 grudnia 2024
godz. 21:00

Koncert Przy Świecach w Sali Koncertowej Fryderyk

23 grudnia 2024 o godz. 21:00
25 grudnia 2024
godz. 17:00

Koncert Przy Świecach w Sali Koncertowej Fryderyk

25 grudnia 2024 o godz. 17:00
Powiązane wiadomości z tym artystą
Rat Kru to formacja, w skład której wchodzą Witold Skrzypczak i Paweł Horbowy. Działają od 2016 roku, a swoją twórczość często określają mianem techno-rapu. Nie są zamknięci na różne muzyczne style, choć w ich twórczości słychać wyraźne nawiązania do klubowej sceny lat 90. Utwory takie jak "Cześć", "Ego", "Świnia" znalazły się na debiutanckiej płycie duetu pt. "Rok Szczura". W roku 2021 chłopaki wydali trzy single - psychodeliczne "Grzyby" z Mery Spolsky, szalone "DMT", do którego zaprosili rapera Rau Performance, a także energetyczny "Go RAT KRU!". Teraz Ratkrusi przedstawiają swój nowy numer, który wykonują wspólnie z Włodzimierzem Dembowskim, czyli popularnym Paprodziadem. "Drzewa", kolejny singiel zapowiadający nowy album Rat Kru "Winogrady", to piosenka o pierwotnej sile natury. Podczas pracy nad muzyką chłopaki inspirowali się m.in. serialem "Ballada o Januszku", a także muzyką Czesława Niemena. W teledysku do utworu, oprócz wspomnianych wcześniej muzyków, możemy zobaczyć także Julię Rover, która znana jest z wielu poznańskich kooperacji artystycznych. I choć sam klip nagrany został w przeciągu zaledwie 3 godzin to duet zaznacza, że "czuć w nim ducha boru".
Poznańska formacja, w skład której wchodzą Witold Skrzypczak i Paweł Horbowy, działa od 2016 roku. W swojej twórczości skupiają się głównie na takich gatunkach jak elektronika czy hip-hop, jednak nie są zamknięci na inne muzyczne inspiracje. Swoimi szalonymi tekstami pobudzają wyobraźnię słuchaczy, nie rezygnując przy tym z próby opisania świata, który ich otacza. Publika pokochała ich za takie utwory jak "Cześć", "Ego", "Świnia". Znalazły się one na debiutanckiej płycie chłopaków "Rok Szczura". W tym roku zespół wydał dwa nowe single - psychodeliczne "Grzyby" z gościnnym udziałem Mery Spolsky, a także równie zwariowane "DMT", do którego zaprosili rapera Rau Performance. Najnowsza propozycja grupy, "Go Rat Kru!", opowiada o inspiracjach, które nadają Rat Kru kurs, a także o ciekawym dojrzewaniu na poznańskich Winogradach w latach 90. W utworze znajdziemy czytelne nawiązania do płyty Skid Row "Slave to the Grind", a także faz księżycowych. Do piosenki powstał wyjątkowy klip, który jest filmowym sprawozdaniem z trasy "Przyjemne w swojej brutalności zwierzęcenie letnie". Zespół tego lata przemierzył Polskę wzdłuż i wszerz, a to co działo się na i po koncertach możemy oglądać w teledysku. Nie brakuje w nim Morza Bałtyckiego, morza alkoholu, festiwali, fanek i fanów, a także koszykówki - wielkiej miłości chłopaków z Rat Kru.
W utworze można usłyszeć wokalistę Mery Spolsky, z którą w przeszłości Ratkrusi mieli okazję niejednokrotnie dzielić scenę. Mery Spolsky wystąpiła również w szalonym teledysku do "Grzybów", którego klimat stał się już wizytówką Poznaniaków. Zespół RAT KRU lubi o sobie mówić, że jest zagubionym ogniwem polskiej elektroniki. Witold Skrzypczak i Paweł Horbowy to zdecydowanie bardzo ekscentryczny duet, który w twórczości postawił na brzmienia mocno inspirowane stylistyką retro, do której dodał dużo autorskiego szaleństwa i uroku. Ich poprzednie single, takie jak "Cześć", "Ego" czy "Świnia" zjednały im fanów i słuchaczy, którzy bardzo dobrze rozumieją tę konwencję, sposób ekspresji i delikatne puszczenie oka w ich stronę. Niemal po roku od wydawniczego debiutu, poznański duet wraca z hitem, który jest pierwszą zapowiedzią ich drugiego albumu. Przywoływane "Grzyby" to utwór w klimacie RAT KRU. Skoczna elektronika ze słowiańskim sznytem, na której znakomicie odnajdują się wersy Pawła Horbowego. Tym razem wokaliście towarzyszy Mery Spolsky - jedna z najbardziej obiecujących artystek młodego pokolenia, która również uwielbia bawić się muzyczną formą. - Piosenka jest o randce po zjedzeniu grzybków. Klip kręcił książę VHS-u z zespołu Wczasy - mówi Jakub Żwirełło. - Obraz nawiązuje do kultury biesiad lat 90. i kultowej baśni "Królewna Śnieżka". Całość zrealizowana jest w parafii św. Wojciecha w Poznaniu.
Premiera płyty "Rok szczura" zaplanowana jest na 14 lutego 2020 roku. Materiał to odważne połączenie stylów muzycznych. Znajdziemy tutaj techno, rap i dużą ilość basu. - "Zły" to kawałek opowiadający o drzemiącym w każdym z nas pierwotnym instynkcie, który jest nieustannie tłumiony przez cywilizację - mówią artyści. - Społeczeństwo jest stale obserwowane przez system, przez co nikt nie pokazuje swojej prawdziwej twarzy. Tworząc ten utwór tak naprawdę walczyliśmy z nudą, a nie z głodem. Wrzuciliśmy co mieliśmy do sekwencera. Obserwowaliśmy walkę memów i ikony z plastiku. Sprawdziliśmy, jaki dzieli nas dystans i powstał utwór. Szybki, bez zbędnego kombinowania. Bit wjechał Rat One'owi, kiedy był na krańcu internetu. Papa Musta obudził się z tekstem w ręku. Do dziś nie wiemy, jak to się stało. Pod koniec 2018 roku Rat Kru stało się częścią przedsięwzięcia My Name Is New powołanego przez wytwórnię Kayax poświęconemu debiutującym artystom solowym i zespołom. W ramach projektu artyści wydali trzy single - "Plantacje", "Tempra Samba" oraz "Hordo". Poznański duet wziął udział w licznych akcjach specjalnych realizowanych przez inicjatywę My Name Is New. Artyści są laureatami konkursu festiwalu Naturalnie Mazury, którego nagrodą główną było nagranie płyty w wytwórni Kayax. Rat Kru to zagubione ogniwo polskiej elektroniki. Odważnie balansują na granicy sztuki i kiczu nigdy jej jednak nie przekraczając. Odpowiedzialny za warstwę muzyczną Rat One gwarantuje chłostę tanecznym bitem, a znany z solowej działalności Papa Musta maluje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach. Sami swoją muzykę określają betonową sambą, porywając do tańca tłumy na koncertach i festiwalach zarówno w Polsce (Spring Break, Tauron Nowa Muzyka, Fest Festival), jak i na tych za granicą (Tallinn Music Week, Seasplash Festival). Ich pierwsza płyta "Rat" łączy dub, hip-hop i elektronikę. Wydana w maju 2019 roku EP-ka zapowiada płytę, która ukaże się nakładem Kayaxu w lutym 2020 roku.
Ośmiu nowych artystów zamyka lineup 14. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice. Program festiwalu rośnie do 69 artystów i poszerza się o towarzyszące wydarzenia w Muzeum Śląskim oraz na Sztauwajerach. Jak co roku Tauron Nowa Muzyka Katowice to nie tylko świeże dźwięki, ale pełna paleta zjawisk z szeroko rozumianej kultury. Wydarzeniem będzie z pewnością koncert zespołu Syny w budynku Stolarni byłej Kopalni Węgla Kamiennego Katowice. Muzeum Śląskie ponownie staje się jednym z partnerów festiwalu i oferuje wyjątkowe atrakcje dla festiwalowiczów. Między 20 a 22 czerwca każda osoba, która posiada opaskę lub bilet na Tauron Nowa Muzyka, będzie miała możliwość zwiedzenia Muzeum za symboliczną złotówkę. Promocja dotyczy wszystkich wystaw stałych i czasowych. Jednym z najciekawszych obecnie punktów programu Muzeum jest wystawa "Zajawka. Śląski hip-hop 1993-2003", która przedstawia początki hiphopu w Polsce. W odniesieniu do niej w trakcie festiwalu w Muzeum odbędzie się kilka wydarzeń związanych z kulturą hiphopu. W sobotę 22 czerwca o godz. 16.00 Michał Kotłowski (Good Time Design) oraz Sebastian Kisiel przygotują specjalny performans w przestrzeni wystawy, który odwoła się do początków graffiti na Śląsku. Wraz z wystawą odbędzie się wyjątkowy koncert. Dzień wcześniej na deskach Sceny w budynku Stolarni byłej KWK Katowice wystąpi formacja Syny. Ich wizjonerskie produkcje nikogo nie pozostawiają obojętnym, czego najlepszym dowodem są spowite specyficzną synoską aurą koncerty. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy do wczesnego przybycia. Fanów z pewnością zainteresuje także spotkanie z legendami polskiego hiphopu. Wydarzenie poprowadzi Bogna Świątkowska, która w latach 90. zasłynęła audycjami w Radiu Kolor. Za realizację spotkania odpowiadać będzie DJ 600 V, producent odpowiedzialny za brzmienie m.in. "Skandalu" Molesty. Oprócz wymienionych atrakcji na uczestników festiwalu czeka jeszcze jedna niespodzianka. Warto szukać wskazówek na muzealnych budynkach. Oprócz Synów, wątki hiphopowe na festiwalu będzie prezentować także grupa Rat Kru. Poznaniacy łączą szeroko pojętą elektronikę z rapem. Oprócz raperów do lineupu dołączają dwie bardzo intrygujące artystki, odwołujące się do rodzinnego dziedzictwa. K Á R Y Y N to wokalistka o syryjsko-ormiańsko-amerykańskich korzeniach. Dorastając spędziła wiele czasu w Aleppo. "Fact" napisał o niej, że jest "elektronicznym poszukiwaczem przygód". Jej twórczość zachwyciła m.in. Marinę Abramović oraz Björk. Z kolei wokalistka Madison McFerrin pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny. Jej ojcem jest Bobby McFerrin, autor słynnego "Don’t Worry Be Happy", a bratem producent muzyczny Taylor McFerrin. Amerykańska wokalistka oszałamia warunkami głosowymi, śpiewając często a capella. Questlove z The Roots nazwał jej muzykę "soulapella". W trakcie festiwalu podwoje otwierają także Sztauwajery w dolinie Trzech Stawów. To zdecydowanie najbardziej urokliwa letnia miejscówka w Katowicach. W trakcie 14. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice będą pełnić funkcję oficjalnego klubu festiwalowego. Zagra tam plejada polskich didżejów - Bert, Igor, Mr. Lex i Ros. Syny to duet utworzony przez producenta 1988 oraz rapera i producenta Roberta Piernikowskiego. Zadebiutowali w 2015 roku płytą “Orient", która wywołała wśród słuchaczy wiele dyskusji i kontrowersji. Wydana w 2018 roku płyta "Sen" to jednocześnie czwarta część Synoskiej Sagi, którą poprzedzają dwa solowe wydawnictwa członków duetu: Piernikowski - "No Fun" oraz 1988 - "Gruda". Wszystkie wydawnictwa wydała trójmiejska Latarnia Records. Syny stawiają na klimat. K Á R Y Y N urodziła się w amerykańskim stanie Alabama, ale w jej żyłach płynie syryjska i ormiańska krew. Dorastając spędziła wiele czasu w Aleppo, a związki z Syrią regularnie pojawiają się w muzyce artystki. FACT napisał o niej, że jest "elektronicznym poszukiwaczem przygód". Jej bogate produkcje, wzbogacone o niesamowite wokalizy, eksplorują rodzinne dziedzictwo artystki. Penetrują także tematykę fizyki kwantowej, miłości, żalu, rozwoju i wpływu, jaki ludzie wywierają na siebie. Twórczość K Á R Y Y N zachwyciła m.in. Marinę Abramović oraz Björk. Wiosną tego roku nakładem kultowej Mute Records ukazał się debiutancki album artystki zatytułowany "The Quanta Series". Madison McFerrin śpiewa, często a capella, i komponuje pomysłowe piosenki na styku jazzu i R&B. Pochodzi z muzykalnej rodziny utytułowanych wokalistów. Bobby McFerrin, autor słynnego "Don’t Worry, Be Happy"" to jej ojciec, a producent muzyczny Taylor McFerrin to brat, z którym zresztą czasem współpracuje. New York Times napisał, że jej występy "pokazują cudowną zręczność wokalną, zręcznie skęcając od ostrych, wyraźnych wybuchów staccato, do trzepoczącej, swobodnej melizmaty". Questlove z The Roots nazwał jej muzykę "soulapella". Rat Cru to duet z Poznania działający od 2016 roku. Ich twórczość porusza się na pograniczu rapu i szeroko pojętej elektroniki. Rat Kru świadomie posługuje się symboliką szczura jako zwierzęcia inteligentnego, wyrzutka, ale też istoty odrażającej, żyjącą na uboczu. W pierwszym roku działalności zagrali ponad 50 koncertów, m. in. w Polsce, UK, Estonii i Chorwacji. Obecnie kończą prace nad drugim albumem. Bert to DJ, dziennikarz oraz producent muzyczny aktywny od końca lat 90. Współtwórca takich duetów, jak Boogie Mafia, Last Robots i Holiday 80. Na antenie Czwórki prowadzi dwie autorskie audycje - "Klubotekę" i "Klubowe ikony". Igor to DJ i producent znany m.in. z duetu Last Robots. Aktywny współtwórca polskiej sceny klubowej od kilkunastu lat. W setach prezentuje energetyczną mieszankę dźwięków z pogranicza electro, house i disco. Mr. Lex to DJ, radiowiec, pasjonat muzyki wcześniej znany jako Lexus. Reprezentant kolektywu Beats Friendly. Najczęściej można go usłyszeć u boku Noviki w klubach w całym kraju oraz na najważniejszych festiwalach. Prowadzi autorską audycję w Czwórce - Pora Lexa. Jako DJ stara się kierować własnym gustem, a nie modą, mając na uwadze parkiet rozgrzany do czerwoności. Ros jest jednym z pionierów polskiej sceny klubowej, znany najbardziej ze swych dokonań dla nurtu drum'n'bass. Pochodzi z Trójmiasta. Właściciel labelu Addiction Records. Założyciel projektu Sabbia, w ramach którego współpracował z zaprzyjaźnionymi wokalistami, muzykami i producentami. Pierwszy Polak, który zagrał w słynnym londyńskim klubie Fabric. Między 20 a 22 czerwca katowicką Strefę Kultury znów opanują najświeższe i najbardziej intrygujące dźwięki z całego świata. Tauron Nowa Muzyka Katowice to jeden z najbardziej cenionych festiwali muzycznych w Europie, a jego status potwierdza co roku fascynujący program artystyczny i niebanalna lokalizacja w sercu Śląska. Warto odwiedzić go ponownie! Na Tauron Nowa Muzyka Katowice zagrają Kraftwerk, Skepta, Apparat live, RHYE, GusGus, Jazzanova live, Red Axes, Yves Tumor, Amnesia Scanner, Matthew Dear, GAIKA, Roman Flügel, Laurel Halo, Mariel Ito, Marie Davidson, Oscar Mulero, Thomas Fehlmann, Bjarki A/V live, Atom™ & Jacek Sienkiewicz, Anja Schneider, Deena Abdelwahed, HVOB live (clubset), The Mouse Outfit, Fatima Al Qadiri live, LAFAWNDAH, Kornél Kovács, Neon Chambers, Karen Gwyer, Andrea Belfi, K Á R Y Y N, Madison McFerrin, Novo Line, Lisa Morgenstern, Smolik / Kev Fox, Fisz Emade Tworzywo, Syny, Kamp!, Envee, Piotr Bejnar, Resina, Król, Kamil Pivot, GYRL, Slikback, Ivo Dimchev, coucou chloe, Ptakh_Jung, Ana Carla Maza, Brat Star, AWA, Askjell, MUKA, RAT KRU, Tatiana Heuman, Bert, Igor, Mr. Lex, Ros, Oramics showcase (Avtomat, dogheadsurigeri, Monster, ISNT, Mala Herba), Glasse, Raidho, Michał Margański, Sosky, Wrong Dials, Jaromir Kaminski.
X
Chcesz, abyśmy powiadamiali Cię o nowych wydarzeniach Zacieralia w Twojej okolicy?
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Twoję imię
Miejscowość
Adres mailowy
Numer telefonu +48
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES