KupBilecik

Marek Dyjak i Goście: Kasia Moś, Jan Kondrak, Robert Kasprzycki

20 października 2024 o godz. 19:00

Kraków

- woj. Małopolskie
                    
Trwa ładowanie komentarzy...
Katarzyna: NIETUZINKOWA UCZTA DLA DUCHA:)
Marta: Super koncert w super miejscu. Polecam
Mateusz: Muzycznie wszystko OK, niecodzienny dobór utworów, konferansjerka na wysokim poziomie. Aczkolwiek koncert był bardzo krótki. Coś ok. 10 utworów. Plus wyjątkowo długa przerwa w trakcie. Przy tej cenie bilety można było oczekiwać nieco większej ilości utworów..,
Elżbieta: Piękny, klimatyczny koncert. Pan Marek Dyjak to świetny wokalista. :)
Joanna: Koncert GENIALNY!! Uwielbiam twórczość Marka Dyjaka. Każda piosenka porusza we mnie inną czułą strunę, tak więc większość koncertu przepłakałam, ale w najlepszym tego słowa znaczeniu. Panie Marku dziękuję! Za koncert i zdjęcie przed :)
Ktoś niedawno zamówił bilety, nie zwlekaj z rezerwacją, aby zdążyć przed innymi!

MAREK DYJAK I GOŚĆIE:KASIA MOŚ, JAN KONDRAK, ROBERT KASPRZYCKI | KONCERT FINAŁOWY 60.SFP


• Marek Dyjak głos absolutnie fenomenalny. Spiżowy, szeroki i ciężki jakby Dzwon Zygmunta miał za pa-trona. Przy tym ma niepowtarzalną chrypę, ten głos, intrygującą. Coś jakby bulgot siarki piekielnej we mły-nie do skalnego kruszywa. W dodatku zawsze rozbrzmiewa w temperaturze wrzenia. Idealnie nadaje się do śpiewania piosenek dramatycznych. Oczyszczających w myśl pojęcia "Katharsis" Ten atut już został po wielekroć wykorzystany. Ostatnio nastąpiły pozytywne zmiany w życiu prywatnym Marka Dyjaka. W związku z tym artysta proponuje widowni "Nowego Dyjaka", który wzbogaci swój wizerunek o piosenki pogodne, przywołujące również dobre strony życia człowieczego. Będzie to nieco kontrastujące przedsięwzięcie z dotychczasowym dorobkiem wokalisty ale z wielką korzyścią dla widzów. Dyjakowi można zaufać, gdyż oprócz talentu do śpiewania i charyzmy ma jeszcze zdolność dobierania odpowiedniego repertuaru, i w tym względzie nigdy się nie pomylił. Otwórzmy się na nowe w Dyjaku, a on odnowi nas swą odnową. Jubileuszowy charakter koncertu podkreślą zaproszeni przez artystę goście!


• Kasia Moś,

Kasia Moś - polska piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów piosenek i aktywistka społeczna. Od po-czątku kariery w 2002 wydała trzy albumy studyjne: Inspination, Moniuszko 200 i Karin Stanek. Reprezen-tantka Polski w finale 62. Konkursu Piosenki Eurowizji.


• Jan Kondrak - laureat II nagrody SFP z roku 1985,

Jan Kondrak to  głos .Wielki głos. Co do skali i  siły pewnie największy spośród polskich głosów bardow-skich.Jest też cenionym autorem i kompozytorem.Pisze dla siebie i innych, na przykład dla Marka Dyjaka. Słusznie kojarzony z wyjątkową piwnicą artystyczną jaką jest Lubelska Federacja Bardów. Ma na koncie jedenaście płyt z LFB  i osiem solowych dokonań. Występuje w konwencji " na głos męski i gitarę", ewen-tualnie z towarzyszeniem dwóch, trzech akompaniatorów. Z klasą sięga po klasykę piosenki autorstwa Leo-narda Cohena, Boba Dylana, Edwarda Stachury, Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, Stinga, Jacka Kaczmarskiego) Uroda głosu predestynuje go szczególnie do wykonywania romantycznych ballad, tchnących pobliskim stepem i wolnością, zaś temperament osobisty popycha go do kabaretowego sposobu prowadzenia koncertów.

• Robert Kasprzycki - zwycięzca 28. edycji SFP z roku 1992,

Singer-songwriter, muzyk, poeta. W muzyce Kasprzyckiego odnaleźć można ślady wielu inspiracji: "Niebo do wynajęcia" było mieszanką flamenco, popu, jazzu, bossanowy i folka, "Światopodgląd" - popisem roc-kowej energii, "Piosenki i Nie" - znakomitym nawiązaniem do tradycji klasycznej ballady, "Cztery" zaś połączeniem poetyckiej i rockowej wrażliwości - zresztą to właśnie wielojęzyczność i szerokie spektrum zainteresowań określają jego styl muzyczny i tworzą dla tekstów smakowitą oprawę.


• oraz kwartet znakomitych muzyków: 


• Mateusz Kołakowski - (foretpian)
Pianista regularnie koncertujący  w  Stanach Zjednoczonych, wystąpił między innymi w Los Angeles, Nowym Jorku i Chicago. Laureat Nagrody The Most Promising Performer Podczas Jazzowego Konkursu Pianistycznego w Paryżu, Uczestnik Festiwalu Jazzowego w Montreux w Szwajcarii, a także Międzynarodowego Festiwalu Pianistów Jazzowych W Pradze.

• Leszek Szczerba - (saksofony)
Krakowski muzyk jazzowy,  grający na wszystkich saksofonach oraz klarnecie, legenda polskiej sceny muzycznej  od lat grający z największymi artystami takimi jak Grzegorz Turnau,  Marek Grechuta czy Andrzej Zaucha.

• Alan Wykpisz -  (kontrabas)
Jeden z najmocniej wyróżniających się kontrabasistów młodej polskiej sceny jazzowej. Wszechstronny instrumentalista obdarzony wspaniałym feelingiem i muzykalnością. Jest członkiem najciekawszych projektów, które w przeciągu ostatnich kilku lat pojawiły się w naszym kraju: High Definition Quartet, Vehemence Quartet oraz łączącego jazz z rapem Eskubei i Tomek Nowak Quartet. Laureat takich konkursów jak Jazz Hoeilaart 2011, Bass Copenhagen 2012 czy Jazz Nad Odrą 2015. Koncertował na wielu festiwalach w krajach takich jak Kuwejt, Katar, Hiszpania, USA, Kanada, Belgia, Chiny, Indonezja czy Indie. Koncertował z wieloma artystami jak Janusz Muniak, Randy Brecker, Dave Liebman, Joel Frahm, Adam Pierończyk, Michał Urbaniak, Grzegorz Karnas, Aga Zaryan czy Grzech Piotrowski.

• Grzegorz Pałka -( perkusja)
Perkusista jazzowy wielokrotnie nagradzany na konkursach i festiwalach perkusyjnych oraz jazzowych o znaczeniu zarówno międzynarodowym, jak i krajowym. Swoją wiedzę i umiejętności udoskonalał na lekcjach prowadzonych przez wybitnych instrumentalistów takich jak: Billy Hart, Brian Blade, Marcus Gilmore, Eric Harland, Dennis Mackrel, Kendrick Scott, Billy Drummond, Damion Reid, Ari Hoenig. Koncertujący w Europie, Azji oraz Ameryce Północnej artysta w swoim dorobku artystycznym może pochwalić się współpracą z wieloma wybitnymi muzykami z kraju i nie tylko: Janusz Muniak, Jacek Niedziela-Meira, Piotr Wojtasik, Andy Middletone, Piotr Baron, Jorge Vistel, Dominik Wania, Rafał Sarnecki, Piotr Wyleżoł, Mark Alban Lotz, Kuba Badach, Wojciech Groborz, Szymon Mika, Kuba Stankiewicz.


• Koncert jest częścią Jubileuszowej, 60. edycji Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie (17-20.10.2024), najstarszego Festiwalu piosenki autorskiej w Polsce. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie w swojej ponad półwiecznej historii oparł się trendom obniżenia wartości kulturalnych treści. Przez wszystkie lata istnienia w zawierusze historii współczesnej Polski trwał wiernie na straży artystycznego wyrazu, promując twórców niebanalnych i polską twórczość, szczególnie zaś twórczość debiutancką, którą chce przekazywać swoim wiernym słuchaczom i uczestnikom. Zarówno Festiwal jak i artyści z nim związani na trwale wpisali się w rozwój polskiej kultury i sztuki. Na Festiwalu swoje pierwsze kroki artystycznej kariery stawiali m.in. Ewa Demarczyk, Marek Grechuta, Maryla Rodowicz, Jacek Kaczmarski, Jan Wołek, Piotr Rogucki, Adam Nowak, Zbigniew Zamachowski, Piotr Szczepanik, Stanisław Soyka, Lech Janerka, Renata Przemyk, Grzegorz Turanu i inni.

bilety na miejsca
nienumerowane
Subskrybuj alerty i zamawiaj bilety przed innymi
Darmowy alert mailowy wydarzeń z okolicy!
Darmowy alert SMS wydarzeń z okolicy!
+48
Zobacz komentarze naszych klientów
Mateusz
2024-05-14 09:54:34
"Muzycznie wszystko OK, niecodzienny dobór utworów, konferansjerka na wysokim poziomie. Aczkolwiek koncert był bardzo krótki. Coś ok. 10 utworów. Plus wyjątkowo długa przerwa w trakcie. Przy tej cenie bilety można było oczekiwać nieco większej ilości utworów..,"
Katarzyna
2022-05-19 13:53:43
"NIETUZINKOWA UCZTA DLA DUCHA:)"
Katarzyna
2022-05-18 23:22:37
Milena
2022-04-14 10:43:17
"Koncert z sercem, bardzo osobisty i wzruszający."
Joanna
2022-04-12 13:10:50
"Koncert GENIALNY!! Uwielbiam twórczość Marka Dyjaka. Każda piosenka porusza we mnie inną czułą strunę, tak więc większość koncertu przepłakałam, ale w najlepszym tego słowa znaczeniu. Panie Marku dziękuję! Za koncert i zdjęcie przed :)"
JAROLAW
2022-04-11 11:19:41
Angela
2022-04-09 14:54:59
"Z całego serca polecam. Koncert wspaniały!"
Elżbieta
2022-04-09 14:01:03
"Piękny, klimatyczny koncert. Pan Marek Dyjak to świetny wokalista. :)"
Marta
2022-04-09 08:15:16
"Super koncert w super miejscu. Polecam"
Michał
2022-04-08 20:39:47
"Było świetnie ,sam Marek Dyjak jak zawsze sztos ,miejsce obsługa suoer"
Zobacz inne wydarzenia z okolicy
29 listopada 2024
godz. 20:30

Przezabawna farsa w gwiazdorskiej obsadzie! Kontynuacja wielkiego hitu teatralnego!

29 listopada 2024 o godz. 20:30
5 sierpnia 2024
godz. 19:00

Kolacja z muzyką na żywo - Amerykańskie hity

5 sierpnia 2024 o godz. 19:00
26 sierpnia 2024
godz. 19:00

Kolacja z muzyką na żywo - Amerykańskie hity

26 sierpnia 2024 o godz. 19:00
22 września 2024
godz. 15:00

Oszuści - spektakl komediowy Och-Teatru

22 września 2024 o godz. 15:00
5 lipca 2024
godz. 19:00

100 lat polskiej piosenki - Rewia

5 lipca 2024 o godz. 19:00
28 listopada 2024
godz. 20:00

"Opowiem jak się spotkamy"

28 listopada 2024 o godz. 20:00
12 lipca 2024
godz. 20:00

Comedy Lab: Sztafeta Komedii + Stand-Up

12 lipca 2024 o godz. 20:00
8 listopada 2024
godz. 19:00

Największe Przeboje "25 lat"

8 listopada 2024 o godz. 19:00
4 lipca 2024
godz. 20:00

Jimmy Gnecco (lider zespołu OURS)

4 lipca 2024 o godz. 20:00
28 września 2024
godz. 20:00

Golden Apes & Whispers in the Shadow

28 września 2024 o godz. 20:00
Powiązane wiadomości z tym artystą
Sam utwór oraz promujący go teledysk powstał dzięki pomocy finansowej Tenczyńskiej Okovity i Janusza Palikota, który wystąpił w teledysku wraz Markiem Dyjakiem i Magdaleną Różczką. Słowa „Na wzgórzu rozpaczy" napisał Jan Kondrak, muzykę skomponował Marek Tarnowski. Markowi Dyjakowi towarzyszy zespół w składzie: Marek Tarnowski - programowanie, instrumenty klawiszowe, akordeon; Sławomir "Guadky" Gładyszewski - gitara; Paweł Niewiadomski - puzon; Jerzy Małek - trąbka. Teledysk został wyreżyserowany przez Krzysztofa Garbaczewskiego. - Cieszę się, że mogłem wesprzeć Marka Dyjaka w jego pracy artystycznej. Pandemia i ograniczenie możliwości koncertowania oznaczało dla niego i współpracujących z nim muzyków bardzo trudny czas, zerowe dochody - powiedział Janusz Palikot. - Dlatego, z prawdziwą przyjemnością wsparliśmy jako Tenczyńska Okovita projekt jego ostatniej płyty. Od razu uprzedzam komentarze - Marek Dyjak nie pije alkoholu. Ale nie oznacza to, że marka alkoholu nie może wesprzeć jego pracy artystycznej. - Janusz pomógł mi zamknąć projekt artystyczny, nad którym pracowałem od jakiegoś czasu - dodaje Marek Dyjak. - To będzie moja ostatni płyta w karierze i cieszę się, że była okazja do współpracy z ekipą Tenczyńskiej Okovity. Jako trzeźwy alkoholik wiem, że alkohol może być problemem, ale wszystko zależy od osoby używającej go w swoim życiu. Alkohol jest dla ludzi silnych. Moja przygoda z alkoholem jest jednak definitywnie zakończona.
"Bez" to drugi singiel Marka Dyjaka z wydanej 29 listopada 2019 płyty "Piękny instalator". Czarno–biały klip utrzymany jest w stylistyce retro. Ballada "Bez" to kolejna w moim życiu piosenka, która opowiada o nieszczęśliwej miłości, która kończy się śmiercią jednego z dwojga kochanków - mówi Marek Dyjak. - Oczywiście śmierć w rozumieniu tarotowej karty, która sugeruje zmianę. Coś się kończy, coś się zaczyna.
"Piękny Instalator" to nowy album Marka Dyjaka. Inspiracją do nazwy płyty, jak i jednego z utworów znajdujących się na krążku, był obraz Jerzego Dudy-Gracza o tym samym tytule. Pierwszym singlem zapowiadającym najnowszy album Marka Dyjaka jest utwór "Miriam". Ballada powstała z połączenia tematu z muzyki do filmu "Jasminum" Zygmunta Koniecznego, z nowym tekstem napisanym do niego przez Roberta Kasprzyckiego. Specjalnym gościem jest młoda skrzypaczka Zosia Hiszpańska. - Zawsze chciałem śpiewać ważne teksty do wybitnych utworów muzycznych, wierzę, że w tym wypadku udało mi się to osiągnąć - mówi Marek Dyjak. Warstwę tekstową i muzyczną uzupełnia poruszający teledysk w reżyserii Sebastiana Juszczyka, obrazujący transport skazanych do obozu zagłady. Minimalistyczny obrazek, zachowany w kolorystyce czerni i bieli wzrusza i hipnotyzuje. Wokalista przyznaje, że zmienia się nieco brzmienie i klimat nowego albumu. - Będzie to inny rodzaj muzyki, nie umiem tego opisać - tłumaczy. - Musicie Państwo posłuchać. Wydaje mi się, że nastąpił jakiś zwrot, jakaś progresja. Na płycie "Piękny instalator", która właśnie trafiła do sprzedaży, znajdziemy piosenki autorstwa Jana Kondraka, Roberta Kasprzyckiego, Jacka Musiatowicza, Artura Andrusa, Dariusza Milińskiego i Adama Struga oraz temat z filmu "Jasminum" Zygmunta Koniecznego. Za produkcję muzyczną i opracowanie całości materiału odpowiada Marek Tarnowski, który od lat współpracuje z artystą, tworząc część jego zespołu. Album dostępny w serwisach cyfrowych.
X
Chcesz, abyśmy powiadamiali Cię o nowych wydarzeniach Marek Dyjak w Twojej okolicy?
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Twoję imię
Miejscowość
Adres mailowy
Numer telefonu +48
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES