Apteka, Lipali, Illusion, Tymon Tymański, Kobiety, Jary Oddział Zamknięty
19 marca 2017 o godz. 19:00
Gdańsk
- woj. PomorskieKlub Muzyczny Parlament, ul. Św. Ducha 2
To wydarzenie już się odbyło!
Trwa ładowanie komentarzy...
Dariusz: Koncert petarda.
Igor: Mega! Chociaż brak poślizgu i nazbyt punktualne zakończenie koncertu nieco rozczarowało :)
Wojciech: Koncert rewelacyjny i cel szczytny .
Anna: Piękny koncert, super Artyści i atmosfera.
Bawiłam się od początku do samego końca razem z córką i znajomymi, czyli: podział wiekowy nieograniczony.
Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na rehabilitację Krzysztofa Jaryczewskiego (który przeszedł przeszczep wątroby w styczniu tego roku) -wokalisty zespołu Jary Oddział Zamknięty.
Data: 19.03.2017, godzina 19.00
Klub Parlament ul.Św. Ducha 2 Gdańsk
Zagrają :
Apteka,
Lipali,
Illusion,
Tymon Tymański,
Kobiety,
Jary Odział Zamknięty.
Patroni:
Radio Gdańsk, Gazeta Wyborcza, trojmiasto.pl
Rock Rebelia - niezalezny front rockowy
Data: 19.03.2017, godzina 19.00
Klub Parlament ul.Św. Ducha 2 Gdańsk
Zagrają :
Apteka,
Lipali,
Illusion,
Tymon Tymański,
Kobiety,
Jary Odział Zamknięty.
Patroni:
Radio Gdańsk, Gazeta Wyborcza, trojmiasto.pl
Rock Rebelia - niezalezny front rockowy
Subskrybuj alerty i zamawiaj bilety przed innymi
Darmowy alert mailowy wydarzeń z okolicy!
Darmowy alert SMS wydarzeń z okolicy!
Zobacz komentarze naszych klientów
Wojciech
2017-03-20 16:54:52
"Koncert rewelacyjny i cel szczytny ."
Igor
2017-03-20 16:36:31
"Mega! Chociaż brak poślizgu i nazbyt punktualne zakończenie koncertu nieco rozczarowało :)"
Anna
2017-03-20 08:53:01
"Piękny koncert, super Artyści i atmosfera.
Bawiłam się od początku do samego końca razem z córką i znajomymi, czyli: podział wiekowy nieograniczony."
Dariusz
2017-03-20 06:24:18
"Koncert petarda."
Zobacz inne wydarzenia z okolicy
11 lutego 2025
godz. 20:00
Stand-up Open mic - p. K. Szulkowski
11 lutego 2025 o godz. 20:00
22 maja 2025
godz. 20:30
26 marca 2025
godz. 12:00
Teatr Baniek Mydlanych "Tajemnica Bańki Szczęścia"
26 marca 2025 o godz. 12:00
26 lutego 2025
godz. 19:30
Przeżyj miłość na nowo
26 lutego 2025 o godz. 19:30
8 lutego 2025
godz. 15:15
Malowanie Figurek - Grupa Podstawowa
8 lutego 2025 o godz. 15:15
9 lutego 2025
godz. 15:30
czyli nasi na wakajkach w Egipcie
9 lutego 2025 o godz. 15:30
1 marca 2025
godz. 13:30
Bajkowy spektakl dla całej rodziny
1 marca 2025 o godz. 13:30
2 marca 2025
godz. 17:00
Pomoc domowa - Bałtycki Teatr Różnorodności
2 marca 2025 o godz. 17:00
5 lutego 2025
godz. 20:15
Powiązane wiadomości z tym artystą
Skład najnowszego ogłoszenia jest nieprzypadkowy. Tworzą go niezwykłe kobiety, które w większości wystąpią solo. Podobnie jak w ostatnich latach, organizatorzy festiwalu z More Music Agency stawiają na różnorodność i bogactwo brzmień, podkreślając obecność i dokonania pań na światowej scenie muzycznej. W tym roku będą to nieprzeciętne postaci z różnych stron muzycznej galaktyki.
Gitarowe brzmienia będzie reprezentować charyzmatyczna Anna Calvi. Od debiutu w 2011 roku uznawana jest za jedną z najciekawszych brytyjskich wokalistek. Dwukrotnie nominowana do nagrody Mercury Awards, artystka tworzy mroczny, nastrojowy i romantyczny pop z elementami klimatycznego rocka. Często porównywana do PJ Harvey. Słynie z żywiołowych, zadziornych i nieprzewidywalnych występów na żywo i właśnie takiego koncertu możemy spodziewać się w lipcu w Katowicach.
Nilüfer Yanya to kolejna intrygująca wokalistka, która zaśpiewa podczas 17. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice. Tworzy fascynujący i łamiący schematy indie pop. W jej piosenkach słychać zręcznie wplecione gitary i słodkie wokale, tworzące wpadającą w ucho całość. Na jej zaskakującą kreatywność wpłynęły równie intrygujące korzenie - jej irlandzko-barbadoska matka jest projektantką tkanin, a prace tureckiego ojca są wystawiane w British Museum. Barwne i nęcące melodie z pewnością zahipnotyzują katowicką publiczność.
Na festiwalu pojawią się także wysublimowane dźwięki chóru i wiolonczeli, za które odpowiadać będzie jedna z najciekawszych polskich artystek. Resina to kompozytorka i wiolonczelistka, która współpracowała z długą listą różnorodnych twórców: od Macieja Cieślaka, przez Huberta Zemlera, po Zamilską. Przede wszystkim podąża jednak własną drogą artystyczną. Jej nowy materiał koncentruje się wokół napięcia pomiędzy tym, co animalistyczne a elektroniczne, akustyczne i amplifikowane. Podczas 17. edycji TNMK nieziemska muzyka Resiny z płyty "Speechless" zostanie wykonana na żywo z udziałem chóru.
To wciąż zaledwie początek odsłaniania programu przyszłorocznej edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice. To jeden z najbardziej cenionych festiwali muzycznych w Europie, a jego status potwierdza co roku fascynujący program artystyczny i niebanalna lokalizacja. Warto odwiedzić go ponownie.
W sprzedaży są karnety trzydniowe, obejmujące koncert otwarcia oraz karnety dwudniowe i bilety jednodniowe. Można je nadal nabywać online na stronie festiwalu oraz na Going, eBilet i Ticketmaster.
Z uwagi na pandemię, Louder Fest zorganizowany został w trybie online i odbędzie się bez udziału publiczności. Impreza będzie w całości transmitowana w sieci.
Występy wyżej wymienionych kapel będzie można zobaczyć tylko raz! Nie będzie możliwości ponownego odtworzenia koncertu. Wydarzenie odbędzie się w czasie rzeczywistym - 20 marca. Oprócz tego, że na scenie wystąpi pięć świetnych zespołów, będzie możliwość interakcji z muzykami.
Zapowiedź można zobaczyć poniżej.
Udział w koncercie będzie możliwy tylko po zakupie biletu. Wejściówki w cenie od 25 złotych pod tym adresem.
W tej szczerej, pozbawionej lukru opowieści o życiu po rozstaniu, Annette Bening buduje poruszający portret kobiety, która podejmuje niełatwą walkę o siebie i swoje nowe życie. Od początku jasne jest, że to nie jest kolejna opowieść o tym, że życie zaczyna się po rozstaniu, a przed nami tylko najlepsze chwile. I że wystarczy zapisać się na kurs tańca, żeby wszystko wróciło do normy. "Co przyniesie jutro" to kino wielkich emocji, intensywna, a jednocześnie niezwykle intymna opowieść, w której znajdziemy bezsilność i zagubienie, które tak często towarzyszą miłosnym kryzysom, ale także chwile śmiechu, wzruszenia i radości, które tak nieoczekiwanie odkrywamy w momentach życiowych przełomów.
W roli głównej czterokrotnie nominowana do Oscara i dwukrotnie nagrodzona Złotym Globem Annette Bening ("American Beauty", "Wszystko w porządku"). U boku aktorki zobaczymy Billa Nighy’ego ("To właśnie miłość", "Czas na miłość") oraz gwiazdę serialu "The Crown", Josha O’Connora.
Film od 18 kwietnia będzie można obejrzeć na platformach VOD: VOD.pl, Platforma CANAL+, Player+, Chili, UPC Polska, Play, Inea, Toya, Vectra oraz Multimedia.
Powołany do życia przez wytwórnię Kayax projekt My Name Is New świętował ostatnio rok swojej owocnej działalności. Inicjatywa skierowana przede wszystkim do uzdolnionych zespołów i artystów solowych, stała się okazją do zaistnienia na rodzimej scenie muzycznej. Z wielkim powodzeniem skorzystał z niej warszawski duet CukierR, który udostępnił słuchaczom dwa single: "Dom" oraz "Łachmany". Do obu z nich powstały również teledyski, które jeszcze dobitniej pokazały, jaki potencjał drzemie w tym zespole.
Z entuzjastycznym odbiorem spotkał się klip do utworu "Łachmany", za którego reżyserię odpowiada Wiktor Sktribog, i który do dziś na platformie YouTube odtworzono już przeszło 115 000 razy. Czy ten sukces powtórzy najnowszy wideoklip chłopaków do utworu "Kobiety"? Są na to spore szanse, ponieważ po raz kolejny obcujemy tu z obrazkiem, który uwydatnia treść piosenki, budzi ciekawość i pozostaje w pamięci. Teledysk pokazuje, że od słodyczy do goryczy wystarczy wybór... złej kobiety. Wszystko odbywa się oczywiście z przymrużeniem oka i - charakterystycznym dla artystów - przerysowaniem tematu.
Cukier powstał z inicjatywy Amadeusza Krebsa, który przygotowywał swój producencki debiut. Początkowo miała być to płyta, do której Krebs planował zaprosić gości z rożnych muzycznych światów. Podczas pracy studyjnej z zaproszonym na sesje Bartkiem Caboniem szybko stało się jasne, że projekt będzie duetem. Panowie, którzy na co dzień mają okazję wspólnie pracować w zespole Dawida Kwiatkowskiego, postanowili razem pracować, tworzyć i wydawać, łącząc pomysły oraz doświadczenia. Muzyka Amka Krebsa i teksty Bartka Cabonia to oddzielna elektroniczno-rapowa planeta. Trudno znaleźć jakiekolwiek odniesienie ich twórczości zarówno w sferze muzycznej, jak i tekstowej. Trzeba ich po prostu posłuchać.
Od poprzedniego albumu "Fasady" (nominacja do Fryderyka 2016) minęły 4 lata.
- Był to czas przemyśleń, nowych pomysłów i inspiracji. Czujemy się bardziej dojrzali, doświadczeni życiem. W zespole jest teraz dużo spokoju, rodzą się dzieci – mówi perkusista Łukasz Jeleniewski. - Pojawił się też nowy basista. Ślady tego wszystkiego odnaleźć będzie można na albumie "Mosty, rzeki, ludzie". Przedsmakiem nowego wydawnictwa jest singel "Kim jestem?".
Utwór z jednej strony spokojny, lekki, wręcz bujający, z drugiej - skłaniający do odpowiedzi na poważne, tytułowe pytanie. Tekst piosenki to refleksja na temat kondycji człowieka w dzisiejszym świecie, systemu wartości i świadomość samego siebie.
9 listopada grupa wyrusza w trasę koncertową, podczas której wystąpi w kilkunastu miastach, promując nowe wydawnictwo. Na liście w tym roku są: Tychy (9.11), Bielsko-Biała (10.11), Mogilno (11.11), Wojkowice (22.11), Poznań (23.11), Gdańsk (30.11 i 1.12), Białystok (6.12), Bydgoszcz (7.12), Kraków (14.12), Łódź (15.12) i Warszawa (16.12).
Zespół Lipali powstał w 2000 roku na bazie solowego projektu Tomka "Lipy" Lipnickiego, rok po rozpadzie legendarnej grupy Illusion. Obecnie, poza liderem, zespół tworzą Łukasz "Luk" Jeleniewski, Roman Bereźnicki i Łukasz "Gajowy" Gajowniczek. Lipali 13 razy był nominowany do Fryderyka, dwukrotnie zdobywając statuetkę w kategorii wokalista roku.
"Paszkwile" to debiutancka solowa płyta Tymona Tymańskiego, na którą składa się 12 utworów zawierających obserwacje polityczno-społeczno-światopoglądowych. Muzycznie to mieszanka postrocka, postjazzu i elektroniki. Płytę będzie można usłyszeć na rozpoczynającej się 25 października w warszawskiej Hydrozagadce trasie koncertowej. Album promuje singiel "Wolność".
Solowy album Tymona Tymańskiego "Paszkwile" to jego indywidualny i w pełni niezależny głos na temat spraw, które nurtują współczesną Polskę. Teksty są efektem wnikliwej obserwacji, która przełożyła się na silną potrzebę ostrzeżenia przed zagrożeniem monopartyjnością i reżimem. Tymon opowiada też o swoim doświadczeniu polskiej wolności po 1989 roku, zachęcając do postawienia na indywidualizm, tolerancję i otwartość.
- Przez 27 lat nie przyszło mi do głowy, żeby agitować, pouczać i udzielać wykładów o tolerancji i wolności, o dewaluacji wartości narodowych i wzroście znaczenia wartości jednostkowych. Na płycie
bynajmniej nie odkrywam Ameryki, o co dzisiaj trudno - mówi Tymon Tymański. - Wszystkie te racje znajdziecie państwo genialnie i logicznie wyłożone choćby w "Dziennikach" Gombrowicza czy jego "Rozmowach z Dominikiem DeRoux". A jednak z różnych przyczyn Polacy nie odrobili tych ważnych lekcji światopoglądowych, które uwalniają umysł z mentalnej ciasnoty.
W produkcji płyty wziął udział stały kwartet Tymańskiego złożony z gitarzysty i współproducenta Marcina Gałązki, pianisty Michała Wandzilaka i perkusisty Tomasza Kopra. Dodatkowo skorzystano z talentów zaprzyjaźnionego bębniarza grupy Blinded Łukasza Kumańskiego oraz perkusisty Jacka Prościńskiego i saksofonisty Michała Jana Ciesielskiego. Dzięki takiemu połączeniu muzycznych osobowości udało się stworzyć ambitny i eklektyczny album stanowiący kolaż postrocka, postjazzu i elektroniki.
X
Chcesz, abyśmy powiadamiali Cię o nowych wydarzeniach Gramy dla Jarego w Twojej okolicy?
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Kliknij TUTAJ aby powróć do wersji mobilnej strony