KupBilecik

Film "Chłopi"

13 stycznia 2024 o godz. 13:00

Pabianice

- woj. Łódzkie

Kino Teatr Tomi, ul. Gdańska 4

To wydarzenie już się odbyło!

Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

Rok: 2023
Ograniczenia: 13+
Reżyser: DK Welchman, Hugh Welchman
Obsada: Kamila Urzędowska, Robert Gulaczyk, Mirosław Baka, Sonia Mietielica, Ewa Kasprzyk

~ 115 min
szacowana długość występu
od 13 lat
ograniczenie wiekowe
12:00
otwarcie wejścia
brak przerwy
zaplanowanych antraktów
zabronione
nagrywanie występu
zabronione
wnoszenie własnych napojów
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została już zakończona!
Aby nie przegapić kolejnego występu tego artysty, aktywuj koniecznie Alert Fana!
Subskrybuj alerty i zamawiaj bilety przed innymi
Darmowy alert mailowy wydarzeń z okolicy!
Darmowy alert SMS wydarzeń z okolicy!
+48
Zobacz inne wydarzenia z okolicy
18 marca 2025
godz. 19:00

Aleksandra Radomska ''Zajedzie nas ten samorozwój"

18 marca 2025 o godz. 19:00
6 marca 2025
godz. 19:00

SKOLIM - Król Latino

6 marca 2025 o godz. 19:00
13 kwietnia 2025
godz. 18:30

Męski Interes czyli męska odpowiedź na Damski Biznes

13 kwietnia 2025 o godz. 18:30
16 marca 2025
godz. 18:30

Przezabawna farsa w gwiazdorskiej obsadzie! Kontynuacja wielkiego hitu teatralnego!

16 marca 2025 o godz. 18:30
25 kwietnia 2025
godz. 19:00

Muzyka Ludovica Einaudiego

25 kwietnia 2025 o godz. 19:00
22 lutego 2025
godz. 20:30

"Nosferatu" w kinie Tomi

22 lutego 2025 o godz. 20:30
16 marca 2025
godz. 15:30

Przezabawna farsa w gwiazdorskiej obsadzie! Kontynuacja wielkiego hitu teatralnego!

16 marca 2025 o godz. 15:30
16 lutego 2025
godz. 19:00

Wyjście awaryjne - oddam kochanka w dobre ręce

16 lutego 2025 o godz. 19:00
29 maja 2025
godz. 18:00

Don Vasyl z Zespołem - 55-lecie

29 maja 2025 o godz. 18:00
24 października 2025
godz. 19:00

Sposób na blondynkę - Duża dawka najlepszego humoru

24 października 2025 o godz. 19:00
Powiązane wiadomości z tym artystą
Obraz oparty na powieści Władysława Reymonta zostanie zrealizowany w technice animacji malarskiej, tej samej co "Twój Vincent". Premiera filmu planowana jest na 2022 rok. Na dużym ekranie pojawią się interpretacje dzieł takich artystów jak: Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Leon Wyczółkowski. - Sceny początkowo nakręcimy z aktorami, zdjęcia potrwają 36 dni. Następnie każdą klatkę ręcznie namalujemy jako obraz olejny, łącznie powstanie ok. 72 tys. klatek wyjaśnia Tomasz Wochniak, producent ze studia BreakThru Films. - By tego dokonać, w projekcie weźmie udział ponad 50 malarzy pracujących w trzech studiach: głównym w Sopocie, w Serbii oraz na Ukrainie. Twórcy od razu zaprezentowali tzw. zwiastun koncepcyjny produkcji, w którym można zobaczyć, jak będą wyglądali "Chłopi". Muzykę do filmu komponuje Łukasz L.U.C. Rostkowski, który w ramach międzynarodowej Rebel Babel Film Orchestra tworzy specjalny słowiański kolektyw muzyków folkowych, którzy tak jak malarze za pomocą tradycyjnych środków (instrumenty ludowe i śpiewy) przygotują magiczny i analogowy pejzaż dopełniający piękno malowanych obrazów. - To prawdopodobnie największy projekt w moim życiu, w który zaangażowane jest 5 dziedzin sztuki, więc jestem cholernie podekscytowany - pisał niedawno na Facebooku artysta. Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem. W rolę Jagny wciela się Kamila Urzędowska, a na ekranie zobaczymy również m.in. Mirosława Bakę, Sonię Mietelicę, Roberta Gulaczyka, Ewę Kasprzyk, Andrzeja Konopkę, a także Małgorzatę Kożuchowską i Julię Wieniawę. Producentami filmu są Hugh Welchman i Sean Bobbitt.
"Legiony" to opowieść o legendarnej formacji wojskowej, która dała początek niepodległej Polsce. Spektakularne sceny batalistyczne, miłość w nieludzkich czasach, braterstwo i wielkie bohaterstwo – przedsmak tych emocji już dziś można poczuć w zwiastunie filmu. Zdjęciom towarzyszą piosenki "Let It All Go" Birdy i Rhodes oraz "Legendary" Welshly Arms. Film w reżyserii Dariusza Gajewskiego w kinach od 20 września. "Legiony" to uniwersalna historia o wchodzeniu w dorosłość w trudnych czasach, dojrzewaniu do wspólnoty. Wielka historia jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story, w którą uwikłani są: Józek (Sebastian Fabijański), dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady – Ola (Wiktoria Wolańska) z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek (Bartosz Gelner), jej narzeczony, członek Drużyn Strzeleckich i ułan. Obok bohaterów fikcyjnych, których historie wzorowano na życiorysach prawdziwych legionistów, w filmie pojawi się wiele postaci historycznych. Wśród nich: brygadier Józef Piłsudski (Jan Frycz), porucznik Stanisław Kaszubski ps. "Król" (Mirosław Baka), rotmistrz Zbigniew Dunin-Wąsowicz (Borys Szyc) czy porucznik Jerzy Topór-Kisielnicki (Antoni Pawlicki).
- Wielokrotnie już mówiłam, że wolę kojarzyć się z seksem niż z geriatrią - mówi Ewa Kasprzyk, która ponownie wciela się w postać pani Wolańskiej. - Moja bohaterka jest jakby tego samego zdania i przyjęła to do aprobującej wiadomości. W "Miszmasz czyli Kogel Mogel 3" żona docenta została sekstrenerką i celebrytką. Filmowe wydarzenie nowego roku to ciąg dalszy przygód Kasi, ekscentrycznej rodziny Wolańskich i pozostałych bohaterów kultowych komedii "Кogel-mogel". Oprócz Ewy Kasprzyk na ekranie doborowa obsada: doskonale znani z poprzednich części Grażyna Błęcka-Kolska, Zdzisław Wardejn, Katarzyna Łaniewska, Jerzy Rogala, Wiktor Zborowski, Paweł Nowisz oraz Aleksandra Hamkało, Nikodem Rozbicki, Maciej Zakościelny, Katarzyna Skrzynecka, Anna Mucha, Małgorzata Rożniatowska, Joanna Jarmołowicz, Wojciech Solarz, Mayu Gralińska-Sakai, Mikołaj Roznerski, Michalina Sosna i Jakub Kucner. W "Miszmasz czyli Kogel Mogel 3" główna bohaterka Kasia (Grażyna Błęcka-Kolska) nadal mieszka we wsi Brzózki i walczy z niechcianym zalotnikiem Staszkiem Kolasą. Do Polski wraca niespodziewanie jej syn Marcin (Nikodem Rozbicki) i od razu wpada w kłopoty. Chłopak ma pomysł na niecodzienny biznes. W tym czasie w Warszawie w rodzinie Wolańskich wybucha kryzys. Wolańska (Ewa Kasprzyk) – celebrytka i słynna sekstrenerka – wydaje kontrowersyjną książkę. Jej bliscy – mąż (Zdzisław Wardejn) i córka Agnieszka (Aleksandra Hamkało) – buntują się i uciekają z domu. Postanawiają najpierw odwiedzić Piotrusia (Maciej Zakościelny), który dziś wiedzie wygodne życie u boku żony Marleny (Katarzyna Skrzynecka). Następnie ruszają w nieznane, a finał tej wycieczki znów przejdzie do legendy. Grażyna Błęcka-Kolska po raz pierwszy zagrała Kasię ponad 30 lat temu. Do dziś widzowie wspominają ją z tamtej roli. W najnowszym filmie Kasia ma już dorosłego syna i tym razem to on jest źródłem rodzinnych problemów, które rozbawią publiczność. – "Мiszmasz czyli Kogel Mogel 3" umiejętnie nawiązuje do poprzednich części - mówi Grażyna Błęcka-Kolska. - Jest to zasługą rewelacyjnego scenariusza Ilony Łepkowskiej i reżysera filmu Kordiana Piwowarskiego, który dba, by ten film łączył pomost z "Кoglem-moglem" i "Galimatiasem, czyli koglem-moglem 2". – Nie ma co ukrywać, że wszyscy jesteśmy niezwykle podekscytowani, robiąc ten film. Dla mnie to niezwykle interesujące wyzwanie, tym bardziej że w momencie powstawania pierwszych kultowych części filmu miałem zaledwie 10 lat - Kordian Piwowarski, reżyser filmu, wiedział, że mierzy się z legendą. - Pracować z takimi aktorami to zaszczyt. Robimy wszystko, żeby "Miszmasz" sprostał oczekiwaniom widzów.
Malarska animacja przedstawia historię wybitnego holenderskiego malarza, Vincenta van Gogha. O statuetkę Oscara obraz rywalizować będzie z produkcjami "Coco" (Złoty Glob), "Fernando", "Dzieciak rządzi" i "The Breadwinner". Zwycięzców poznamy 4 marca. W Vincenta van Gogha wcielił się Robert Gulaczyk ("Prosta historia o morderstwie"). Swoich twarzy i głosów animowanym bohaterom opowieści użyczyli ponadto znany z "Jupiter: Intronizacji" i "Romea i Julii" Douglas Booth (jako główny narrator opowieści - Armand Roulin), Chris O'Dowd, Eleanor Tomlinson i Saoirse Ronan. W Vincenta van Gogha wcielił się Robert Gulaczyk ("Prosta historia o morderstwie"). Muzykę skomponował Clint Mansell ("Czarny łabędź", "Requiem dla snu"). - Ten projekt to dzieło miłości. Praca nad nim zajęła mi pełne 7 lat, podczas których sił dodawała mi miłość do jego malarstwa, jego listy i szacunek, jaki mam dla jego woli walki - wspominała realizację i wybór tytułu "Twój Vincent" współscenarzystka i współpreżyserka, Dorota Kobiela. - Zresztą nie tylko ja musiałam kochać van Gogha. Nasi malarze stworzyli 65 000 klatek namalowanych w technice olejowej. Każda sekunda filmu to nawet 10 dni pracy, każda klatka to niezliczone pociągnięcia pędzla. Takie zadanie wymaga ogromnego poświęcenia oraz szacunku dla jego twórczości. Po trzecie, tytuł jest odniesieniem do typowego zakończenia listów, które pisał do brata. Kończył je słowami: "Twój kochający Vincent". Po czwarte, choć być może najważniejsze, zdecydowaliśmy się podjąć ryzyko i stworzyć pierwszy ręcznie malowany, pełnometrażowy film animowany, ponieważ ludzie na całym świecie naprawdę kochają Vincenta. Mam nadzieję, że film będzie dla widzów inspiracją, że zechcą dowiedzieć się o nim więcej, sięgną po jego listy, zobaczą jego obrazy na żywo. Cieszę się, że na swój sposób mam możliwość przedstawienia Vincenta większej rzeszy odbiorców. On na to zasługuje. Chcę, żeby każdy uważał go za "swojego".
Nominacje do Oscara ogłoszone zostaną 23 stycznia. O statuetkę w kategorii pełnometrażowy film animowany walczyć będzie dwóch do pięciu tytułów. "Twój Vincent" rywalizuje o nominację z takimi hitami jak "LEGO BATMAN: FILM", "LEGO NINJAGO: FILM", "Auta 3", "Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski", "Coco", "Gru, Dru i Minionki" i "Pierwsza gwiazdka". Polsko-brytyjska animacja malarska przedstawia historię wybitnego holenderskiego malarza, Vincenta van Gogha. - Ten projekt to dzieło miłości. Praca nad nim zajęła mi pełne 7 lat, podczas których sił dodawała mi miłość do jego malarstwa, jego listy i szacunek, jaki mam dla jego woli walki - wspominała realizację i wybór tytułu "Twój Vincent" Dorota Kobiela. - Zresztą nie tylko ja musiałam kochać van Gogha. Nasi malarze stworzyli 65 000 klatek namalowanych w technice olejowej. Każda sekunda filmu to nawet 10 dni pracy, każda klatka to niezliczone pociągnięcia pędzla. Takie zadanie wymaga ogromnego poświęcenia oraz szacunku dla jego twórczości. Po trzecie, tytuł jest odniesieniem do typowego zakończenia listów, które pisał do brata. Kończył je słowami: "Twój kochający Vincent". Po czwarte, choć być może najważniejsze, zdecydowaliśmy się podjąć ryzyko i stworzyć pierwszy ręcznie malowany, pełnometrażowy film animowany, ponieważ ludzie na całym świecie naprawdę kochają Vincenta. Mam nadzieję, że film będzie dla widzów inspiracją, że zechcą dowiedzieć się o nim więcej, sięgną po jego listy, zobaczą jego obrazy na żywo. Cieszę się, że na swój sposób mam możliwość przedstawienia Vincenta większej rzeszy odbiorców. On na to zasługuje. Chcę, żeby każdy uważał go za "swojego". W Vincenta van Gogha wcielił się Robert Gulaczyk ("Prosta historia o morderstwie"). Swoich twarzy i głosów animowanym bohaterom opowieści użyczyli ponadto znany z "Jupiter: Intronizacji" i "Romea i Julii" Douglas Booth (jako główny narrator opowieści - Armand Roulin), Chris O'Dowd, Eleanor Tomlinson i Saoirse Ronan. W Vincenta van Gogha wcielił się Robert Gulaczyk ("Prosta historia o morderstwie"). Muzykę skomponował Clint Mansell ("Czarny łabędź", "Requiem dla snu"). "Twojego Vincenta" można oglądać w naszych kinach od 6 października. Pełna lista 26 zakwalifikowanych filmów przedstawia się następująco: "Wielki zły lis i inne opowieści" "Psychonauci, zapomniane dzieci" "Dzieciak rządzi" "The Breadwinner" "Kapitan Majtas: Pierwszy wielki film" "Auta 3" "Gatta Cenerentola" "Coco" "Gru, Dru i Minionki" "Emotki. Film" "Ethel & Ernest" "Fernando" "Dziewczyna bez rąk" "Kono sekai no katasumi ni" "LEGO BATMAN: FILM" "LEGO NINJAGO: FILM" "Twój Vincent" "Meari to majo no hana" "Magiczna zima Muminków" "Cała szkoła idzie na dno" "Hirune-hime: Shiranai watashi no monogatari" "Koe no katachi" "Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski" "Pierwsza gwiazdka" "Gekijo-ban Sword Art Online: Ordinal Scale" "Window Horses The Poetic Persian Epiphany of Rosie Ming"
CNN zainteresowało się polsko-brytyjską animacją malarską, która przedstawia historię wybitnego holenderskiego malarza, Vincenta van Gogha. Informacyjny kanał przygotował spot dotyczący filmu "Twój Vincent". - "Loving Vincent" jest pierwszą na świecie pełnometrażową animacją malarską, zrealizowaną na podstawie obrazów Vincenta van Gogha - zauważa amerykańska stacja. - Potrzeba było 125 artystów do namalowania 65 tysięcy klatek. Aktorzy kręcili swoje sceny na tle green screenu. Następnie nakładano farbę na każdą klatkę. Wszystko w stylu dzieł van Gogha. Obraz stworzyła Dorota Kobiela ze swoim mężem, twórcą animacji Hugh Welchmanem. Klip ukazujący prace nad filmem oraz krótkie wypowiedzi twórców można obejrzeć pod tym adresem. Wśród gwiazd, które zgodziły się na udział animacji "Twój Vincent" znalazła się znana m.in. z filmów "Byzantium" i "Brooklyn" Saoirse Ronan. - Wiedziałam, że to całkowicie nowa koncepcja artystyczna i że nigdy nie brałam w czymś podobnym udziału - wspomina w wywiadach aktorka. - Dlatego chciałam być częścią tego projektu, chciałam sprawdzić, jak ten proces będzie przebiegał. Wiem, że zostaliśmy odmalowani na obrazach van Gogha. To naprawdę ekscytujące! W Vincenta van Gogha wcielił się Robert Gulaczyk ("Prosta historia o morderstwie"). Swoich twarzy i głosów animowanym bohaterom opowieści użyczyli ponadto znany z "Jupiter: Intronizacji" i "Romea i Julii" Douglas Booth (jako główny narrator opowieści - Armand Roulin), Chris O'Dowd, Eleanor Tomlinson i wspomniana Saoirse Ronan. W Vincenta van Gogha wcielił się Robert Gulaczyk ("Prosta historia o morderstwie"). Muzykę skomponował Clint Mansell ("Czarny łabędź", "Requiem dla snu"). - Ten projekt to dzieło miłości. Praca nad nim zajęła mi pełne 7 lat, podczas których sił dodawała mi miłość do jego malarstwa, jego listy i szacunek, jaki mam dla jego woli walki - wspominała realizację i wybór tytułu "Twój Vincent" Dorota Kobiela. - Zresztą nie tylko ja musiałam kochać van Gogha. Nasi malarze stworzyli 65 000 klatek namalowanych w technice olejowej. Każda sekunda filmu to nawet 10 dni pracy, każda klatka to niezliczone pociągnięcia pędzla. Takie zadanie wymaga ogromnego poświęcenia oraz szacunku dla jego twórczości. Po trzecie, tytuł jest odniesieniem do typowego zakończenia listów, które pisał do brata. Kończył je słowami: "Twój kochający Vincent". Po czwarte, choć być może najważniejsze, zdecydowaliśmy się podjąć ryzyko i stworzyć pierwszy ręcznie malowany, pełnometrażowy film animowany, ponieważ ludzie na całym świecie naprawdę kochają Vincenta. Mam nadzieję, że film będzie dla widzów inspiracją, że zechcą dowiedzieć się o nim więcej, sięgną po jego listy, zobaczą jego obrazy na żywo. Cieszę się, że na swój sposób mam możliwość przedstawienia Vincenta większej rzeszy odbiorców. On na to zasługuje. Chcę, żeby każdy uważał go za "swojego". "Twojego Vincenta" można oglądać od 6 października. Vincent van Gogh za życia sprzedał jeden obraz.
X
Chcesz, abyśmy powiadamiali Cię o nowych wydarzeniach Chłopi w Twojej okolicy?
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Twoję imię
Miejscowość
Adres mailowy
Numer telefonu +48
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES