KupBilecik

follow dices | czułość | promocja albumu

21 października 2023 o godz. 20:30

Kraków

- woj. Małopolskie

Klub Strefa, ul. Mikołaja Kopernika 19

To wydarzenie już się odbyło!
Trwa ładowanie komentarzy...
Dariusz: Genialny koncert.
Magdalena: Był ogień! Panowie mają wszystko: młodość i profesjonalizm..
Witold: Koncert świetny
Katarzyna: Wspaniałe miejsce StrefaJazz, wspaniały koncert Kukurba&Słowiński Project. Niesamowita energia, profesjonalizm na najwyższym poziomie.
Joanna: Wpaniały koncert!
To wydarzenie już się odbyło, ale są w sprzedaży bilety na nowy termin! Za 8 sekund nastąpi przekierowanie...

Follow Dices | akustyczny kwartet jazzowy
Nazwa zespołu jest nawiązaniem, chociaż niekoniecznie dosłownym, do Cage'owskiego idiomu przypadkowości w muzyce i świecie. Artyści idąc w stronę nowych rozwiązań muzycznych, zahaczają o inspirujące ich maniery muzyki skandynawskiej i folkloru polskiego, będącego dla nich bezprecedensowym źródłem-rdzeniem, z którego wypływa ich tożsamość. Wszystko to zlepione zostaje synestetyczną koncepcją kreowania barw i wielu odcieni przestrzeni harmonicznych.

CZUŁOŚĆ
Druga płyta zespołu, prócz kontynuacji idei muzycznych zawartych w pierwszym albumie, zwracać będzie uwagę na jakości rzadkie, a tym samym szczególnie cenne we współczesnym świecie : subtelną czułość oraz ocalanie piękna i szczerej, autentycznej ekspresji w chaosie świata pogrążonego w wojnie i światowych pandemiach. Ideami przewodnimi nowego materiału jest renesansowy zachwyt nad człowiekiem, emanujący ze szkiców i technik malarskich Leonarda da Vinci oraz inspiracje botaniczne, ze szczególnym uwzględnieniem lekkich i kruchych kwiatów oraz duchem kart ze starych niemieckich zielników. Oprócz nich drugim, ważnym wątkiem muzycznych eksploracji będą osobiste poszukiwania duchowe lidera oraz refleksy tradycji muzycznych dla niego ważnych takich jak : estetyka renesansu, baroku i impresjonizmu oraz polska muzyka ludowa.

Mikołaj Kostka
Esteta skrzypcowego brzmienia. Wrażliwiec i poszukiwacz. Kompozytor. Eksperymentator, balansujący między wirtuozerską zadziornością, a minimalistyczno-ascetyczną przestrzenią, bliską ciszy. Twórca zespołu Raczkowski/Kostka Duo oraz lider formacji Follow Dices, laureata XIII Hanza Jazz Festiwal, wyróżnionego na Blue Note Poznań Competition 2017, debiutując fonograficznie z obiema formacjami w roku 2018. Światło dzienne ujrzały płyty "Duo" (Raczkowski/Kostka Duo) oraz "Eternal Colors" (Follow Dices), wydane pod egidą niezależnej wytwórni SJ Records, obie znakomicie przyjęte przez rodzimą krytykę i promowane na ogólnopolskich trasach koncertów m.in. na takich festiwalach jak : Warsaw Summer Jazz Festiwal, Jazz Jantar w Gdańsku, Letnia Akademia Jazzu w Łodzi, Slot Art Festiwal w Lubiążu, Moja Muzyka i JazzZamek w Poznaniu. Nagrał płyty z : Michał Salamon Quintet - Lion's Gate (2020), Emiliano Sampaio Jazz Symphonic Orchestra - We Have A Dream (2022) oraz Klezmoret - The Mystery of Light (2022). Koncertował solo we Francji, Szwecji, na Łotwie z projektem Koncert Niepodległości oraz w Portugalii z Filharmonią Częstochowską i na Międzynarodowym Festiwalu Tangowym w Granadzie w Hiszpanii z projektem Tango Polacco.

Franciszek Raczkowski
Pianista i kompozytor aktywny na scenie muzyki improwizowanej, absolwent instrumentalistyki (fortepian, w klasie prof. Anny Góreckiej) i instrumentalistyki jazzowej (fortepian, w klasie dr hab. Pawła Tomaszewskiego) na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest współtwórcą albumów: Hala (zespołu Królestwo Beskidu), Time (Przemek Kleczkowski Group), Eternal Colors (Follow Dices), Accumulated Thoughts (Franciszek Pospieszalski Trio), Duo (Raczkowski/Kostka Duo), Longing Miniatures (Maciej Kitajewski Trio) Kubizm (Semiotic Quintet) i Nowoświt (Amalia Umeda Quartet). Jest też autorem swojego debiutanckiego albumu Apprentice (Franciszek Raczkowski Trio). Franciszek Raczkowski był wielokrotnie nagradzany na konkursach jazzowych (Międzynarodowy Konkurs Improwizacji Jazzowej w Katowicach, Jazz Nad Odrą, Jazz Juniors, Hanza Jazz Festival, Krokus Jazz Festival, Międzynarodowy Konkurs na Kompozycję Jazzową), brał udział w międzynarodowych spotkaniach muzyków jazzowych w Łodzi (International Jazz Platform), i występował na najważniejszych scenach jazzowych w kraju (Warsaw Summer Jazz Days, Jazz Jantar, Jazztopad, Męskie Granie i inne). Jest stypendystą Miasta Krakowa (2021). Jego muzyka gości w japońskim wydaniu zestawiającym najciekawsze dokonania polskich pianistów (Polish Pianism, CorePort 2017). O jego debiutanckim albumie (Apprentice, 2015) Jan "Ptaszyn" Wróblewski stwierdził że "to muzyka z wielkimi nadziejami na przyszłość".

Jan Jerzy Kołacki
Kontrabasista, dyrygent, wokalista, absolwent AM w Poznaniu na Wydziale Instrumentalnym w klasie kontrabasu Prof. Piotra Czerwińskiego oraz AM w Katowicach na Wydziale Jazzu w klasie kontrabasu dr Adama Kowalewskiego. Swoje umiejętności doskonalił także na Universität der Künste Berlin. Jest laureatem wielu konkursów, min. III miejsca na III Ogólnopolskim Turnieju Wiolonczeli i Kontrabasu w Warszawie oraz l miejsca na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym ,,MUSICA INSIEME" w kategorii instrument solowy. Współpracuje z wieloma orkiestrami, takimi, jak np. Mannheimer Philharmoniker, Orkiestra NFM Leopoldinum, NFM Filharmonia Wrocławska (np. USA - trasa koncertowa w 2020 roku), Filharmonia Poznańska, Filharmonia Gorzowska, Teatr Wielki w Poznaniu, Opera Wrocławska, Opera Bałtycka w Gdańsku, czy młodzieżowa Santander Orchestra. W 2016 roku był pracownikiem warszawskiej Sinfonia Iuventus, a następnie solistą Filharmonii Częstochowskiej. Obecnie jest kontrabasistą w Orkiestrze Filharmonii Opolskiej oraz członkiem kilku nowofalowych formacji jazzowych, takich, jak Petersson's Lightroom Project, Ágnes Bazsinka Las IIII, a z kolektywem Follow Dices ma za sobą liczne sukcesy: finał 55. Santander Jazz nad Odrą Festiwal, Grand Prix XIII Hanza Jazz Festiwal oraz wyróżnienie podczas Blue Note Jazz Festiwal.

Adam Wajdzik
Perkusista. Obecnie doktorant w Szkole Doktorskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Ukończył studia magisterskie w Akademii Muzycznej w Krakowie pod okiem Łukasza Żyty i Wojtka Fedkowicza.
Współpracuje m. in z Marcinem Paterem, Follow Dices, zespołem MÓW, Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Zdobywca licznych nagród na prestiżowych konkursach m. in Grand Prix w Konkursie na Indywidualność Jazzową 56. edycji festiwalu Jazz nad Odrą 2020, Grand Prix na festiwalu Jazz Juniors 2018, I nagrody na RCK Pro Jazz w Kołobrzegu, I nagrody na XIII Hanza Jazz Festiwal, nagrody głównej na Sibiu Jazz Competition, nagrody głównej XXI Bielskiej Zadymki Jazzowej. Współtwórca nominowanego do Fryderyka albumu "Abstrakt" Andrzej Kowalski Quartet, który powstał w ramach programu Jazzowy Debiut Fonograficzny 2019 realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Wajdzik występował także na wielu znakomitych festiwalach, wśród których można wymienić Enter Enea Festival, Warsaw Summer Jazz Days, Nisville Jazz Festival (Serbia), Fara Jazz Festival (Włochy), Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Sopot Jazz Festiwal, Kansai Jazz Conference (Japonia), Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Jazz Jantar.

ETERNAL COLORS
Debiutancka płyta zespołu "Eternal Colors" ukazała się w maju 2018 r. nakładem niezależnej wytwórni SJ Records. Materiał został zarejestrowany, zmiksowany i zmasterowany w zjawiskowym Monochrom Studio, położonym w Gniewoszowie (Kotlina Kłodzka) przez Ignacego Gruszeckiego. Album składa się z 13 autorskich kompozycji, 7 przygotowanych przed wejściem do studio splecionych zostało z 6 miniaturami/interludiami, powstałymi w wyniku bezpośredniej interakcji zespołu w trakcie trzydniowej sesji nagraniowej. Koncert premierowy odbył się 13 maja w sali Wielkiej CK Zamek w Poznaniu. Opowieść snuta przez kwartet jest, jak mówią sami artyści : "opowieścią o świecie, zapisem naszych odczuć, wrażeń i emocji, opowieścią intymną, ubraną w kształt akustycznego kwartetu jazzowego, esencją naszych muzycznych wrażliwości".

"Eternal Colors" - tytuł płyty sugeruje impresjonistyczne inklinacje zespołu zestawione z metafizyczną koncepcją dźwięku, nieuchwytnego i niewyrażalnego w słowach, a zarazem jakby trwającego wiecznie, zgodnie z horacjańskim "non omnis moriar". Follow Dices snując na "Eternal Colors" swoją intrygującą historię sięga po całą paletę różnorodnych środków stylistycznych.

Inne dostępne terminy:
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została już zakończona!
Aby nie przegapić kolejnego występu tego artysty, aktywuj koniecznie Alert Fana!
Subskrybuj alerty i zamawiaj bilety przed innymi
Darmowy alert mailowy wydarzeń z okolicy!
Darmowy alert SMS wydarzeń z okolicy!
+48
Zobacz komentarze naszych klientów
Joanna
2023-12-11 08:15:19
Katarzyna
2023-05-22 20:05:14
"Wspaniałe miejsce StrefaJazz, wspaniały koncert Kukurba&Słowiński Project. Niesamowita energia, profesjonalizm na najwyższym poziomie."
Dariusz
2023-05-22 19:24:23
Jolanta
2023-02-26 22:12:29
"Wspaniały koncert, świetni muzycy, niepowtarzalna atmosfera tego wieczoru. Jestem zachwycona indywidualnością kompozycji. Przeżyłam niezapomniane chwile; za co serdecznie dziękuję wszystkim muzykom."
Zofia
2023-02-26 21:07:58
Ewa
2023-02-26 09:44:17
"Koncert mistrzostwo świata, a muzycy wspaniali. Żałuję, że wcześniej ich nie odkryłam."
ANITA
2023-02-26 08:27:59
"Na koncercie Słowiński & Kukurba byłam już poraz trzeci ‐koncert hak zawsze zachwycający !!!"
Witold
2022-11-28 12:32:06
Magdalena
2022-11-28 10:51:18
"Był ogień! Panowie mają wszystko: młodość i profesjonalizm.."
Edyta
2022-11-21 12:41:56
"bardzo utalentowani ludzie, bardzo dobry występ. Polecam"
Zobacz inne wydarzenia z okolicy
5 grudnia 2024
godz. 20:00

SEX APPEAL - TO NASZA BROŃ KOBIECA!

5 grudnia 2024 o godz. 20:00
10 marca 2025
godz. 20:00

"Human"

10 marca 2025 o godz. 20:00
14 stycznia 2025
godz. 11:00

Muzeum Banksy - bilet upoważniający do wejścia w ciągu całego dnia (od godz. 11:00)

14 stycznia 2025 o godz. 11:00
13 lutego 2025
godz. 20:00

Kabaret Hrabi - Wady i waszki

13 lutego 2025 o godz. 20:00
12 grudnia 2024
godz. 21:00

Rewia - lata 20. lata 30.

12 grudnia 2024 o godz. 21:00
18 maja 2025
godz. 16:00

Świnka Peppa i przyjaciele powracają z zupełnie nowym spektaklem - Przygody Świnki Peppy!

18 maja 2025 o godz. 16:00
6 grudnia 2024
godz. 15:00

Widowisko muzyczne "Elfowa orkiestra Św. Mikołaja"

6 grudnia 2024 o godz. 15:00
1 grudnia 2024
godz. 17:30

Koncert przy świecach: Antonio Vivaldi- Cztery Pory Roku

1 grudnia 2024 o godz. 17:30
1 marca 2025
godz. 19:30

Chór i orkiestra Alla Vienna

1 marca 2025 o godz. 19:30
17 grudnia 2024
godz. 11:00

Muzeum Banksy - bilet upoważniający do wejścia w ciągu całego dnia (od godz. 11:00)

17 grudnia 2024 o godz. 11:00
Powiązane wiadomości z tym artystą
- Jednym ze wspaniałych pomysłów jakie mamy, które mają sprawić żebyście się uśmiechali szeroko są zaproszeni na te nasze stadionowe koncerty goście - mówi Dawid Podsiadło. - Kto, gdzie będzie kiedy?! To już słodka tajemnica, ale gwarantuję, że pojawienie się każdego z tych wspaniałych artystów na scenie zapewni nam wszystkim chwile wyjątkowe. Aby zachować element niespodzianki nie jest podane, na którym koncercie będzie można spodziewać się danego gościa. Wszystkie dotychczas zakupione bilety zachowują ważność i ich posiadacze będą mogli swobodnie uczestniczyć w koncertach w nowych terminach. Koncerty w Gdańsku i Wrocławiu są całkowicie wyprzedane - bilety sprzedały się w ciągu jednego dnia. Można nabyć ostatnie bilety na Stadion Śląski w Chorzowie - największy koncert w dotychczasowej karierze Dawida, zaplanowany dla prawie 60 tysięcy osób. Harmonogram koncertów: 4 czerwca w Polsat Plus Arena Gdańsk, 18 czerwca w Tarczyński Arena Wrocław, 25 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie
Założona przez Kayah i Tomika Grewińskiego wytwórnia Kayax świętuje w tym roku swoje dwudziestolecie. Z tej okazji powstała akcja "Kayax XX Rework", w której Artyści tworzą nowe, zaskakujące wersje największych przebojów z katalogu wytwórni. W pierwszej odsłonie akcji udział wzięli: Krzysztof Zalewski, Mery Spolsky, Ania Leon, Arek Kłusowski oraz Julia Wieniawa i Kuba Karaś. Do wiosennej odsłony zostali zaproszeni: Natalia Przybysz, Skubas i Barbara Wrońska, Reni Jusis, Cooks oraz Sarsa. Akcja odbywa się między 11 a 15 kwietnia i w każdy ten dzień w serwisach streamingowych publikowany jest inny, zaskakujący cover. Skubas i Barbara Wrońska sięgnęli po romantyczny przebój i jedną z najbardziej znanych polskich ballad – "Prócz Ciebie Nic" autorstwa Kayah oraz Krzysztofa Kiljańskiego z 2005 roku. Nowa wersja utworu zyskała jeszcze bardziej intymny i nieco akustyczny klimat. Pierwszym utworem w tej wiosennej odsłonie akcji "Kayax XX Rework" był cover hitu Brodki "Varsovie" w wykonaniu Natalii Przybysz. Dziś do sieci trafia "Prócz Ciebie Nic" od Skubasa i Barbary Wrońskiej, a przed nami jeszcze wyjątkowe 3 covery. Śledźcie media społecznościowe wytwórni przez najbliższe dni i sprawdźcie jakie covery przygotowali inni zaproszeni do akcji Artyści. Skubas pojawił się także w poprzedniej akcji "Kayax XX Rework" – wówczas to jego utwór "Nie mam dla Ciebie miłości" był coverowany przez Julię Wieniawę. Ostatnim wydawnictwem od artysty jest wydany w 2020 roku album "Duch", natomiast w najbliższych miesiącach można spodziewać się utworów, zapowiadających nowy krążek. Barbara Wrońska również pracuje nad nowym materiałem.
Wydarzenie odbędzie się 7 marca w Arenie Ostrów. Wszyscy artyści bez wahania zgodzili się wystąpić w tym szczególnym koncercie. Maciej Balcar dodatkowo przystał na to, aby jego piosenkę "Pokochaj" wykorzystać w spocie telewizyjnym promującym wydarzenie. Aby każdy mógł uczestniczyć w wydarzeniu oraz pomóc tak, jak tylko potrafi, na wszystkie miejsca obowiązują bilety w trzech kategoriach cenowych: 54 zł, 108 zł i 216 zł (w cenach zawarty jest VAT). Każdy mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego i regionu będzie mógł więc zakupić bilet, w takiej cenie, na jaką go aktualnie stać. Wszyscy polscy artyści oraz pracownicy stojący za tym wydarzeniem zrzekają się wszelkich dochodów, a całość zebranych środków przekazana będzie na pomoc Ukrainie. Koncert odbędzie się 7 marca w Arenie Ostrów. Bilety na wydarzenie można kupić na www.---. Dodatkowo wejściówki będzie można także nabywać w hali Arena Ostrów w najbliższy piątek w godzinach 12:00 - 16:00. Zapraszamy wszystkich, którym nieobojętny jest los Ukrainy i jej mieszkańców. W tych trudnych czasach musimy zawalczyć o dobro. Zróbmy to razem.
Album "Kayah i Bregović" odgrywa wyjątkową rolę w historii polskiej muzyki rozrywkowej. To na nim znajdują się takie hity, jak "Prawy do lewego", "Śpij kochany, śpij", "Byłam Różą" czy "Nie ma, nie ma ciebie". Wydany w 1999 roku krążek został sprzedany w ponad milionowym nakładzie, otrzymując jednocześnie status diamentowej płyty oraz wiele nagród muzycznych - m.in. 3 Fryderyki i 4 Super Jedynki. - Tego, co przeżywamy na wspólnych koncertach z Goranem Bregoviciem i naszymi kochanymi Góralami, nie da się właściwie z niczym porównać - mówi Kayah. - Publiczność jest tak fantastyczna i zaangażowana - dostajemy od nich całą masę pozytywnej energii. Niesamowicie jest obserwować, ile radości oraz wzruszeń przeżywają. Tym bardziej cieszę się, że organizatorzy naszych poprzednich koncertów ponownie zaprosili nas do przeżycia wspólnej przygody. Już nie mogę się doczekać! Harmonogram koncertów: 27 października - Spodek, Katowice 28 października - Ergo Arena, Gdańsk/Sopot 29 października - COS Torwar, Warszawa Bilety są dostępne na followthestep.com, w bileteriach: EventimPolska i Going.
Homeshake to solowy projekt muzyczny pochodzącego z Montrealu piosenkarza, autora tekstów i muzyka Petera Sagara, byłego członka zespołu Maca DeMarco. Jego muzyka określana była jako niecodzienny psych-pop. Najnowszym, czwartym albumem "Helium" zaskoczył publikę - zrezygnował z gitar na rzecz syntezatorów, powołując się na eksperymentalne wpływy. Sagar ukazał zupełnie nowe oblicze Homeshake i właśnie to zaprezentuje swoim fanom podczas wrześniowych koncertów w Polsce. Homeshake wystąpi już 28 września tego roku w Projekt LAB, w Poznaniu oraz 29 września w warszawskiej Hydrozagadce. Z kolei w październiku szykuje się koncert artysty, którego występ na Silesia Stage podczas FEST Festival 2021 absolutnie zachwycił polską publiczność. Muzyka Kazy Lambist wypełniona jest słonecznym disco, które połączone z przyjemnymi, świeżymi dźwiękami electro pozwoli ponownie poczuć wakacyjny klimat mimo, że za oknami panować będzie jesienna aura. Artysta swoim setem zabierze Was na chwilę na dalekie południowe wybrzeże Francji skąd pochodzi. Można określić go jako perfekcjonistę, a każdy jego utwór to swego rodzaju arcydzieło. Kazy Lambist wystąpi 7 października 2021 roku w Projekt LAB w Poznaniu oraz 8 października 2021 w warszawskiej Pradze Centrum. Zespół Tora miał wielkie plany na 2020 rok, niestety zostały one pokrzyżowane przez pandemię. Ale dla tego australijskiego zespołu elektronicznego nie oznaczało to zwolnienia tempa. Wręcz przeciwnie! Zespół skupił się na pozostaniu kreatywnym, a mając czas po swojej stronie, zamknęli się w studio, gdzie tworzyli swój trzeci krążek "A Fource Majeure". Pracując bez presji czasu i z góry narzuconych harmonogramów, zakończyli lockdown z albumem, który najlepiej oddaje istotę zespołu Tora. Album "A Fource Majeure" jest wyrafinowany, dojrzały i bardzo współczesny, zarówno pod względem brzmienia, stylu, jak i wykonania. Jest to ich kolejna podróż w dźwiękową przestrzeń, która dalej gra tempem i tonem, przy okazji wprowadzający więcej jasnych i ciemnych tonów, niż przy poprzednich twój płytach. Tora wystąpi 13 listopada 2021 roku w klubie Hydrozagadka. Theophilus London - raper z nowojorskiego Brooklynu. Znany jest z lekkości z jaką łączy gatunki takie jak rap/hip-hop z muzyką alternatywną i odrobiną soulu. Współpracował z takimi artystami jak Solange Knowles, Tegan & Sara czy Kanye West. Idealnym przykładem jego nieortodoksyjnego podejścia do muzyki jest jego najnowszy album "Bebey". Theophilus London zagra dla polskiej publiczności 26 marca 2022 roku w Pradze Centrum. Bilety dostępne na Followthestep.com, w Going. oraz Eventim Polska.
- Takie niespodzianki lubimy najbardziej - czytamy w komunikacie. - Princess Nokia powraca do line-upu FEST Festival 2021! Dzięki pokonaniu przeciwności covidowych, raperka wystąpi dla Was na hiphopowej scenie, Tent Stage, już 12 sierpnia. Ponadto udział w imprezie potwierdzili Karla Dust Live, Zdechły Osa, Żabson, Janusz Walczuk, Kacperczyk i Boys Noize. Niestety poza nowymi ogłoszeniami, pojawiły się też informacje o odwołanych występach i zimnach w programie. - Z powodu obostrzeń pandemicznych i ich skutków musimy odwołać występy Follow The Fish, Ashnikko, KOKOROKO, Molesta Ewenement oraz boy pablo podczas tegorocznej edycji FEST Festivalu - czytamy. - mura masa zagra dla Was special audio-visual set, a Jan Blomqvist wystąpi w formule solo live. FEST Festival to jedno z najważniejszych, muzycznych wydarzeń tego roku, którego nie można przegapić. Jak komentują organizatorzy - tegoroczna edycja to jeszcze więcej scen muzycznych i jeszcze większy rozmach przedsięwzięcia - zapewniając, że w dniach 11-14 sierpnia 2021 roku teren Parku Śląskiego zostanie ponownie zaczarowany wraz z największymi światowymi i polskimi artystami. Bilety na FEST Festival 2021 są dostępne na stronie www.festfestival.pl.
X
Chcesz, abyśmy powiadamiali Cię o nowych wydarzeniach #StrefaJazz w Twojej okolicy?
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Twoję imię
Miejscowość
Adres mailowy
Numer telefonu +48
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES