Dzień Kobiet 2019 - koncert Leskiego "Miłość. Strona B"
8 marca 2019 o godz. 19:00
Sandomierz
- woj. ŚwiętokrzyskieDom Katolicki, Mariacka 12
To wydarzenie już się odbyło!
Trwa ładowanie komentarzy...
Iwona: Piękne teksty po polsku, fajny klimat i kontakt z publicznością.
marek: Bardzo fajny kocert
Anetta: Świetny klimat, świetny kontakt z publicznością. Ogromnie polecam
Magdalena: Klimat nieporównywalny do czegokolwiek innego. Dystans do siebie, przy jednoczesnym dzieleniu się sobą Leskiego i wspaniałe brzmienia zespołu. Ogień i lekkość, wszystko.
Alina: Ciekawe brzmienie, ciekawe teksty i charyzmatyczny głos - to nie może się nie podobać. Szkoda tylko, że tak mało osób przyszło, bo artysta wart jest uwagi.
Leski, czyli Paweł Leszoski, zadebiutował albumem SPLOT w czerwcu 2015 roku. Napisał wszystkie teksty i skomponował do nich muzykę. Jest również współproducentem krążka. W swoich piosenkach miesza różnorodne style i intryguje słowem. Twórczość Leskiego, upraszczając można określić mianem ambitnego alternatywnego popu. Leski muzyką zajmuje się od lat, ale dopiero w czerwcu 2015 r. wydał w pełni autorską płytę. Szerszej publiczności dał się poznać w kwietniu 2014 r. samodzielnie wydaną epką ZACZYN, bardzo dobrze przyjętą przez dziennikarzy muzycznych oraz słuchaczy. W tym samym roku podpisał kontrakt z wytwórnią Warner Music Poland i ruszył w trasę "Love & More" z Edytą Bartosiewicz, gdzie występował w charakterze suportu. Na swoim koncie ma również wspólne występy z amerykańską artystką sceny niezależnej Lemolo stanowiące część jej europejskiej trasy. 17 stycznia Leski zagrał koncert promujący album SPLOT w studio im. Agnieszki Osieckiej transmitowany na antenie Radiowej Trójki. Jego piosenki znalazły się na wielu listach przebojów, w tym również na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.
22 października 2015 r. Leski odebrał nagrodę MATEUSZ TRÓJKI w kategorii muzyka rozrywkowa - Debiut roku, a w marcu 2016 r. otrzymał nominację do FRYDERYKÓW w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. W czerwcu tego samego roku wystąpił również w koncercie Debiutów na OPOLSKIM FESTIWALU. Leski mam na swoim koncie także kompozycje do filmu dokumentalnego o Marku Kamińskim "Pielgrzym", instalacji artystycznej LAS GŁOSÓW w ramach Festiwalu Skrzyżowanie Kultur oraz spektaklu "Miłość" w reżyserii Anny Król. W sierpniu 2017 roku Leski został Opiekunem Artystycznym Projektu LAS GŁOSÓW 2.
Cena: 20 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu koncertu).
Posiadaczom Sandomierskiej Karty Mieszkańca, Karty Dużej Rodziny oraz Karty Seniora przysługuje 20% zniżki od podstawowej ceny biletów (bilet ulgowy).
Subskrybuj alerty i zamawiaj bilety przed innymi
Darmowy alert mailowy wydarzeń z okolicy!
Darmowy alert SMS wydarzeń z okolicy!
Zobacz komentarze naszych klientów
Kamila
2020-03-07 15:55:03
"Piękny koncert!!!"
Kamila
2020-03-07 15:54:37
"Piękny koncert!"
Magdalena
2019-03-09 08:49:37
Alina
2018-10-19 15:16:08
"Ciekawe brzmienie, ciekawe teksty i charyzmatyczny głos - to nie może się nie podobać. Szkoda tylko, że tak mało osób przyszło, bo artysta wart jest uwagi."
marek
2018-10-18 20:45:27
"Bardzo fajny kocert"
Magdalena
2018-10-17 12:08:17
"Klimat nieporównywalny do czegokolwiek innego. Dystans do siebie, przy jednoczesnym dzieleniu się sobą Leskiego i wspaniałe brzmienia zespołu. Ogień i lekkość, wszystko."
Sławomir
2018-09-24 17:25:25
"Koncerty w Radiu Łódź zawsze są szczególnymi przeżyciami. Kto jeszcze tu nie był, nie wie co stracił."
Anetta
2016-04-10 08:54:05
"Świetny klimat, świetny kontakt z publicznością. Ogromnie polecam"
Michał
2015-10-08 09:26:49
"Świetne granie, w cudownej atmosferze. Sześciu facetów i jedna radość płynąca z dzielenia się muzyką. Godzina z haczykiem, minęła w pięć minut :)"
Iwona
2015-10-08 08:05:59
"Piękne teksty po polsku, fajny klimat i kontakt z publicznością."
Zobacz inne wydarzenia z okolicy
15 lutego 2025
godz. 18:00
6 lutego 2025
godz. 19:00
Królewski Balet Klasyczny - Jezioro Łabędzie
6 lutego 2025 o godz. 19:00
27 grudnia 2024
godz. 19:00
koncert kolęd i pastorałek polskich w wykonaniu Krystyny i Wojciecha Cugowskich
27 grudnia 2024 o godz. 19:00
24 stycznia 2025
godz. 20:30
CEZARY ŻAK - KATARZYNA ŻAK - HANNA ŚLESZYŃSKA - MICHAŁ PIELA
24 stycznia 2025 o godz. 20:30
23 lutego 2025
godz. 17:00
Back to Maanam by Dorota Kołodziej
23 lutego 2025 o godz. 17:00
9 marca 2025
godz. 18:00
Tenorzy w Bieli - Presley&Sinatra
9 marca 2025 o godz. 18:00
15 listopada 2025
godz. 16:00
Kabaret Neo-Nówka - Pokolenie DNA - Nowy Program 2025
15 listopada 2025 o godz. 16:00
1 lutego 2025
godz. 18:00
"Viva La Musica"
1 lutego 2025 o godz. 18:00
1 lutego 2025
godz. 18:00
Czyli Szaleństwa Dojrzałej Młodości
1 lutego 2025 o godz. 18:00
9 lutego 2025
godz. 18:00
Powiązane wiadomości z tym artystą
- Reguły w tradycyjnych grach towarzyskich są proste i przewidywalne. Trudniej jest w relacjach damsko-męskich. Tutaj nie rzucasz kostką, a zasady zmieniają się szybciej niż pierwsze okrążenie - uśmiecha się Leski.
- Zależało mi na zbiorze abstrakcyjnych symboli ubranych w prostą animację. Od razu pomyślałem o Jędrzeju Guziku, z którym pracowałem już przy kilku projektach, np. klipie do utworu "Bliżej", opartym właśnie o metaforyczne detale - mówi artysta. - Umówiliśmy się, że będzie to równie prosta i pikantna narracja jak proste i pikantne powinny być relacje między mężczyzną a kobietą. Chciałbym, aby chociaż 10% oglądających zwróciło uwagę na szczegóły w tekście, ale też w animacji, którą stworzył Jędrzej. Nadal mamy tam sporo niedopowiedzeń, ale dopóki nie wszystko jest jasne, kostka nadal jest w grze.
Co ciekawe, Leski nie wszedł do studia z gotowym tekstem. - Dzieci kiedyś zapytały, dlaczego piszę teksty, skoro mogę je po prostu mówić. Ten niepozorny zryw wziąłem bardzo serio i tak zacząłem po prostu stawać przed mikrofonem, bez kartki z tekstem - dodaje.
"Planszówki" pochodzą z trzeciego studyjnego albumu Leskiego o symbolicznym tytule "Supersam". Wydawnictwo zapowiedziały cztery single - "Nie chcę zmieniać nic", "Supersam", "Chiny" oraz "Składak", które pokazały, że artysta wraca do muzycznych korzeni, zostawiając jednocześnie miejsce na eksperymenty. Leski opisuje w tekstach codzienność, pokazując, że czasem w najbardziej zwyczajnych sytuacjach (np. podczas zakupów w sklepie) mogą rodzić się najgłębsze refleksje.
"Supersam" to intymny i szczery album, który jest efektem nie tylko pandemicznych doświadczeń i przymusowej izolacji ale również ukłonu w stronę wspomnień z dzieciństwa. Leski cały album, stworzył w swoim domowym studio. Jest on nie tylko autorem tekstów i warstwy muzycznej, ale odpowiada również w całości za jego produkcję. Roi się w nim od charakterystycznych dla niego neo-folkowych dźwięków, połączonych z elektronicznymi beatami i synthpopowymi melodiami.
- Dzieciństwo zawsze będzie mi się kojarzyć z podwórkiem, które dziś, w tamtym sensie, pewnie już nie istnieje. Mieliśmy wszystko, choć były to czasy dużych braków - mówi Leski. - Zaprosiłem do klipu kumpli, którzy są stąd, dorastali tutaj i wiedzą o czym śpiewam. Nasze drogi przeplatają się na tych podwórkach od 30 lat, więc fajnie było symbolicznie pokazać to w klipie. W obrazku wystąpiły również moje dzieci i ich koledzy, co spina klamrą całą opowieść.
Muzycznie singiel "Składak", to wciąż akustyczne i analogowe brzmienia znane z pierwszych wydawnictw artysty, takich jak "Splot" czy "Zaczyn". Akustyczne gitary napędza melodyjny bas i rytmiczna perkusja, a całość zatopiona jest w brzmieniu starych syntezatorów.
Leski cały album "Supersam", stworzył w całości w swoim domowym studio. Artysta jest nie tylko autorem tekstów i warstwy muzycznej, ale odpowiada również w całości za produkcje albumu. Roi się tutaj od charakterystycznych dla niego neo-folkowych dźwięków, połączonych z elektronicznymi beatami i synthpopowymi melodiami. Na uwagę zasługuje fakt, że żaden z tekstów piosenek nie powstał na tzw. papierze. Słowa pojawiały się dopiero przed mikrofonem.
"Składak" to czwarty singiel promujący, autorski album artysty "Supersam", którego premiera miała miejsce 11 czerwca.
"Chiny" przypominają dokonania Leskiego z debiutanckiego albumu "Splot" oraz EP-ki "Zaczyn". Dominują gitary, banjo i pianino, które scala lakoniczny i bezpretensjonalny tekst.
Oprawę wizualną Leski stworzył po raz kolejny z ludźmi, którzy, jak sam twierdzi: "odczytują przestrzeń w podobny sposób", a tym razem byli to Paweł Zalejski i Przemek Zdybel z kolektywu /We Roam Poland/.
- Niektóre historie szukają Cię same - mówi Leski. - Nie ważne kiedy do Ciebie przychodzą i czy w ogóle się wydarzyły. Stają się sensem innych historii i pozwalają szerzej zrozumieć rzeczywistość. Dziecięce marzenia mają siłę. Sprawiają, że bohaterowie kreskówek stają się realni, a sytuacje, jak z bajek "Looney Tunes", możliwe. Kto za dzieciaka nie kopał tunelu, prowadzącego na przeciwległą stronę kuli ziemskiej, na końcu, którego zawsze znajdowały się Chiny? Nie chodziło przecież o same Chiny a o tunel, i o to czy tak w ogóle się da. Dziś wątek wykopywania bezdennej dziury w ziemi, która ma doprowadzić do czegoś nieosiągalnego i niemożliwego kojarzy mi się z miłością i przebijaniem się przez jej kolejne warstwy.
"Chiny" to trzeci singiel artysty, po wcześniejszych "Nie chcę zmieniać nic" oraz tytułowy "Supersam" z nadchodzącego albumu, którego premiera zaplanowana jest na 11 czerwca.
Leski cały nadchodzące wydawnictwo stworzył w całości w swoim domowym studio. Jest on nie tylko autorem tekstów i warstwy muzycznej, ale odpowiada również za produkcje albumu. Będzie w nim się roiło od charakterystycznych dla niego neofolkowych dźwięków, połączonych z elektronicznymi beatami i synthpopowymi melodiami. Na uwagę zasługuje fakt, że żaden z tekstów piosenek nie powstał na tzw. papierze. Słowa pojawiały się dopiero przed mikrofonem.
Pierwszy - "Nie chcę zmieniać nic" - osiągnął już ponad milion odtworzeń na Spotify i nie zwalnia tempa.
Leski dał się poznać jako artysta kompletny. Nowy singiel, podobnie jak cały album, stworzył w całości w swoim domowym studio. Artysta jest nie tylko autorem tekstów i warstwy muzycznej ale odpowiada również w całości za produkcje albumu. Roi się tutaj od charakterystycznych dla niego neo-folkowych dźwięków, połączonych z elektronicznymi beatami i synthpopowymi melodiami. Na uwagę zasługuje fakt, że żaden z tekstów piosenek nie powstał na tzw. papierze. Słowa pojawiały się dopiero przed mikrofonem.
Najnowszy utwór opowiada o rozczarowaniach i bezsilności, a towarzyszy mu abstrakcyjny i przewrotny obrazek, który odwołuje się do problemu zaśmiecania lasów i groteskowego konsumpcjonizmu – powstającego w szaleństwie plądrowania sklepowych półek, a kończącego się w lesie. Jakby oba miejsca były w dziwny sposób ze sobą powiązane.
"Supersam" to wycinek z jednego dnia mojego życia, w którym idę na zakupy bez pieniędzy, ale o tym dowiaduję się dopiero przy kasie. Znajduję się w momencie kiedy mój pełny wózek doprowadza poirytowany tłum do granic wytrzymałości. Ale spokojnie. Wszystko pod kontrolą. Robię dobrą minę do złej gry. Odnoszę "zakupy" na półki i wracam do domu po forsę. Mijam przepełnione śmietniki i miasto obsypane odpadami. Zastanawiam się czemu rzeczy, które jeszcze przed chwilą były obiektem westchnień lądują w najbardziej absurdalnych i niedostępnych miejscach: w lasach, opuszczonych budynkach, studzienkach, rzekach. Jakby za karę. Obdarzone nienawiścią za to czym są. Nie zasługując na przywilej kontenera" - opowiada Leski.
"Supersam" to również podkreślenie małego wysiłku, który może podjąć każdy z nas - ograniczenie listy zakupów, kupowanie rzeczy w ekologicznych opakowaniach, zebranie leśnych śmieci podczas spaceru.
- Nieraz wymyślałem sobie alter ego superbohatera, który wygrywa z systemem. Miałem więcej talentów, byłem wyższy, silniejszy, potrafiłem latać - mówi artysta. - Rozmach wyobraźni bardzo szybko weryfikowała jednak rzeczywistość, a głowę natychmiast zatruwała myśl: w pojedynkę świata nie zmienisz! A ja, konsekwentnie zawsze odpowiadałem sobie, że największe rewolucje rozpoczynały się właśnie od jednego śmiecia zebranego w lesie.
Utwór jest zapowiedzią albumu o tym samym tytule, a jego premiera zaplanowana jest w maju tego roku.
- Wideo do piosenki "Humanitarnie" jest wynikiem zabawy, przypadku, spontanicznego eksperymentu ze światłem i ruchem. Powstało nocą w powrotnej drodze do domu na jednej z pobliskich szos, gdy trafiłem na burzę - mówi Leski. - Gra niepokojących kształtów i refleksów zupełnie mną zawładnęła. Najpierw wyłączyłem wycieraczki, a później reflektory tak aby wydobyć z ciemności jak najwięcej światła. Przyłożyłem telefon komórkowy do szyby i uruchomiłem kamerę. Gdy wróciłem zarejestrowałem jeszcze przed domem twarz wyłuskując ją z mroku błyskiem latarki.
W najbliższy piątek Leski wyrusza w jesienną trasę koncertową, podczas której zaprezentuje materiał ze swojego najnowszego krążka "Miłość. Strona B".
21.09 Lublin > Polskie Radio Lublin
22.09 Kędzierzyn-Koźle > Mok
23.09 Łódź > Polskie Radio Łódź
06.10 Gdańsk > Żak
16.10 Toruń > Dwór Artusa
17.10 Wrocław> Stary Klasztor
18.10 Kielce > Bohomass Lab
19.10 Warszawa > 1 Urodziny Worka Kości
08.11 Poznań > Pawilon
09.11 Gomunice > Bogart
10.11 Katowice > Rialto
22.11 Rzeszów >Underground
13.11 Warszawa > Stodoła
Piosenka promuje album "Miłość. Strona B", który ukazał się 8 czerwca.
- Nie mam wątpliwości, że to kobiety rządzą światem. Są grawitacją - mówi Leski. - My, mężczyźni pędzimy do nich z siłą pocisku, nie zważając na wybuch. To z jednej strony historia kobiety silnej i wyzwolonej, a z drugiej jest to opowieść o kobiecie wpisującej się w pokojową filozofię naszych czasów, co jednak nie przeszkadza jej w poruszaniu się na froncie i decydowaniu o linii pocisku.
X
Chcesz, abyśmy powiadamiali Cię o nowych wydarzeniach Leski w Twojej okolicy?
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Kliknij TUTAJ aby powróć do wersji mobilnej strony