KupBilecik

KONCERT SPECJALNY W XXX ROCZNICĘ ODEJŚCIA ARTYSTY w Katowickim Spodku!

POLECAMY

21 września 2024 o godz. 19:30

Katowice

- woj. Śląskie

Spodek, Al. Korfantego 35

                    
W tym momencie wydarzenie to przegląda jeszcze 1 osoba.
Dla tego wydarzenia dostępne są bilety kolekcjonerskie - zobacz przykład

"RYSIEK RIEDEL. WEHIKUŁ CZASU" - SEBASTIAN RIEDEL + AUKSO / DŻEM / ANITA LIPNICKA / MACIEJ MALEŃCZUK / JÓZEF SKRZEK.

Koncert specjalny "Rysiek Riedel. Wehikuł Czasu" to z pewnością muzyczne wydarzenie tegorocznej jesieni! Nie tylko na Śląsku, gdzie pamięć o kultowym wokaliście zespołu "Dżem" wciąż ma się przecież znakomicie. W trzydziestą rocznicę odejścia charyzmatycznego Artysty jego syn Sebastian Riedel (obecny wokalista zespołu "Dżem") zaprasza do legendarnego katowickiego "Spodka", by wspólnie upamiętnić swojego Ojca. I to w sposób najlepszy - muzycznie!

Tego wieczoru Sebastian Riedel zabierze publiczność w podróż po najważniejszych utworach, jakie przed laty wykonywał jego Ojciec, a zrobi to w sposób wyjątkowy, bo z towarzyszeniem uważanej za jedną z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie - AUKSO (pod batutą Maestro Marka Mosia). Na publiczność czeka prawdziwa muzyczna uczta, która wydarzy się jedynie tego wieczoru, warto więc nie przegapić tego koncertu! Szyku dodadzą goście specjalni, którzy także zmierzą się z kultowymi kompozycjami - Anita Lipnicka (wykona przepiękny i nieczęsto prezentowany utwór z dyskografii zespołu "Dżemu" pt. "Tylko Ja i Ty"), Maciej Maleńczuk ("Niewinni"), Adam Nowak z zespołu Raz Dwa Trzy ("Autsajder") oraz ikona muzycznego Śląska, legendarny multiinstrumentalista związany z formacją SBB - Józef Skrzek. Na zakończenie koncertu swój blok pamięci dawnego lidera zagra zespół "Dżem", jedna z największych legend w historii rodzimej muzyki. I to z Sebastianem Riedlem przy mikrofonie.

W sumie przez scenę katowickiego "Spodka" przewinie się tego wieczoru blisko czterdziestu znakomitych muzyków, wielkich indywidualności. Będzie to oficjalne, niepowtarzalne upamiętnienie nieodżałowanego Ryszarda Riedla, jednego z największych rodzimych Artystów. Wydarzenie poprowadzi ceniony dziennikarz muzyczny - Piotr Metz.

Nie bez znaczenia jest lokalizacja koncertu, bo to właśnie katowicki "Spodek" był przed laty miejscem najważniejszych koncertów zespołu "Dżem" z Ryśkiem Riedlem przy mikrofonie. Wydarzeniu towarzyszyć będzie specjalnie stworzona na tę okazję oprawa, zostaną też wyświetlone niepublikowane multimedia (pochodzące między innymi z katowickiego "Spodka"), dzięki którym i główny bohater wieczoru symbolicznie pojawi się przed publicznością.

Na koncert zapraszają RiedelART, Miasto Katowice, Orkiestra Kameralna Miasta Tychy Aukso i SPODEK.

bilety na miejsca
numerowane
Subskrybuj alerty i zamawiaj bilety przed innymi
Darmowy alert mailowy wydarzeń z okolicy!
Darmowy alert SMS wydarzeń z okolicy!
+48
Zobacz inne wydarzenia z okolicy
11 września 2024
godz. 18:00

Matka Boska Szopienicka Spektakl oparty na faktach

11 września 2024 o godz. 18:00
8 listopada 2024
godz. 19:00

Trasa - Idź Pod Prąd 2024

8 listopada 2024 o godz. 19:00
7 maja 2025
godz. 20:00

Foxtrot & Selling England By The Pound - A Genesis Experience

7 maja 2025 o godz. 20:00
11 października 2024
godz. 19:00

Klimakterium i już

11 października 2024 o godz. 19:00
21 września 2024
godz. 12:00

Różowy Kapturek

21 września 2024 o godz. 12:00
27 września 2024
godz. 17:30

Zwariowana komedia w gwiazdorskiej obsadzie

27 września 2024 o godz. 17:30
29 października 2024
godz. 19:00

Maciej Brudzewski w nowym programie "Co ludzie powiedzą"

29 października 2024 o godz. 19:00
19 października 2024
godz. 17:00

Pilot i Mały Książę - musical, jakiego jeszcze nie było!

19 października 2024 o godz. 17:00
Powiązane wiadomości z tym artystą
Podczas koncertu "Razem z Ukrainą" na scenie łódzkiej Atlas Areny wystąpią największe gwiazdy polskiej oraz ukraińskiej sceny muzycznej. Wśród nich Vito Bambino, Zalewski, Igo, Daria Zawiałow, Stanisław Soyka, Anita Lipnicka, Kayah, Natalia Przybysz, Maciej Musiałowski, Tomasz Ziętek, Tina Karol, Dagadana, Jerry Heil, Daria Psekho. Repertuar wieczoru wypełnią współczesne utwory oraz te, które już na stałe zapisały się w historii polskiej i ukraińskiej muzyki. Do projektu włączyli się również wybitni polscy aktorzy - m.in. Maja Komorowska, Danuta Stenka, Vanessa Aleksander, Andrzej Seweryn, którzy swoimi występami dopełnią część muzyczną wydarzenia. "Razem z Ukrainą" to niezwykłe wydarzenie muzyczne zorganizowane w geście solidarności z osobami uciekającymi przed wojną. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej, która od 2014 roku prowadzi stałą misję w Ukrainie. Minimalna cena biletu "cegiełki" to 20 zł. Podczas koncertu możliwe będzie wysyłanie specjalnych SMS-ów, które również zasilą zbiórkę funduszy. Wszyscy artyści zaangażowani w projekt zrzekli się honorariów. Dyrektorem muzycznym koncertu jest Wojciech Urbański - kompozytor i producent, autor muzyki do filmów, seriali i słuchowisk. Koncepcja wydarzenia powstaje w porozumieniu z Anną Stavychenko, Dyrektorką Kijowskiej Orkiestry Symfonicznej, przebywającą obecnie w Polsce. W składzie zespołu oraz chóru towarzyszącego występom na scenie znajdą się polscy oraz ukraińscy wykonawcy. Projekt realizowany jest również we współpracy z Teatrem Polskim w Warszawie. Transmisję koncertu będzie można oglądać na antenie TVN oraz w Playerze już 20 marca o 20:00.
Zespół Epica, który powstał w 2002 roku w Rotterdamie, jest w Polsce uwielbiany, a jego wierna publiczność wciąż naciska na organizatorów festiwali, żeby za wszelką cenę sprowadzili grupę do kraju. Tym razem naciski nie były potrzebne, Epica idealnie wpasowuje się w ideę wrocławskiego festiwalu. Metallica jest synonimem metalu, Epica - epickości. Nie ma lepszego określenia na muzykę tej wyjątkowej grupy i wspaniały mezzosopran Simone Simmons. Już wydany w 2003 roku debiutancki album "The Phantom Agony" pokazał skalę możliwości rotterdamskiej ferajny, która zaledwie rok wcześniej skrzyknęła się dzięki gitarzyście Markowi Jansenowi. Epica nie uznaje granic, sięga zarówno po rozpoznane metalowe rejestry (thrash, black, death, djent, power, folk, gothic, symphonic i groove metal), jak i po zupełnie nieoczywiste inspiracje lokalnymi i często zapomnianymi tradycjami (muzyka arabska, celtycka, chińska, czy też mająca korzenie w kulturze Majów). Podobnie nieoczywiste jest instrumentarium (Epica nie unika współpracy z chórami i orkiestrami symfonicznymi) i zaskakująco chwytliwe teksty na przeróżne tematy – rozważania bardzo osobiste sąsiadują z celnymi uwagami na temat duchowości, czy też współczesnej globalnej polityki. Grupa nagrała dotąd siedem albumów studyjnych i aż trzy koncertowe, a jej skład od bardzo wielu lat nie uległ żadnym zmianom, dzięki czemu zgranie muzyków jest, nie można tu użyć innego słowa, epickie. Wokalistka Simone Simmons wspierana jest przez założyciela zespołu, gitarzystę Marka Jansena, klawiszowca Coena Janssena, perkusistę Ariëna Van Weesenbeeka, drugiego gitarzystę Isaaca Delahaye i basistę Roba Van Der Loo. Wszystkie te nazwiska to osobne marki w świecie symfonicznego metalu. Mark Jansen ma dla polskich fanów od zawsze jedno przesłanie: „Upewnijcie się, że będziecie wystarczająco przygotowani, kiedy przyjedziemy zagrać dla Was nasz najlepszy koncert!" Bilety i karnety na 3-Majówkę 2022 już dostępne w sprzedaży online.
Za scenariusz i reżyserię wideo odpowiada sam Maleńczuk. Obrazek kręcono w twatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Z efektem można zapoznać się poniżej. Album pojawił się znienacka w sieci w miniony piątek, 2 października 2020 roku. - "Klauzula sumienia" ” jest gęsta od sensów, wciągających historii i błyskotliwych aforyzmów - recenzuje Jarek Szubrycht. - To jego najlepsza płyta od lat, może najlepsza w tym stuleciu. Muzycznie spójna, tekstowo aktualna i bezkompromisowa, czasem wręcz brutalna. Na celowniku: polityka, religia, obyczaje. Polska na celowniku. 1. Klauzula sumienia 2. Zdzira jak ty 3. Szabada 4. Policjant 5. Rycerz Maryi 6. Bajaga (jak to tak) 7. Bum szaka laka 8. Hamulcowy 9. Baby 10. Obrońca życia 11. Artysta - faszysta 12. Wojna Maciej Maleńczuk to jeden z najważniejszych, najbardziej charyzmatycznych, a przy tym kontrowersyjnych artystów ostatnich czterech dekad. Pieśniarz obdarzony świetnym głosem i darem pisania tekstów pełnych ciekawych obserwacji - nie zawsze miłych.
Z grupą Adam Nowak i Akustyk Amigos, wokalista wyrusza w nową muzyczną podróż zainspirowaną połączeniem doświadczeń i dokonań wytrawnych muzyków: Karima Martusewicza (Voo Voo) i Jarka Trelińskiego (Raz Dwa Trzy). Na linii zarówno artystycznego, jak i towarzyskiego porozumienia oraz z potrzeby grania niezależnie od macierzystych grup, powstał autorski projekt Adama Nowaka będący kwintesencją zamiłowania twórcy do akustycznych aranżacji i kameralnej oprawy koncertów na żywo. Koncerty Adam Nowak i Akustyk Amigos to bliskie spotkania z publicznością, pozbawione sztywnych ram i pełne improwizacji. Na wydawnictwie "Pół płyty" znalazł się całkowicie autorski repertuar, a na koncertach można się spodziewać się również kompozycji wybitnych polskich autorów - Marka Grechuty, Wojciecha Młynarskiego czy Zbigniewa Herberta. - W czasie obostrzeń związanych z pandemią nagrany został (wraz z zaproszonymi gośćmi) materiał muzyczny zatytułowany "Pół płyty" zawierającej siedem utworów - opowiada Adam Nowak. - Nagrywanie śladów muzycznych odbywało się zazwyczaj w domach i w studio Karima Martusewicza - dobrego ducha całego przedsięwzięcia. Oto tracklista: Lista utworów: 1. Cokolwiek ujęte 2. Który jestem z rzędu 3. Jeden jest zły inny dobry 4. Ogół stanowi 5. Życie Janka 6. Panna wyniosła ale biedna 7. STOPA R.I.P Skład zespołu: Adam Nowak - śpiew, gitary (Raz Dwa Trzy), Jarek Treliński - gitara (Raz Dwa Trzy) i Karim Martusewicz - kontrabas (Voo Voo). W 2005 roku otrzymał nagrodę im. Jacka Kaczmarskiego za całokształt twórczości.
Michał "Gier" Giercuszkiewicz pochodził z Katowic, a więc z regionu, gdzie muzyka bluesowa od zawsze ma się najlepiej w Polsce. Przygodę z muzyką rozpoczął w latach 70. w formacji Apogeum. Potem były jeszcze choćby takie grupy, jak Kwadrat, Bezdomne Psy, Krzak, SBB, Cree, Śląska Grupa Bluesowa oraz Dżem. Ryszarda Riedla nazywał swoim przyjacielem. W ostatnich miesiącach nagrywał solową płytę "Wolność", w czym pomagali mu m.in. Leszek Winder, Józef Skrzek, Jorgos Skolias, Antoni Gralak, Anthimos Apostolis i Mirosław Rzepa. "Przed chwilą zmarł Michał "Gier" Giercuszkiewicz. Mam w sercu kolejną wielką ranę. Brak słów." - napisał na swoim facebookowym profilu Leszek Winder, który wielokrotnie współpracował z Michałem Giercuszkiewiczem.
12 lipca na scenie pojawi się Wojtek Mazolewski Quintet - jeden z najpopularniejszych polskich jazzmanów, który zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty. Z kolei tydzień później, 19 lipca, swoje 30. urodziny na scenie świętował będzie zespół Raz Dwa Trzy. Natomiast 26 lipca na żywo pojawi się wybitny polski jazzman Michał Ubraniak z córką, Miką Urbaniak. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, uczestnicy mają do dyspozycji streaming na kilka kamer, które śledzą grę poszczególnych muzyków. Widz może więc nie tylko przyglądać się warsztatowi artystów, ale i zmieniać kanały w trakcie koncertu tak, by podejrzeć grę kilku instrumentalistów. Poza koncertem on-line melomani mają możliwość udziału w koncercie na żywo w klubie Progresja oraz obejrzeć koncert w salach kinowych sieci Helios, w których nagłośnienie naprawdę robi wrażenie. To nie wszystko. Oprócz samego koncertu, na uczestników czekają wywiady z muzykami poprowadzone przez redaktora muzycznego Piotra Metza i konkursy.
X
Chcesz, abyśmy powiadamiali Cię o nowych wydarzeniach Rysiek Riedel. Wehikuł Czasu w Twojej okolicy?
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Twoję imię
Miejscowość
Adres mailowy
Numer telefonu +48
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES