Koncert dedykowany pokojowi na świecie
Świąteczny czas to czas pojednania, jedności, radości. Tym właśnie jest projekt "World Orchestra" Grzecha Piotrowskiego, artystyczną przypowieścią jak we współpracy i harmonii kreuje się piękno. Zapraszamy na wyjątkowy, świąteczny koncert, gdzie artyści różnych wyznań, kultur i talentów staną na jednej scenie i zaproszą do spektakularnego widowiska muzycznego.
Urszula Dudziak światowej sławy, Polska wokalistka jazzowa, która na jednej scenie współtworzyła muzykę ze światowymi postaciami jazzu, Ruth Wilhelmine Meyer z Norwegii, którą swoją niespotykaną skalą głosu magnetyzuje słuchacza, Grażyna Auguścik, artystka, której głos płynie z subtelną elegancją, a jego moc czuje się bez najmniejszego wysiłku, Grzech Piotrowski, który dźwiękiem saksofonu maluje obrazy… a także Dariush Rasuli, Peter Somos, Shachar Elnatan, Tamara Behler, Piotr Schmidt Wassim Ibrahim Mateusz Smoczyński, Dawid Lubowicz, Stanisław Słowiński, Michał Zaborski, Krzysztof Lenczowski, Sara Malinowska, Piotr Matusik, Amalia Obrębowska, Weronika Mońka, Paulina Wiecha, Agata Front, Aleksandra Jarosińska, Anna Szmatoła i wielu innych.
World Orchestra to międzynarodowy projekt muzyczny, którego pomysłodawcą i liderem jest Grzech Piotrowski. To zderzenie korzeni muzyki świata z orkiestrą symfoniczną, jazzem, folklorem i muzyką filmową. Orkiestrę tworzy kilkadziesiąt osób różnych narodowości, którzy często są wirtuozami nietypowych instrumentów. W tym wielokulturowym składzie powstały spektakularne widowiska muzyczne.
Grzech Piotrowski - kompozytor, saksofonista, producent muzyczny, aranżer. Artysta balansujący na krawędzi muzyki filmowej, klasycznej, jazzu, etno, roots, otwartej improwizacji. Ukończył prestiżowy Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie saksofonu. W 2009 roku założył projekt swoich marzeń - World Orchestra, choć prace nad jej powstaniem sięgają aż 1998 roku. Skupia wybitnych solistów ze świata jazzu, klasyki, etno, folk, otwartej improwizacji. W jej skład wchodzą artyści z Europy, Azji, Afryki i obu Ameryk. World Orchestra wymyka się z ram i standardów. To muzyczna podróż pełna przestrzeni, subtelnych emocji i magii. Jej muzyka jest opisywana przez krytyków i słuchaczy jako język duszy, który podświadomie wszyscy znamy, którego piękno jest w stanie poruszyć każdego, niezależnie od wieku, wyznawanej religii, kontynentu czy majętności. Jest to podróż do korzeni muzyki. Do muzyki świata, prastarej improwizacji z czasów, w których nie było zapisu nutowego, a wielopokoleniowe tradycje muzyczne były przekazywane z ojca na syna. WO to zderzenie korzeni muzyki świata z orkiestra symfoniczna, jazzem, folklorem i muzyką filmową. Mimo rozwoju cywilizacji muzyka pozostaje jedynym, uniwersalnym językiem świata.
Ostatnie dzieła symfoniczne:
- Symfonia "Lech, Czech i Rus", której premiera odbyła się 9 lipca 2016 roku w Sali Filharmonii NOSPR w Katowicach powstała z okazji 1050-lecia Chrztu Polski. Inspiracje do powstania tej symfonii to moment zderzenia muzyki Słowian - pogan, z muzyką kościelną, chorałem gregoriańskim.
- Symfonia "Stu", której premiera odbyła się 3 marca 2018 w Teatrze Wielkim - Opera Narodowa, w składzie: Orkiestra Opery Narodowej, Chór Opery Narodowej, World Orchestra. Na scenie Teatru Wielkiego pojawiło się blisko dwustu wyjątkowych artystów.
Grzech Piotrowski jest od kilku lat dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting "Złota Tarka" w Iławie. Grzech jest również dyrektorem i pomysłodawcą "Wschód Piękna" - World Orchestra Festival, gdzie stara się przybliżyć solistów World Orchestra lub zaprezentować swoje inspiracje muzyczne. Wschód Piękna nie jest komercyjnym wydarzeniem. To festiwal sztuki, promujący wysoką jakość, oryginalność i wielokulturowość. Jednym z jego celów jest zgłębianie sztuki a nie tylko jej powierzchowna konsumpcja. W tym roku odbędzie się już 10 edycja wydarzenia, jak zawsze na Warmii - Olsztyn/ Olsztynek. Grzech Piotrowski, nominowany był trzykrotnie do Fryderyków, w roku 2012 i w 2013 oraz nagrody Mateusz 2012 (Polskie Radio). Zdobywca Grand Prix na Hoeilaart Jazz Festival w Belgii w 1998 roku, Grand Prix na festiwalu Dwa Teatry w Sopocie za muzykę do spektaklu "Saksofon Basowy" Skvoreckiego, oraz pierwszych miejsc na festiwalach "Jazz Nad Odrą", "Pomorska Jesień Jazzowa" i "Jazz Juniors". W swojej karierze założył zespoły: World Orchestra (działa od 2010 r.), Alchemik, Oxen, Dekonstrukcja Jazzu, Freedom Nation, Head Up.
Winter Songs of Frank Sinatra
Recital Jubileuszowy "Uwierz"
Ira Akustycznie
Andrzej Sikorowski z zespołem - 50 lat na estradzie
Recital Jubileuszowy "Uwierz"
Koncert z kwartetem Andrzeja Jagodzińskiego
Grupa MoCarta - Ale Kino! Czyli muzyka filmowa wg Grupy Mozarta
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!