Od Kaczmarskiego do Wysockiego
22 października 2023 o godz. 18:00
Częstochowa
- woj. ŚląskieMiejski Dom Kultury, ul. Łukasińskiego 50/68
Koncert utworów Włodzimierza Wysockiego i Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu zespołu Projekt Volodia i Przemysława Grudzińskiego!
Zespół Projekt Volodia wyrósł na fascynacji twórczością Włodzimierza Wysockiego. Powstał w 2011 roku przez wrocławskich muzyków grających na co dzień jazz, rock, flamenco, blues. Pozwoliło to na stworzenie niepowtarzalnego, urozmaiconego ( w formie przystępnej również dla młodych odbiorców) materiału muzycznego, a raczej całego spektaklu, jakim niewątpliwe jest koncert grupy Projekt Volodia. Wyszły zaskakujące aranże z gitarą elektryczną, banjo, ukulele, basem, perkusją, akordeonem i niepowtarzalnym instrumentem butelkowym stworzonym przez samych muzyków - vinofonem. Nowoczesne aranżacje kultowych utworów legendarnego barda Włodzimierza Wysockiego odświeżone przez Projekt Volodia nadają nowy wyraz we współczesnym świecie.
Przemysław Grudziński - gitarzysta, wokalista i pasjonat twórczości Jacka Kaczmarskiego. Nagradzany i wyróżniany na konkursach i przeglądach piosenki poetyckiej, m.in. laureat II miejsca w ogólnopolskim konkursie "Źródło wciąż bije 2023". Interpretacje Przemysława Grudzińskiego to spójne i przemyślane koncepcje; wolne od biernego naśladownictwa przy jednoczesnym zachowaniu pierwotnego charakteru wykonywanych kompozycji. Jego występy to osobista opowieść o fascynacji twórczością Jacka Kaczmarskiego; wykonania pełne pasji, wzbogacone interesującymi zapowiedziami utworów.
Włodzimierz Wysocki - jeden z największych bardów w historii, aktor, poeta - symbol walki o demokrację, wolność, prawdę i walki z sowiecki reżimem komunistycznym. Symbol wolności dla obywateli krajów Europy środkowo-wschodniej, które znajdowały się w zasięgu dominacji reżimowej władzy Związku Radzieckiego. Aktualizując nazwę ogólną dla tych pieśni, można je zdecydowanie nazwać ówczesnymi protest songami, z których niektóre dzisiaj są jakże niestety aktualne. Okazuje się, że są ponadczasowe, ostrzegające, upominające, przypominające o podstawowych wartościach moralnych.
To mając jego pieśni na ustach my, Polacy walczyliśmy z reżimem socjalistycznym w latach 80-tych o wolny, niezależny kraj. To na bazie jego utworów Jacek Kaczmarski pisał własne pieśni. Droga artystyczna barda Solidarności, została w znaczny sposób ukierunkowana przez twórczość Wysockiego. Zainspirowany m. in. takimi utworami jak: Polowanie na wilki czy Nie lubię pisze własne ich wersje bazując na oryginałach Wysockiego. Składa również hołd mistrzowi napisaną przez siebie pieśnią Epitafium dla Włodzimierza Wysockiego.
Brzeziński, Koterski, Żukowski, Borowski, Wieszczek reż. M. Kowalewski
W programie: "1991"
Prowadzenie Andrzej Poniedzielski!
Van Gogh ożywa w widowisku baletowym. Premiera roku!
Wpadnij w wir rodzinnych tajemnic i zaskakujących zwrotów akcji!
Noworoczny Karnawał Wiedeński
Trasa Koncertowa Show Time
Burleska by Rose de Noir w Muzycznej Mecie
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!