MIUOSH
Miuosh, właściwie Miłosz Paweł Borycki - polski raper i producent muzyczny, a także przedsiębiorca. Miłosz Borycki działalność artystyczną podjął na początku XXI w. w katowickim zespole hip-hopowym Projektor. Wraz z grupą występował do 2011 roku, kiedy to z dorobkiem dwóch, dostępnych w powszechnej sprzedaży albumów Projektor został rozwiązany. Równolegle Miuosh współtworzył krótkotrwały projekt Perwer Squad, by w 2007 roku rozpocząć solową działalność artystyczną. Debiutancki album rapera zatytułowany Projekcje ukazał jeszcze w 2007 roku, jednakże nie zyskał szerszego rozgłosu na krajowej scenie muzyki hip-hopowej. Kolejne nagrania Boryckiego ukazały się na następujących płytach: Maue LP (nielegal, 2007), Fandango Gang (oraz Bas Tajpan, 2009), Pogrzeb (2009) oraz Piąta strona świata (2011).
Brak aktualnie wydarzeń pasujących do tego zapytania!
komentarze wystawione przez widzów
Jakub
2017-11-24 16:29:46
"spoko, bo byłem kierowcą ..;p"
wiadomości ze świata muzyki i filmu
Podczas pracy nad krążkiem "Pieśni współczesne" w głowie Miuosha narodziła się myśl, aby na płycie wykorzystać także archiwalne nagrania jednego z legendarnych artystów, którzy współpracowali kiedyś z Zespołem Śląsk. Dyrektor zespołu, Zbigniew Cierniak, zasugerował jednak kogoś zupełnie innego – Korę. Po rozmowach z Kamilem Sipowiczem Miuosh otrzymał nagranie "Wolno, wolno płyną łodzie". Jak się okazało był to ostatni utwór wykonany przez Korę na żywo przed publicznością. Tak powstała "Pieśń ostatnia". Jest to zamknięcie klamry, którą na płycie otwiera "Pieśń pierwsza". 10 listopada światło dzienne ujrzał teledysk do utworu, stanowiący podróż sentymentalną przez miesiące pracy nad albumem "Pieśni współczesne".
– Nigdy nie przypuszczałbym, że coś takiego mi się przytrafi – opowiada Miuosh. – Kora jest dla mnie kimś absolutnie fenomenalnym, kto grał świetną muzykę, pisał niesamowite teksty. Jest to postać, która trzymała na swoich barkach o wiele więcej niż większość wokalistów w historii tego kraju. Z tyłu głowy miałem myśl, że może kiedyś uda się coś razem zrobić, poznać się i razem popracować. Niestety nasze drogi nigdy się nie przecięły, a ten utwór traktuję jako mój hołd dla jej dorobku.
Koncerty Miuosha, Zespołu Śląsk oraz zaangażowanych w projekt wokalistów spotkały się z olbrzymim zainteresowaniem publiczności. Bilety do NOSPR-u na styczeń wyprzedały się w mniej niż godzinę. W odpowiedzi na prośby miłośników muzyki właśnie ogłoszona została nowa trasa. Artystów będzie można usłyszeć jeszcze w Sali Ziemi w Poznaniu (25.02.2022), w NFM we Wrocławiu (28.02.2022), w ICE w Krakowie (5.03.2022) oraz w Cavatina Hall w Bielsku-Białej (6.03.2022). Bilety dostępne są na ---.
"Pieśni współczesne" to projekt, jakiego na polskiej scenie muzycznej jeszcze nie było – nie tylko ze względu na liczbę zaangażowanych artystów, ale także przełomowe podejście do tradycji. Pieśni zawarte na krążku na nowo tworzą bowiem opowieść o ludziach ziemi zmagającej się z teraźniejszymi problemami. Jednocześnie nie zapominają o szacunku dla tradycji. Każdy utwór śmiało czerpie z pieśni ludowych Ziemi Śląskiej i Beskidu Śląskiego, nadając im współczesnego charakteru.
Płytę "Pieśni współczesne", poza "Pieśnią Ostatnią" promują single: "Doliny" z udziałem Jakuba Józefa Orlińskiego, "Zmierzch" nagrany z duetem Kwiat Jabłoni, "Mantra" z Igorem Herbutem, "Celina" z Julią Pietruchą, "Imperium" z Ralphem Kaminskim oraz "Wołanie" z Królem. W cały projekt zaangażowanych zostało ponad 140 osób, w tym niezwykły i uznany na całym świecie Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" oraz wykonawcy, tacy jak Błażej Król, Bela Komoszyńska, Ralph Kaminski, Igor Herbut, Natalia Grosiak, Julia Pietrucha, Tomasz Organek, Jakub Józef Orliński, Andrzej Smolik, Marcin Wyrostek, Kora czy duet Kwiat Jabłoni.
"Celina" to wspólny utwór Miuosha, Zespołu Śląsk oraz Julii Pietruchy będący hołdem złożonym żonom himalaistów, a zwłaszcza Celinie Kukuczce, wdowie po wybitnym zdobywcy Himalajów – Jerzym Kukuczce. Singiel jest kolejną zapowiedzią albumu "Pieśni współczesne", którego premiera odbędzie się 24 września.
Utwór "Celina" powstał z fascynacji tym, jak wygląda pokonywanie granic przez pryzmat drugiej osoby. Żony himalaistów to prawdziwe bohaterki, które w przypadku tej najgorszej sytuacji muszą radzić sobie ze stratą do końca życia. "Celina" jest więc opowieścią o emocjach towarzyszących dźwiganiu tego brzemienia.
Utwór "Celina" powstał we współpracy z Julią Pietruchą.
– Taki album nie mógłby powstać bez Julii - tłumaczy Miuosh. - Jej muzyka i jakość zawsze mnie powalały i inspirowały. Kiedy wpadłem na pomysł, żeby napisać utwór, który w tak nietypowy sposób opisuje poświęcenie i oddanie, od razu do niej zadzwoniłem. Dopóki nie powiedziała mi, że w to wchodzi, nie ruszyłem ani z tekstem, ani z muzyką. Musiałem mieć pewność, że "Celina" będzie historią opowiedzianą przez Julię. Inaczej to nie miałoby szans się udać.
"Celina" to czwarty singiel promujący projekt "Pieśni współczesne". Wcześniej premierę miały już utwory "Zmierzch" nagrany z duetem Kwiat Jabłoni, "Doliny", w którym gościnnie wystąpili Jakub Józef Orliński i Marcin Wyrostek oraz "Mantra" z Igorem Herbutem.
Album "Pieśni współczesne" będzie miał premierę 24 września. Miuosh jest autorem całości muzyki i wszystkich tekstów, które podsycone lokalną mitologią i świeżym spojrzeniem na sprawy ludzkie, tworzą opowieść o ludziach ziemi zmagającej się z teraźniejszymi problemami, jednocześnie nie zapominając o szacunku dla tradycji. W aktualny sposób poruszają ponadczasową tematykę, śmiało czerpiąc z tradycji pieśni ludowych Ziemi Śląskiej i Beskidu Śląskiego oraz nawiązując do ludowych wierzeń, wartości i historii. W projekt zaangażowanych zostało ponad 140 osób, w tym niezwykły i uznany na całym świecie Zespół Pieśni i Tańca Śląsk oraz wykonawcy, tacy jak Błażej Król, Bela Komoszyńska, Ralph Kaminski, Igor Herbut, Natalia Grosiak, Julia Pietrucha, Tomasz Organek, Jakub Józef Orliński, Andrzej Smolik, Marcin Wyrostek, Kora czy duet Kwiat Jabłoni.
Miuosh nieustannie zaskakuje i zdawać by się mogło, że suspens to coś, co go nakręca. Nadchodzi album rapera bez rapowania, ale nadal z jego duszą (teksty) i sercem (muzyka). "Pieśni współczesne" to projekt, w którym zaangażowanych zostało ponad 140 osób w tym niezwykły i uznany w Europie Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk", Bela Komoszyńska, Ralph Kamiński, Natalia Grosiak, Miuosh, Jakub Józef Orliński, Igor Herbut, Tomasz Organek, Julia Pietrucha, Król czy duet Kwiat Jabłoni.
Miuosh jest autorem całości muzyki i wszystkich tekstów, które jednak śmiało sięgają do tradycji ludowych tożsamych "Śląskowi", a podsycone lokalną mitologią i świeżym spojrzeniem na sprawy ludzkie, tworzą opowieść o ludziach ziemi zmagającej się z teraźniejszymi problemami, jednocześnie nie zapominając o szacunku dla tradycji. W aktualny sposób poruszają ponadczasową tematykę, śmiało czerpiąc z tradycji pieśni ludowych Ziemi Śląskiej i Beskidu Śląskiego, nawiązując do ludowych wierzeń, wartości i historii. Wydawnictwo zapowiada nagranie "Doliny" (feat. Jakub Józef Orliński, Marcin Wyrostek).
Dla liczącego niemal 80 lat Zespołu "Śląsk", który miał okazję koncertować w 44 krajach na 5 kontynentach, to pierwszy taki projekt. Dla Miuosha, który swoimi symfonicznymi projektami-koncertami z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia potrafił zapełnić największy stadion w Polsce, to również nowa przestrzeń.
2021 to rok w którym przypada dwudziesta rocznica działalności muzycznej Miuosha. Z tej okazji muzyk ogłosił trasę koncertową.
Oto harmonogram trasy:
26 czerwca - Szczecin
10 lipca - Warszawa
11 lipca - Poznań
16 lipca - Katowice
17 lipca - Kraków
7 sierpnia - Lublin
8 sierpnia - Gdańsk
13 sierpnia - Olsztyn
Jak mówi Miuosh, liczba miast, w których się pojawi to jedynie wersja demo, okrojona wersja konceptu, który planował już kilka lat temu, myśląc o roku 2021. Mimo to na scenie nie zabraknie tego, do czego razem ze swoim zespołem zdążył nas przyzwyczaić przez ostatnie lata - emocje, energia, jakość i… muzyczne niespodzianki. Miuosh i FDG. Orkiestra pojawią się m.in. w: Warszawie, Katowicach, Lublinie, Olsztynie, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku.
- Jubileusz każdy ma co rok, ale te okrągłe zdarzają się raz na jakiś czas… 5 lat temu mieliśmy okazję celebrować XV-lecie na scenie wyjątkowym, wielkim koncertem - mówi Miuosh. - Nie sądziłem, że XX-lecie nastanie w takich okolicznościach, ale pomimo całej sytuacji nie wyobrażam sobie nie uczcić tego w jakiś wyjątkowy sposób, dostosowując się do tej nowej rzeczywistości. Nie ważne, czy jesteście ze mną rok, dwa czy cały ten czas - dziękuję za każdą chwilę spędzoną razem. Mamy dla Was coś specjalnego! Trasa koncertowa MIUOSHXX rusza 26/06.
Obchody okrągłego jubileuszu Miuosh rozpoczyna od podzielenia się swoim najnowszym singlem "XX", który można sprawdzić poniżej.
Oto harmonogram trasy:
26 czerwca - Szczecin
10 lipca - Warszawa
11 lipca - Poznań
16 lipca - Katowice
17 lipca - Kraków
7 sierpnia - Lublin
8 sierpnia - Gdańsk
13 sierpnia - Olsztyn
- Singiel nic nie promuje, jest po prostu wypuszczony z okazji rocznicy wydania albumu "Powroty" - mówi Miuosh. - Wydajemy go tylko i wyłącznie w postaci 7-calowego, limitowanego winyla. Wszystkie egzemplarze zostaną podpisane.
- To pierwszy raz kiedy schowałem się za kamerą i z moją ekipą stworzyłem klip dla innego artysty - napisał na Facebooku Ralph Kaminski. - Teledysk sfilmowaliśmy w zeszłą niedzielę (przygotowania trwały od połowy grudnia) - to była najszybsza postprodukcja w mojej karierze, dałem z siebie 100%.
Pre-order pod tym adresem.
Miuosh i Nosowska wcześniej nagrali singiel "Tramwaje i gwiazdy".
70 muzyków, 60 godzin montażu wideo i 12 godzin montażu dźwięku – oto nowa, wyjątkowa odsłona utworu "Tramwaje i gwiazdy". Niezwykłą aranżacją artyści udowodnili, że obowiązkowa izolacja nie musi oznaczać zaprzestania działalności twórczej – wręcz przeciwnie – w domowym zaciszu mogą powstawać naprawdę nieoczywiste projekty.
Czas pandemii koronawirusa, upływający pod hasłem akcji #zostanwdomu, stanowi potwierdzenie faktu, że działalność artystyczna nie zna żadnych granic. W tej specyficznej rzeczywistości wciąż można tworzyć nawet najbardziej skomplikowane i wymagające konstrukcje, takie jak projekt symfoniczny. W takich warunkach narodziła się też najnowsza wersja utworu "Tramwaje i gwiazdy" w wykonaniu Miuosha, Nosowskiej, Smolika oraz muzyków z Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.
Każdy z muzyków i wokalistów nagrał swoje partie za pomocą własnego smartfona w domowym zaciszu. W kolejnym etapie wszystkie nagrania trafiły do Miuosha, który zajął się montażem wideo oraz edycją dźwięku. Co ciekawe, w nagraniu wykorzystano jedynie partie zarejestrowane na potrzeby tej wersji – nie sięgnięto po materiały z albumu koncertowego ani nie dogrywano instrumentów w warunkach studyjnych przy pomocy profesjonalnego sprzętu. Artyści wykorzystali jedynie to, co mieli pod ręką i z czego korzystają na co dzień. Za mix utworu odpowiadają Miuosh i Smolik.
W nagraniu, poza Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, Miuoshem, Katarzyną Nosowską i Smolikiem, udział wzięli muzycy FDG.Orkiestry w poszerzonym składzie (Robert Zając, Oskar Ludziak, Jacek Szczypiński, Bartosz Borycki, Marta Fedyniszyn, Patrycja Ciska i Joanna Smajdor), Michał Fox Król (muzyk był również producentem ostatniego albumu Miuosha) oraz Jan Stokłosa (odpowiedzialny za orkiestrację w projekcie Miuosh | Smolik | NOSPR). Ten niezwykły projekt to pomysł Miuosha i Pawła Jaworskiego w całości skoordynowany został z domu przez Miuosha.
Kliknij TUTAJ aby powróć do wersji mobilnej strony