Festiwal Jurajski, Rap Jura 2024
24 sierpnia 2024 o godz. 17:00
Olsztyn k/Częstochowy
- woj. ŚląskieZamek, Zamkowa
To wydarzenie już się odbyło!
Trwa ładowanie komentarzy...
Patrycja: Dramat... Brak organizacji, słaba jakość nagłośnienia, dwa razy dłuższy czas oczekiwania na artystę, aniżeli trwał występ. Załatwianie spraw formalnych, które wpływają na dwugodzinne opóźnienie jest nieprofesjonalne. Koncert w ogóle nie wart ceny biletu. Na dożynkach wiejskich jest większy profesjonalizm
Sobota 24.08.2024, od 17.00-01.00, Zamek Olsztyn k/Częstochowy.
Paluch, Vito Bambino, Sarius, O.S.T.R., Mikser, Gooral, OG OK, Dj Enix, TTT, Triangle Choice, Halny.
~ 480 min
szacowana długość występu
brak
ograniczenie wiekowe
17:00
otwarcie wejścia
brak przerwy
zaplanowanych antraktów
dozwolne
nagrywanie występu
zabronione
wnoszenie własnych napojów
Subskrybuj alerty i zamawiaj bilety przed innymi
Darmowy alert mailowy wydarzeń z okolicy!
Darmowy alert SMS wydarzeń z okolicy!
Zobacz komentarze naszych klientów
Patrycja
2024-08-25 17:10:17
"Dramat... Brak organizacji, słaba jakość nagłośnienia, dwa razy dłuższy czas oczekiwania na artystę, aniżeli trwał występ. Załatwianie spraw formalnych, które wpływają na dwugodzinne opóźnienie jest nieprofesjonalne. Koncert w ogóle nie wart ceny biletu. Na dożynkach wiejskich jest większy profesjonalizm"
Zobacz inne wydarzenia z okolicy
30 listopada 2024
godz. 18:00
NAJWIĘKSZE POLSKIE PRZEBOJE
30 listopada 2024 o godz. 18:00
10 stycznia 2025
godz. 19:00
Koncert Wiedeński Johann Strauss Gala
10 stycznia 2025 o godz. 19:00
30 stycznia 2025
godz. 18:30
Światowe przeboje Króla walca Johanna Straussa i nie tylko...
30 stycznia 2025 o godz. 18:30
21 marca 2025
godz. 17:30
Przezabawna farsa w gwiazdorskiej obsadzie! Hit 2023!
21 marca 2025 o godz. 17:30
18 stycznia 2025
godz. 16:00
Dobrze się kłamie - astronomicznie zabawny spektakl o układach międzyludzkich
18 stycznia 2025 o godz. 16:00
6 marca 2025
godz. 18:00
Łóżko pełne cudzoziemców
6 marca 2025 o godz. 18:00
14 grudnia 2024
godz. 19:00
Koncert z pokazami tanga Colours of Tango & Teatr Tanga
14 grudnia 2024 o godz. 19:00
8 lutego 2025
godz. 19:30
Jakie alibi będzie najbardziej wiarygodne? W co uwierzy żona?
8 lutego 2025 o godz. 19:30
3 grudnia 2025
godz. 19:00
Niezwykły francuski spektakl w hołdzie wybitnemu artyście
3 grudnia 2025 o godz. 19:00
Powiązane wiadomości z tym artystą
- Jednym ze wspaniałych pomysłów jakie mamy, które mają sprawić żebyście się uśmiechali szeroko są zaproszeni na te nasze stadionowe koncerty goście - mówi Dawid Podsiadło. - Kto, gdzie będzie kiedy?! To już słodka tajemnica, ale gwarantuję, że pojawienie się każdego z tych wspaniałych artystów na scenie zapewni nam wszystkim chwile wyjątkowe.
Aby zachować element niespodzianki nie jest podane, na którym koncercie będzie można spodziewać się danego gościa.
Wszystkie dotychczas zakupione bilety zachowują ważność i ich posiadacze będą mogli swobodnie uczestniczyć w koncertach w nowych terminach. Koncerty w Gdańsku i Wrocławiu są całkowicie wyprzedane - bilety sprzedały się w ciągu jednego dnia. Można nabyć ostatnie bilety na Stadion Śląski w Chorzowie - największy koncert w dotychczasowej karierze Dawida, zaplanowany dla prawie 60 tysięcy osób.
Harmonogram koncertów:
4 czerwca w Polsat Plus Arena Gdańsk,
18 czerwca w Tarczyński Arena Wrocław,
25 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie
Sanah do występu na swoim albumie zaprosiła kilkunastu gości. Wśród nich znalazł się również Vito Bambino.
"Uczta" to tytuł nadchodzącej płyty Sanah, która ukaże się już 15 kwietnia.
Album "Uczta" to 11 utworów zaśpiewanych przez Sanah w duetach ze znakomitymi wokalistkami i wokalistami (m.in. Ania Dąbrowska, Artur Rojek, Grzegorz Turnau, Daria Zawiałow).
- Zapraszam Was do swojego stołu – mówi Sanah. - Tym razem nie tylko po to, aby dzielić się muzyką, ale przede wszystkim sercem.
Jeszcze w tym miesiącu sanah wyruszy w trasę koncertową po Polsce – "Uczta Tour 22". Pierwszy z koncertów odbędzie się już 30 kwietnia w Gdańsku/ Sopocie.
"Poszło" to drugi singiel Vito Bambino w tym roku. W lutym ukazała się "Maj".
Autorami są Vito Bambino (tekst), którego wsparli koledzy z zespołu Bitamina: Amar Ziembiński (muzyka, produkcja) oraz Brian Massaka znany jako Moo Latte (muzyka, produkcja).
Za klip odpowiada Vito Bambino.
We wrześniu 2020 roku Vito Bambino wydał solowy debiut "Poczekalnia" z singlami "Bunkrów nie ma", "Rampage" czy "Oddaj".
W ubiegłym roku artysta pomógł m.in. sanah przy "Ale jazz!". Vito Bambino zasilił tez skład Męskie Granie Orkiestra 2021 - razem z Darią Zawiałow i Dawidem Podsiadłą zaśpiewał w numerze "I ciebie też, bardzo".
- Późne godziny są szóstym, ostatnim singlem z albumu "Pogłos" - opowiada Natalia Szroeder. - Od początku to miał być duet. Dotkliwie szczery dialog. I od początku bardzo chciałam zaśpiewać to z Mateuszem. Jako, że oboje jesteśmy trochę szaleni, zorganizowanie wspólnego terminu okazało się być trudniejsze niż myśleliśmy i ostatecznie bezlitosne "dedlajny" nas pokonały. Na szczęście tylko chwilowo. "Późne godziny" doczekały się w końcu wersji wymarzonej, a ja jestem niesamowicie wdzięczna, bo Mati nadał tej kompozycji zupełnie nowy wymiar. Ciary. Niezliczona ich ilość za każdym razem, gdy wchodzą chórki przed jego zwrotką, hihi. Tak właśnie miała brzmieć ta piosenka. To nasz drugi już wspólny utwór - śmiejemy się, że teraz to już musi być trylogia, więc bądźcie czujni, jeszcze nie mówimy ostatniego słowa. ;) Osłona nocy zawsze dodawała mi odwagi. Łatwiej było mi mówić o rzeczach trudnych, niewygodnych, krępujących. Łatwiej było łamać bariery i wychodzić poza komfortowe pola. I nawet jeśli następnego dnia przychodził lekki moralny kacyk, zawsze czułam, że było warto. ;) Noc. Świat śpi, a my jesteśmy zupełnie sami, nienarażeni na ocenę z zewnątrz, wolni od prozy życia. Zamykam tą piosenką pogłosową erę (choć oczywiście koncertowo będziemy się jeszcze, mam nadzieję, duuuuuużo razy z tym materiałem spotykać), równocześnie zapewniając Was, że jestem pewna, że najlepsze jeszcze przede mną, przed nami. :)
- Okrutne mamy czasy i wierzcie mi, długo zastanawiałam się, czy to dobry moment na wypuszczanie piosenki, bo przecież są teraz dużo ważniejsze rzeczy niż premiera singla… długo też zresztą z tym zwlekaliśmy, wszystko było w pełnej gotowości już na koniec stycznia - kontynuuje. - Na duchu podtrzymuje mnie nasze wyjątkowe jednoczenie się w tym, co się dzieje. Pięknie zdajemy egzamin z bycia sobie braćmi, z bycia dobrymi ludźmi. Patrzę na to co nas otacza, serce pęka mi na kawałki, ale równocześnie każdego dnia doświadczam niebywałych wzruszeń. Mam nadzieję, że, mimo wszystko, te dźwięki otulą Was i pokrzepią.
- "Późne godziny" - wszyscy znamy ten stan kiedy wypowiadamy słowa nieodwracalne - dodaje Vito. - Rozmowy o tej porze potrafią być czyszczące, ale i bolesne - bo mają wspólny mianownik: im później tym szczerzej. Tym bliżej własnych prawd. Przepiękny numer napisany przez Natalię i Archiego w końcu doczekał się planowanej od dawna wersji duetowej! Jest mi przemiło że Natz poprosiła o mój głos w dopowiedzeniu tej historii z perspektywy mężczyzny po drugiej stronie dialogu. Dziękuję ci za intymność i dzielenie się tak wrażliwymi i osobistymi przemyśleniami. Świat potrzebuje prawdy.
"Późne godziny" to ostatni, szósty singiel z płyty "Pogłos". Utwór ukazuje się niemal rok po wydaniu Platynowego już singla "Powinnam?", który zwiastował drugi album artystki. Status Złotego Singla uzyskały także świetnie przyjęte "Przypływy", zaśpiewane w duecie z Ralphem Kaminskim oraz "Para" - utwór znany z anten radiowych.
Podczas koncertu "Razem z Ukrainą" na scenie łódzkiej Atlas Areny wystąpią największe gwiazdy polskiej oraz ukraińskiej sceny muzycznej. Wśród nich Vito Bambino, Zalewski, Igo, Daria Zawiałow, Stanisław Soyka, Anita Lipnicka, Kayah, Natalia Przybysz, Maciej Musiałowski, Tomasz Ziętek, Tina Karol, Dagadana, Jerry Heil, Daria Psekho. Repertuar wieczoru wypełnią współczesne utwory oraz te, które już na stałe zapisały się w historii polskiej i ukraińskiej muzyki. Do projektu włączyli się również wybitni polscy aktorzy - m.in. Maja Komorowska, Danuta Stenka, Vanessa Aleksander, Andrzej Seweryn, którzy swoimi występami dopełnią część muzyczną wydarzenia.
"Razem z Ukrainą" to niezwykłe wydarzenie muzyczne zorganizowane w geście solidarności z osobami uciekającymi przed wojną. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej, która od 2014 roku prowadzi stałą misję w Ukrainie. Minimalna cena biletu "cegiełki" to 20 zł. Podczas koncertu możliwe będzie wysyłanie specjalnych SMS-ów, które również zasilą zbiórkę funduszy. Wszyscy artyści zaangażowani w projekt zrzekli się honorariów.
Dyrektorem muzycznym koncertu jest Wojciech Urbański - kompozytor i producent, autor muzyki do filmów, seriali i słuchowisk. Koncepcja wydarzenia powstaje w porozumieniu z Anną Stavychenko, Dyrektorką Kijowskiej Orkiestry Symfonicznej, przebywającą obecnie w Polsce. W składzie zespołu oraz chóru towarzyszącego występom na scenie znajdą się polscy oraz ukraińscy wykonawcy. Projekt realizowany jest również we współpracy z Teatrem Polskim w Warszawie.
Transmisję koncertu będzie można oglądać na antenie TVN oraz w Playerze już 20 marca o 20:00.
Postacie polskiej popkultury pod przewodnictwem Radka Łukasiewicza (Bisz/Radex, Pustki, Artur Rojek), Jarka Ważnego (Kult) oraz Janusza Zdunka (Kult) ratują polskie pieśni ludowe przed wyginięciem, poruszając niezwykle ważny, ale trudny temat. Do tej pory ukazały się trzy utwory nagrane wraz z Sanah, Matyldą Damięcką i Michałem Szpakiem. Kolejną odsłoną jest utwór "Niech monarchowie" z udziałem Vito Bambino. To wzruszająca pieśni o równości ludzi wobec śmierci.
- Życie prezydenta i generała warte jest tyle samo, co życie dziecka, lekarza, kierowcy ciężarówki czy szeregowego żołnierza - mówią muzycy. - I skończy się tak samo, niezależnie czy pod gołym niebem, czy za grubym murem pałacu. Tym, którzy o tym zapomnieli, przypominamy, korzystając z dorobku naszej kultury ludowej.
Wszystko zaczęło się od Radka Łukasiewicza, Jarka Ważnego i Janusza Zdunka, którzy postanowili zmierzyć się z tematem przemijania, śmierci i żałoby. Mimo, iż to elementy nieuchronne, będące częścią codzienności, stanowią w naszym kraju kulturowe tabu. Muzycy stworzyli niezwykłe kompozycje, które pomogą słuchaczowi spojrzeć na kwestie ostateczne z innej perspektywy i dzięki temu pomóc mu w oswajaniu trudnych doświadczeń.
Materiały do "Rzeczy ostatnich" to wynik wielu godzin rozmów i spotkań z pasjonatami tematu z całego kraju; twórcami ludowymi z Zamojszczyzny, Lubelszczyzny i Podkarpacia; wiejskimi kantorami, śpiewakami i śpiewaczkami. Podróży po polskich wsiach, miastach i miasteczkach. Wkrótce okazało się, że na podróży się nie skończy.
Na podstawie zebranych przez Jarka Ważnego tekstów i zrębów melodii (nagrywanych na dyktafon w kole gospodyń wiejskich czy podczas bezpośrednich spotkań ze śpiewakami) powstały kompozycje skierowane do współczesnego odbiorcy.
- Od początku rozumieliśmy trudność zadania, żeby współczesna "piosenkowa" produkcja nie pozbawiła pierwotnych pieśni ich właściwego ducha i sensu - mówią muzycy. - Zdajemy też sobie sprawę, jaka ciąży na nas odpowiedzialność: niektóre z tych utworów nigdy nie zostały profesjonalnie nagrane, nie posiadały także aranżacji – wszystkie były tradycyjnie wykonywane "a capella" przez płaczków pogrzebowych, nierzadko z improwizowanymi melodiami. Postanowiliśmy nagrać je z wokalistami, uprawiającymi na co dzień różne style, których barwy głosu i emocjonalność pozwolą odnaleźć się w tej osobliwej materii. Są to Michał Szpak, Matylda Damięcka, Vito bambino i inne popularne postaci.
Album dedykujemy Bartowi Sosnowskiemu, który zaśpiewał z nami w utworze "Cokolwiek w świecie".
Premiera albumu "Rzeczy ostatnie" została zaplanowana na 25 marca.
X
Chcesz, abyśmy powiadamiali Cię o nowych wydarzeniach Festiwal Jurajski w Twojej okolicy?
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Kliknij TUTAJ aby powróć do wersji mobilnej strony