Koncert familijny. Kwiatki z Kwiateczkowa
21 stycznia 2024 o godz. 12:00
Słupsk
- woj. PomorskiePolska Filharmonia "Sinfonia Baltica" im. Wojciecha Kilara, ul. Jana Pawła II 3
"Kwiatki z Kwiateczkowa" to pełna piosenek, choć mało znana bajka o kwiatkach zamieszkujących miasteczko, którego istnienie zostało zagrożone pojawieniem się tajemniczego potwora o imieniu Perz. Będziemy śledzić perypetie mieszkającego na grządce Bartka, Gerbera oraz jej wysokości Róży. Pomogą nam oni w poznaniu instrumentów, które na co dzień mieszkają w Filharmonii: fletu poprzecznego (Joanna Antolak-Bielak), oboju (Iwona Przybysławska) oraz trąbki (Jakub Szynal), a także ich kuzynów: fletu piccolo, rożka i klarnetu basowego. A jeśli wsłuchamy się uważnie w ich grę, to być może usłyszymy ptaki!
Wystąpią:
Joanna Antolak-Bielak - flet
Iwona Przybysławska - obój
Jakub Szynal - trąbka
Joanna Antolak-Bielak - studia muzyczne ukończyła na Wydziale Instrumentalnym w kl. fletu poprzecznego prof. K. Langmana w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. W trakcie studiów swoje umiejętności doskonaliła na kursach u polskich flecistów: J. Mrozika, A. Wierzbińskiego, G. Olkiewicza, Urszuli Janik, E Dastych -Szwarc i Barbary Świątek-Żelazny. Po ukończeniu studiów podjęła pracę w Filharmonii Koszalińskiej na stanowisku flecistki - solistki oraz w ZPSM w Koszalinie, prowadząc klasę fletu do 2003r.W tym tez roku otworzyła klasę fletu w Państwowej Szkole Muzycznej Białogardzie, gdzie nadal pracuje. Swoją edukację muzyczną uzupełniała na Mistrzowskich Kursach Fletowych u wirtuozów tego instrumentu oraz wybitnych pedagogów: Petera Lukasa Grafa, Jąnosa Balinta, Trevora Wye"a, Michaela Koflera, Christiana Chereta oraz w klasie flauto traverso M. Wojciechowskiej. Gościnnie występowała z Orkiestrą Kameralną w Płocku, Sinfonią Baltica w Słupsku, Operą w Szczecinie. Odbyła tournee z Operą Wrocławską po Wielkiej Brytanii, Operą Polską po Norwegii, Szwajcarii, Szwecji oraz z Opera z Verony w Niemczech. W 1999r.nagrała płytę "Shomer" z Moniką Zytke. W latach 2008-2010 była inicjatorką Letnich Warsztatów Fletowych będąc jednocześnie dyrektorem artystycznym i wykładowcą wraz z Urszula Janik, Elżbietą Woleńską, Łukaszem Długoszem i Cezarym Traczewskim. Od 1999 r. gra w zespole kameralnym Triada wraz z siostrą oboistką i gitarzystką, z którymi nagrała płytę dla Radia Koszalin i Głosu Koszalińskiego.
Iwona Przybysławska jest absolwentką Liceum Muzycznego w ZPSM im. G. Bacewicz w Koszalinie, gdzie rozpoczynała naukę gry na oboju. W 1998 roku z bardzo dobrą oceną ukończyła Wydział Instrumentalny Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie oboju prof. Krzysztofa Wroniszewskiego. W tym samym roku ukończyła też studium pedagogiczne. Jeszcze będąc licealistką grała w pierwszej obsadzie zespołu instrumentalnego w musicalu pt. "Fatamorgana" skomponowanego i dyrygowanego przez Adama Sztabę. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich podnosząc swoje kwalifikacje w zakresie gry na oboju. Iwona Przybysławska współpracowała z licznymi orkiestrami symfonicznymi, kameralnymi i operowymi w Polsce, z którymi grała w kraju i za granicą, między innymi w Niemczech, Norwegii, na Litwie i w Estonii. Wielokrotnie występowała z koncertami solowymi z Filharmonią Koszalińską oraz z Polską Filharmonią "Sinfonia Baltica" w Słupsku. Stale współpracuje z kompozytorką i dyrygentką, dr hab. Moniką Zytke, realizując z nią liczne projekty, m.in. ścieżkę dźwiękową do spektaklu "Dziady" Adama Mickiewicza wystawianego przez Nowy Teatr w Słupsku. Uczestniczyła w nagraniu wielu płyt z Polską Filharmonią "Sinfonia Baltica"w Słupsku oraz z Filharmonią Koszalińską. Zatrudniona jest w Filharmonii Koszalińskiej I w Polskiej filharmonii "Sinfonia Baltica" w slupsku na stanowisku solistki oboistki, w których gra również na rożku angielskim. Wraz z flecistką, Joanną Antolak-Bielak i gitarzystką, Anną Kabacińską, tworzy zespół kameralny "Triada", od lat cieszący się dużym powodzeniem u publiczności prezentując różnorodną muzykę. Od wielu lat bierze udział w koncertach umuzykalniających dla dzieci i młodzieży. Ma na swoim koncie występy w realizacjach takich, jak m.in.:, "Czerwony Kapturek", "Jaś i Małgosia", czy też w bajkach umuzykalniających Macieja Śmietańskiego; "Zupa koncertowa", "Turystka ze Szkocji", "Wędrówki Artystki Mrówki", i innych, w których z uwagi na swoje predyspozycje aktorskie grała zazwyczaj główne role.
BILETY: 25 zł DOROŚLI, 20 zł DZIECI.
Koncert legendarnego zespołu Stare Dobre Małżeństwo
W krainie czardasza
Muzyka Ludovica Einaudiego
czyli nasi na wakajkach w Egipcie
Muzyka z zielonej wyspy
Love songs
Rock Sympho Show - 2024-2025
Kobiecy koncert światowych przebojów
W programie: "1991"
Aleksandra Radomska ''Zajedzie nas ten samorozwój"
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!