M.Cielecka, M. Ostaszewska, M. Chyczewska, T.Drabek/M. Zakościelny, Wojciech Kalarus, C.Kosiński
6 listopada 2017 o godz. 17:15
Gdynia
- woj. PomorskieTeatr Muzyczny - Duża Scena, Plac Grunwaldzki 1
To wydarzenie już się odbyło!
Trwa ładowanie komentarzy...
Katarzyna: Bardzo miło spedzony wieczor i spotkanie z Magda kolezanka z liceum..przedstawienie super..i gry aktorskie..zadowolona na maksa
Julia: Super sztuka! Lekka, zabawna ;) Polecam.
danuta: Spektakl godny polecenia ,znakomita gra obu Pań.
Agata: Spektakl genialny. Ostaszewska tez :-) uśmiałam sie do łez. Szkoda tylko, ze nie pojawił sie Zakoscielny i przerwy trochę za długie.
Jolanta: Świetnie zagrana rola Ostaszewskiej i to wszystko... Brak uzasadnienia na rozciągnięcie, a też i podzielenie, tematu na trzy akty.
Historia dwóch kobiet, Julii i Jane, które niegdyś zakochały się w tym samym mężczyźnie. Dawne emocje i uczucia odżywają w nich, kiedy po wielu latach dowiadują się, że ich ukochany pojawił się w Londynie. Mimo wielu wahań, obie postanawiają spotkać się z nim, ale wspomnienia sprawiają, że dochodzi między nimi do konfliktu i scen zazdrości. Pojawienie się ich wymarzonego mężczyzny prowadzi do wielu zaskakujących sytuacji, tym bardziej, że obie damy są statecznymi żonami, których mężowie przyjaźnią się ze sobą...
Klasyczna, znakomicie napisana komedia, ciesząca się od chwili napisania (1925 r.) niezwykłą popularnością na całym świecie.
Wystawiana jest regularnie do dziś, ponieważ nie traci nic ze swojej aktualności.
Klasyczna, znakomicie napisana komedia, ciesząca się od chwili napisania (1925 r.) niezwykłą popularnością na całym świecie.
Wystawiana jest regularnie do dziś, ponieważ nie traci nic ze swojej aktualności.
Spektakl Och-Teatru
Subskrybuj alerty i zamawiaj bilety przed innymi
Darmowy alert mailowy wydarzeń z okolicy!
Darmowy alert SMS wydarzeń z okolicy!
Zobacz komentarze naszych klientów
Katarzyna
2018-02-26 22:09:58
"Bardzo miło spedzony wieczor i spotkanie z Magda kolezanka z liceum..przedstawienie super..i gry aktorskie..zadowolona na maksa"
Aldona
2018-02-25 22:13:27
"Miło spędzone popołudnie. Magdalena Cielecka świetna! Sztuka lekka, łatwa i przyjemna."
Karolina
2018-02-25 12:15:14
"Spektakl świetny duża dawka humoru bardzo udany wieczór"
Julia
2018-02-25 10:37:04
"Super sztuka! Lekka, zabawna ;) Polecam."
Justyna
2017-11-09 01:14:08
"Bardzo dobry spektakl z dużą dawką humoru - zagrany po mistrzowsku. Polecam"
Agata
2017-11-08 06:58:00
"Spektakl genialny. Ostaszewska tez :-) uśmiałam sie do łez. Szkoda tylko, ze nie pojawił sie Zakoscielny i przerwy trochę za długie."
Urszula
2017-11-07 19:44:38
"Niepotrzebne antrakty po 20 minut, jak również podzielenie sztuki na 3 akty. Maja Ostaszewska świetna jak zawsze, ale sztuka trąci myszką."
Jolanta
2017-11-07 11:59:56
"Świetnie zagrana rola Ostaszewskiej i to wszystko... Brak uzasadnienia na rozciągnięcie, a też i podzielenie, tematu na trzy akty."
Malwina
2017-11-07 11:05:46
"Super sztuka,śmiałam się do łez i czekam aż ponownie zawitają do Trójmiasta- na pewno pójdę jeszcze raz :)"
danuta
2017-11-07 10:12:54
"Spektakl godny polecenia ,znakomita gra obu Pań."
Zobacz inne wydarzenia z okolicy
29 listopada 2024
godz. 20:00
22 lutego 2025
godz. 19:00
To tylko botoks - czyli zastrzyk uśmiechu
22 lutego 2025 o godz. 19:00
18 stycznia 2025
godz. 20:30
27 stycznia 2025
godz. 20:30
Brzeziński, Koterski, Żukowski, Borowski, Wieszczek reż. M. Kowalewski
27 stycznia 2025 o godz. 20:30
9 kwietnia 2025
godz. 18:00
Nowy program stand-up comedy "Ukąszona"
9 kwietnia 2025 o godz. 18:00
19 stycznia 2025
godz. 12:00
28 lutego 2025
godz. 20:30
czyli nasi na wakajkach w Egipcie
28 lutego 2025 o godz. 20:30
27 listopada 2024
godz. 19:00
Komediowy Wehikuł - Noc ostrych żartów, czyli noc hardkorów
27 listopada 2024 o godz. 19:00
29 listopada 2024
godz. 20:00
Kłamstwo - komedia małżeńska w gwiazdorskiej obsadzie!
29 listopada 2024 o godz. 20:00
28 stycznia 2025
godz. 17:30
Kinga Preis, Katarzyna Żak, Katarzyna Kwiatkowska, Justyna Ducka, Kuba Gąsowski
28 stycznia 2025 o godz. 17:30
Powiązane wiadomości z tym artystą
"Magnezja" to niezwykle oryginalna, barwna i porywająca opowieść osadzona w XX-leciu międzywojennym, ukazanym z nieznanej dotąd perspektywy - pełna gwiazd, strzelanin, trupów, zwrotów akcji i szalonego humoru. W zaskakujących kreacjach aktorskich zobaczymy plejadę sław: Dawida Ogrodnika, Mateusza Kościukiewicza, Maję Ostaszewską, Małgorzatę Gorol, Agatę Kuleszę, Borysa Szyca, Andrzeja Chyrę, Magdalenę Boczarską, Bartosza Bielenię, Piotra Głowackiego, Helenę Norowicz, Joachima Lamżę, rosyjskiego aktora Andrieja Bagirowa i wielu innych.
Pogranicze polsko-sowieckie, przełom lat 20. i 30. XX wieku. Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny, władza nad przestępczym klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce jego córki – Róży (Maja Ostaszewska). Razem ze swoimi siostrami kobieta kontynuuje szemrane interesy ojca i robi wszystko, by oprzeć się rosnącym w siłę sowieckim bandytom, którym przewodzi konserwatywny Lew (Andrzej Chyra). Tymczasem w cieniu rywalizacji dwóch potężnych rodzin, nierozłączni bracia - Albin (Mateusz Kościukiewicz) i Albert Hudini (Dawid Ogrodnik) - wcielają w życie swój przewrotny plan. Z pomocą uwodzicielskiej Heleny (Magdalena Boczarska) chcą okraść bank, w którym przechowywane są bogactwa Lewenfiszów. Wystarczy jednak kilka złych decyzji, zwykły pech i dwa trupy, by cała misterna intryga została zagrożona. A to zaledwie początek kłopotów, gdyż do miasteczka przybywa właśnie obdarzona genialnym zmysłem śledczym inspektor Stanisława Kochaj (Agata Kulesza). To co wydarzy się wkrótce będzie mieć krwawe i pełne czarnego humoru konsekwencje, które na zawsze wstrząsną pograniczem.
- To była jedna z najbardziej niezwykłych przygód filmowych w moim życiu - mówi Maja Ostaszewska, odtwórczyni roli Róży Lewenfisz. - Wielka frajda, niezapomniane emocje. Mam nadzieję, że film przyniesie widzom tyle radości, ile dała nam praca nad nim na planie.
"Magnezja" to film, jakiego jeszcze nie było. Historia dwóch rodzin walczących o władze na pograniczu w okresie międzywojnia - dodaje Mateusz Kościukiewicz, odtwórca roli Albina Hudini. - Silne kobiety, które nie boją się użyć broni w osiągnięciu swych celów, dwóch wrażliwych braci tworzących jedność. Takich bohaterów w polskim kinie dawno nie było.
Autorem zdjęć do filmu jest wielokrotnie nagradzany dokumentalista, Paweł Chorzępa, a za scenografię odpowiada Marek Warszewski, laureat nagród m.in. za "Najlepszego" i "Miasto 44". Autorką kostiumów jest wielokrotnie nagradzana Orłem i na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Dorota Roqueplo, której prace można podziwiać m.in. w "Mieście 44" czy "Hiszpance". Niezwykła charakteryzacja jest dziełem Waldemara Pokromskiego, który pracował przy polskich i międzynarodowych produkcjach takich jak "Katyń", "Biała wstążka", "Pachnidło" czy "Zimna wojna" oraz Agnieszki Hodowanej odpowiedzialnej za charakteryzację m.in. w "Człowieku z magicznym pudełkiem", "Demonie" i "Miłości". Montażystą filmu będzie jest współpracownik Małgorzaty Szumowskiej, Jacek Drosio, zaś muzykę skomponował laureat Oscara za "Marzyciela" Jan A.P. Kaczmarek.
Premiera wkrótce.
Wczoraj wieczorem na trwającym właśnie Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji odbyła się światowa premiera najnowszego filmu Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. "Śniegu już nigdy nie będzie" walczy o główny laur prestiżowej imprezy - Złotego Lwa. Na czerwonym dywanie obok reżyserskiego duetu pojawiły się gwiazdy filmu, między innymi: Alec Utgoff, Maja Ostaszewska, Weronika Rosati, Katarzyna Fugura i Andrzej Chyra. Premierowy pokaz filmu przyniósł już pierwsze recenzje pokazujące, że najnowszy film polskiego duetu zachwycił międzynarodowe media. Variety podkreśla, że Szumowska jest u szczytu kariery, magazyn The Playlist zachwyca się precyzyjną i hipnotyzującą wizualną stroną dzieła. Dziennikarze są zgodni, że "Śniegu już nigdy nie będzie" ma szanse na najważniejsze laury Konkursu Głółwnego.
- Tytułowy śnieg może się wieloznacznie kojarzyć - chociażby ze śmiertelnym żywiołem albo poczuciem bezpieczeństwa, baśniowym powrotem do krainy dzieciństwa - wyjaśniają Małgorzata Szumowska i Michał Englert. - Choć dziś zapewne najbardziej kojarzy się ze zniszczeniem, jakie człowiek wywołał w eko klimacie ziemi, doprowadzając do zmian, przez które śnieg widuje się coraz rzadziej. Bohaterowie naszego filmu, w większości skupieni na własnym, małym, wygodnym świecie, zbyt dużo o tym nie rozmyślają, jednak nie wiedząc czemu zmagają się z poczuciem jakiejś wewnętrznej, duchowej pustki i niezrozumiała tęsknotą za czymś nieokreślonym. Są to różne tęsknoty, za bliskością, dotykiem, seksem, zrozumieniem, wolnością. Są bogaci, syci od strony materialnej, ale głodni duchowo, choć w sposób zupełnie nieuświadomiony. Ich fantazje ogniskują się w jednym – obcym przybyszu, w którym przeglądają się jak w lustrze. On przynosi im wytchnienie. Trudno powiedzieć czy to iluzoryczne, czy prawdziwe doświadczenie, tak jak trudno czasem odróżnić nam własną projekcję od rzeczywistości. Czy magiczny las, do którego przenosi ich przybysz, jest tylko wytworem ich lęków i pragnień, czy istnieje naprawdę. Film nasz, mamy nadzieję, skrywa jakąś tajemnicę, chcieliśmy pobudzić widzów do głębszej refleksji na temat kondycji współczesnego Europejczyka. Zagrać na indywidualnych skojarzeniach, nienachalnie zadać parę pytań, bez tezy i z humorem
W sierpniu Komisja Oscarowa powołana przez dyrektora PISF Radosława Śmigulskiego zdecydowała, że "Śniegu już nigdy nie będzie" zostanie reprezentantem Polski w wyścigu po Oscary w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Międzynarodowy. Wenecki festiwal stanowi początek sezonu nagród, a jego laureaci od lat zdobywają najwyższe filmowe wyróżnienia, takie jak właśnie Oscary®, Złote Globy, czy BAFTA.
Pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się ON - atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od "gorszego" świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich.
W polsko-niemieckiej koprodukcji Szumowskiej i Englerta zagrali m.in.: Alec Utgoff, Weronika Rosati, Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Katarzyna Figura i Andrzej Chyra.
Pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się ON - atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od "gorszego" świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich.
W polsko-niemieckiej koprodukcji Szumowskiej i Englerta zagrali m.in.: Alec Utgoff, Weronika Rosati, Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Katarzyna Figura i Andrzej Chyra.
Obraz "Śniegu już nigdy nie będzie" został zakwalifikowany do konkursu głównego tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Wówczas odbędzie się światowa premiera dzieła.
O wyborze tytułu 10 sierpnia zadecydowała Komisja Oscarowa pod przewodnictwem Jana A.P. Kaczmarka, co ogłoszono na konferencji prasowej w warszawskim Kinie Kultura.
Pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się ON - atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od "gorszego" świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich.
W polsko-niemieckiej koprodukcji Szumowskiej i Englerta zagrali m.in.: Alec Utgoff, Weronika Rosati, Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Katarzyna Figura i Andrzej Chyra.
Obraz "Śniegu już nigdy nie będzie" został zakwalifikowany do konkursu głównego tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Wówczas odbędzie się światowa premiera dzieła.
"Zabij to i wyjedź z tego miasta" to jedna z najgłośniejszych polskich animacji ostatnich lat. Film Mariusza Wilczyńskiego miał swoją premierę na 70. MFF w Berlinie, będąc jednocześnie jedynym polskim filmem w tegorocznym konkursie.
Realizowany przez 13 lat pełnometrażowy film łódzkiego reżysera, animatora, malarza i performera to autobiograficzna opowieść rozgrywająca się na przestrzeni wielu dekad. "Zabij to i wyjedź z tego miasta" zachwycił światową krytykę - Peter Bradshaw z "The Guardian" opisał film Wilczyńskiego jako surowy, intensywny sen, zahaczający o geniusz. Z kolei David Ehrlich z "Indiewire" zwraca uwagę na szczerość, która bije z ekranu podkreślając jednocześnie, że film jest oniryczną, szaloną jazdą przez umysł Wilczyńskiego. Podobne głosy pojawiły się w recenzjach "The Hollywood Reporter", "Variety" i "ScreenDaily".
Filmowym postaciom głosów użyczyli Krystyna Janda, Marek Kondrat, Małgorzata Kożuchowska, Gustaw Holoubek, Irena Kwiatkowska, Maja Ostaszewska, Barbara Krafftówna, Anna Dymna, Andrzej Wajda, Daniel Olbrychski, Tomasz Stańko, Tadeusz Nalepa, Andrzej Chyra i Anja Rubik. Kapitalnym dopełnieniem animacji Wilczyńskiego jest muzyka Tadeusza Nalepy.
Nowe dzieło twórcy "Disco polo" to barwna i porywająca opowieść osadzona w XX-leciu międzywojennym, ukazanym z nieznanej dotąd perspektywy – pełna gwiazd, strzelanin, trupów, zwrotów akcji i szalonego humoru. W zaskakujących kreacjach aktorskich plejada sław: Dawid Ogrodnik, Mateusz Kościukiewicz, Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Borys Szyc, Małgorzata Gorol, Andrzej Chyra, Magdalena Boczarska, Bartosz Bielenia, Piotr Głowacki, Helena Norowicz, Joachim Lamża czy rosyjski aktor Andriej Bagirow.
- "Magnezja" to przede wszystkim niezwykły świat dzikiego pogranicza polsko-sowieckiego z czasów międzywojnia, połączony z autorską wersją westernu, a w zasadzie easternu - mówi Maciek Bochniak, reżyser. - Oto odciętym od reszty kraju skrawkiem ziemi rządzą kobiety, a główną walutą jest kula z rewolweru. Mam nadzieję, że naszym filmem uda nam się stworzyć polski mit o romantycznych gangsterach i fascynujących czasach, w których żyli. Obecność tak niesamowitych twórców, od realizatorów po aktorów sprawiła, że atmosfera na planie była wyjątkowo kreatywna. W momencie codziennego przekraczania bram hotelu wszyscy natychmiast wchodzili w świat "Magnezji", dając mu całe serce, co widać było w niemal każdej scenie.
Pogranicze polsko-sowieckie, przełom lat 20. i 30. XX wieku. Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny, władza nad przestępczym klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce jego córki – Róży (Maja Ostaszewska). Razem ze swoimi siostrami kobieta kontynuuje szemrane interesy ojca i robi wszystko, by oprzeć się rosnącym w siłę sowieckim bandytom, którym przewodzi konserwatywny Lew (Andrzej Chyra). Tymczasem w cieniu rywalizacji dwóch potężnych rodzin, nierozłączni bracia – Albin (Mateusz Kościukiewicz) i Albert Hudini (Dawid Ogrodnik) – wcielają w życie swój przewrotny plan. Z pomocą uwodzicielskiej Heleny (Magdalena Boczarska) chcą okraść bank, w którym przechowywane są bogactwa Lewenfiszów. Wystarczy jednak kilka złych decyzji, zwykły pech i dwa trupy, by cała misterna intryga została zagrożona. A to zaledwie początek kłopotów, gdyż do miasteczka przybywa właśnie obdarzona genialnym zmysłem śledczym inspektor Stanisława Kochaj (Agata Kulesza). To co wydarzy się wkrótce będzie mieć krwawe i pełne czarnego humoru konsekwencje, które na zawsze wstrząsną pograniczem.
"Magnezja" to projekt, który zgromadził imponujący zestaw artystów po obu stronach kamery. Scenariusz filmu powstał w wyniku współpracy Maćka Bochniaka i Mateusza Kościukiewicza. Autorem zdjęć do filmu jest wielokrotnie nagradzany dokumentalista, Paweł Chorzępa, a za scenografię odpowiada Marek Warszewski, laureat nagród m.in. za "Najlepszego" i "Miasto 44". Autorką kostiumów jest wielokrotnie nagradzana Orłem i na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Dorota Roqueplo ("Miasto 44" "Hiszpanka"). Niezwykła charakteryzacja jest dziełem Waldemara Pokromskiego, który pracował przy polskich i międzynarodowych produkcjach takich jak "Katyń", "Biała wstążka", "Pachnidło" czy "Zimna wojna" oraz Agnieszki Hodowanej odpowiedzialnej za charakteryzację m.in. w "Człowieku z magicznym pudełkiem", "Demonie" i "Miłości". Montażystą filmu będzie stały współpracownik Małgorzaty Szumowskiej, Jacek Drosio, zaś muzykę skomponuje laureat Oscara za "Marzyciela" Jan A.P. Kaczmarek.
Premierę zaplanowano na 2 października 2020 roku.
X
Chcesz, abyśmy powiadamiali Cię o nowych wydarzeniach Upadłe Anioły - Och Teatr w Twojej okolicy?
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Kliknij TUTAJ aby powróć do wersji mobilnej strony