Jurij Tokar
Jurij Tokar - lwowski bard, z zawodu lekarz i muzyk. Od kilkunastu lat mieszka i występuje w Polsce. Śpiewa, co oczywiste dumki ukraińskie, piosenki lwowskie, romanse rosyjskie itd. Istotną część jego repertuaru stanowią pieśni Bułata Okudżawy. Do artysty ze Lwowa jak ulał pasuje określenie człowiek - orkiestra. Nie tylko bowiem śpiewa, ale akompaniuje sobie na gitarze, harmonijce ustnej oraz tamburynie. Poza tym jest znakomitym gawędziarzem i wspaniałym konferansjerem, dla którego nawiązanie kontaktu z publicznością to przysłowiowa "bułka z masłem". W programie: ukraińskie dumki, rosyjskie romanse, liryka Okudżawy m.in. "Dumka Bohuna", "Modlitwa Francois Villon", "Oczi cziornyje", "Bradiaga".
Brak aktualnie wydarzeń pasujących do tego zapytania!
wiadomości ze świata muzyki i filmu
Do line-upu dołączył właśnie skład świetnych polskich artystów: Kukon - jedna z najbardziej wybijających się postaci nowego polskiego hip-hopu, Julia Wieniawa - z koncertową premierą debiutanckiego albumu, Rosalie. - mistrzyni R&B, Kasia Lins - perełka rodzimej alternatywy, Kinny Zimmer – hip-hopowe objawienie ostatniego roku oraz Zalia - wyrazista, wschodząca gwiazda rodzimej sceny muzycznej. Wśród dotychczas ogłoszonych artystów znaleźli się Tyler, The Creator, Florence +The Machine, Charli XCX, Stormzy, Foals, NAS, Earl Sweatshirt, Sigrid, Żabson x Young Igi, Szczyl i Kacperczyk. Do zobaczenia 3-4 czerwca, Tor Wyścigów Konnych Służewiec.
Kukon to na rodzimej scenie hiphopowej postać nietuzinkowa. Raper wyróżnia się niezwykłą charyzmą, sprawną techniką wokalną oraz sugestywnymi i zapadającymi w pamięć tekstami, które słuchacze znają z wyśmienicie przyjętych mixtape’ów "Ogrody" czy płyt "Kraków, Marzec 2020" i "Dramat". Najnowszy album reprezentanta Biłgoraju - "Rough N’ Gentle" to wydawnictwo, które ukazuje zupełnie nowe oblicze artysty: alternatywne, eksperymentalne i jeszcze bardziej bezkompromisowe. Muzyka i obrazy towarzyszące płycie to podróż od analogowych kadrów Islandii po hi-techowe rendery 3D. Na "Rough N’ Gentle" pojawia się plejada znakomitych gości takich jak PRO8L3M, Daria Zawiałow czy Louis Villain.
Julia Wieniawa – artystka, aktorka, wokalistka, którą wyróżnia niezwykła barwa głosu i wrażliwość muzyczna. Debiut muzyczny Julii to utwór "Na zawsze" z 2016 roku, który trafił na album „Flirtini: Heartbreaks & Promises Vol. 3”. Kolejne single – „Oddycham”, „Nie muszę”, „SMRC” ugruntowały pozycję wokalistki w muzycznym świecie. W 2021 roku artystka zdecydowała się na współpracę z Maciejem Musiałowskim w utworze "Zabierz tę miłość", gościnny udział u duetu KARAŚ/ROGUCKI w piosence "Bezpieczny Lot", a także nagrała wraz z duetem Kacperczyk utwór "Sebiksy". Obecnie Julia kończy pracę nad swoją debiutancką płytą. Do współpracy zaprosiła doświadczonych producentów muzycznych m in. Kubę Karasia. W streamingach można już usłyszeć kilka singli zapowiadających płytę - m.in. utwory "Na darmo", "Rozkosz" czy "Nie mów". Już 3 czerwca na Orange Warsaw Festival zaprezentuje oficjalną koncertową premierę albumu.
Rosalie. to piosenkarka i autorka tekstów, której styl - balansujący między mainstreamem a undergroundem - bywa najczęściej określany jako alternatywne R&B, z wpływami soulu, elektroniki oraz hip-hopu. Na swoim koncie ma m.in. "Enuff EP" i album "Flashback" oraz wspólne nagrania z Taco Hemingwayem, Mesem, Otsochodzi czy elektronicznym duetem Catz 'N Dogz. W marcu 2020, nakładem DEF JAM Recordings Poland ukazał się jej kolejny album "IDeal". Rok później krążek został wyróżniony nagrodą Fryderyka w kategorii Album Roku Soul, R&B, Gospel.
Kasia Lins to wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. W 2018 roku wydała album "Wiersz Ostatni", który spotkał się ze świetnym odbiorem słuchaczy oraz dziennikarzy. Jej ostatni album "Moja wina" (2020) to zbiór opowiadań o piekle i raju, niemocy i pragnieniu, upadkach i uniesieniach. W 2019 Kasia Lins była dwukrotnie nominowana do Fryderyków w kategorii Album Roku Pop Alternatywny oraz Autor Roku. W 2020 została laureatką Nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego. Jej muzykę, koncerty i klipy charakteryzuje duszna atmosfera i kinematograficzny nastrój.
Kinny Zimmer to jedno z najświeższych objawień polskiego hip-hopu. Po sukcesie kawałka "Rozmazana kreska" oraz pobycie w "Hotelu Maffija 2", prezentuje swój debiutancki album pt. "LETNISKO", którego premiera już 13 maja. Młody harcerz znany m.in. ze swojego kapelusza oraz fioletowej chusty powraca w nowej odsłonie, która idealnie wpisuje się w klimat nadchodzącego lata. Spędźcie je razem z nami w "LETNISKU". Sprawdźcie go 3 czerwca na Warsaw Stage!
Zalia, czyli Julia Zarzecka, 21-letnia wokalistka i kompozytorka, to kolorowa i wyrazista postać z mocnym soulowym głosem. W jej piosenkach słychać wyraźne wpływy indie popu oraz jazzu, a w jej głośnikach często rozbrzmiewa Jorja Smith, beene czy beabadoobee. Julia najwięcej inspiracji czerpie z dużych miast, ich społeczności i różnorodności. Wchodząc do jej świata znalazłbyś się w londyńskim klubie jazzowym w stylu Wesa Andersona na wieczornym jam session pełnym artystów.
Tyler Gregory Okonma był przez lata nieformalnym liderem i współzałożycielem kolektywu hip-hopowego Odd Future, w pewnym momencie najważniejszego dla środowiska kalifornijskiego rapu. Jego solowym debiutem był mixtape „Bastard” (2009). Skomponował i wyprodukował praktycznie wszystkie utwory na swoich pięciu studyjnych albumach. Do tego kręcił teledyski, które same w sobie stawały się małymi dziełami sztuki. Jego pierwsze cztery płyty - „Goblin”, „Wolf”, „Cherry Bomb” i „Flower Boy” – znalazły się w pierwszej piątce amerykańskiego Billboardu. Natomiast „Igor” był pierwszym albumem w karierze Tylera, który zadebiutował na pierwszym miejscu w USA. Wydawnictwo zdobyło nagrodę Grammy w kategorii Best Rap Album, a sam Tyler triumfował podczas BRIT Awards w kategorii International Male Solo Artist. W ubiegłym roku ukazał się „Call Me If You Get Lost”, który również otrzymał nominację do Grammy i trafił do czołówki podsumowań najlepszych płyt 2021 roku opublikowanych przez m.in. Rolling Stone, Pitchfork, NME oraz Billboard. Tyler, The Creator wystąpi na OWF 3 czerwca.
Współautorem "Strange Game" jest nominowany do Oscara kompozytor muzyki filmowej, Daniel Pemberton. Singiel ukazuje się 1 kwietnia, tego samego dnia, co dwa pierwsze odcinki produkcji, które można oglądać na Apple TV+.
W serialu w roli głównej występuje zdobywca Oscara, Gary Oldman. Bohaterowie to grupa agentów brytyjskiego wywiadu z MI5, którzy za rozmaite błędy popełnione w trakcie kariery zostają zesłani do sekcji Slough House, na obrzeżach Londynu. Fatalnie dobrani i znakomicie wyszkoleni przeciętniacy pod wodzą Jacksona Lamba (Gary Oldman) nie przeprowadzają już operacji tylko przekładają papiery. W sześciu odcinkach zagrali także Kristen Scott Thomas, Jonathan Pryce, Olivia Cook oraz Jack Lowden.
Równie klimatyczny co przebojowy, numer "Strange Game" oddaje mroczny, złowieszczy klimat produkcji, zapraszając do surrealistycznego świata szpiegów i wykluczenia. Nagranie wyróżniające się mocnym i przejmującym śpiewem Jaggera idealnie współgra z resztą ścieżki dźwiękowej, która łączy nowoczesną produkcję z delikatnymi fortepianowymi aranżacjami, podkreślając jednocześnie narrację serii. Jagger i Pemberton stworzyli temat przewodni, który z miejsca staje się kultowy, a jednocześnie sprytnie odwołuje się do wielu aspektów scenariusza.
- Współpraca z Mickiem Jaggerem była jedną z najbardziej ekscytujących w mojej karierze zawodowej - zapewnia Daniel Pemberton. - Sądzę, że udało nam się stworzyć niesamowicie unikatowy i oryginalny motyw przewodni i nie mogę się doczekać, aż reszta świata go usłyszy.
- Od początku chcieliśmy mieć piosenkę, która nada ton całej produkcji, a w mojej głowie było tylko jedno nazwisko - Mick Jagger - dodaje reżyser James Hawes. - Kiedy usłyszałem ten numer po raz pierwszy, byłem zachwycony. Zarówno tekst jak i wykonanie Micka całkowicie oddają nastrój "Kulawych koni" ("Slow Horses"). Z całym tym humorem i luzem, o których marzyłem.
Producent i współautor nagrania, Daniel Pemberton, wcześniej współpracował z Celeste przy jej przeboju "Hear My Voice" z filmu "Proces Siódemki z Chicago", a ostatnio zdobył nominację do BAFTA za muzykę do "Being the Ricardos". Kompozytor w dorobku ma muzykę do takich produkcji, jak "Daniel Pemberton", "Osierocony Brooklyn", "Kryptonim U.N.C.L.E.", "Ocean's 8" czy "Yesterday".
Pierwszy singiel "Liczysz się tylko Ty" to zapowiedź jubileuszowego albumu zespołu Wilki, który ukaże się już tej jesieni. Płyta "Wszyscy marzą o miłości" muzycznie jest inspirowana latami 90., ale bardzo współcześnie ujętymi przez producenta, Kubę Galińskiego, z którym zespół Wilki współpracował już przy utworze "Na krawędzi życia". Nieco minimalistyczna, nie zawsze gitarowa, zaskakująca i świeża.
Robert Gawliński w tekstach maluje niejednoznaczne obrazy, pozostawia słuchaczom margines dla wyobraźni. Historie, które opowiada mają być impulsem uruchamiającym w nas własne przeżycia, wrażliwość i emocje.
Singiel "Liczysz się tylko ty" to piosenka o samotności, tęsknocie i potrzebie bliskości - mówi Robert Gawliński. - O tym, że to drugi człowiek nadaje sens naszemu życiu. Ktoś kogo kochamy albo z kim się przyjaźnimy, osoba, z którą dzielimy radości i smutki. I że czasem dopiero nieobecność tej osoby uświadamia nam, jak jest dla nas ważna.
Dokładnie 30 lat temu zespół Wilki wydał swoją debiutancką płytę, dziś już kultowy "Niebieski album". Oficjalnie sprzedano 250 tysięcy sztuk, a nieoficjalne dane uwzględniające nośniki wydane przez piratów mówią o milionie egzemplarzy. Rok 1992 ewidentnie należał do Wilków, na listach przebojów królował "Aborygen", "Eli lama sabachtani" i "Son of the Blue Sky".
Robert Gawliński oprócz spektakularnego sukcesu muzycznego odnotował tez sukces prywatny - został bowiem ojcem, na świat przyszły bliźnięta Beniamin i Emanuel. Dziś obaj synowie Gawlińskiego grają w Wilkach i też w tym roku świętują 30 urodziny. W zeszłym roku do Wilków dołączył perkusista Adam Kram (Chemia i Sylwia Grzeszczak). Zastrzyk młodej krwi doskonale wpłynął na watahę, w skład której wchodzi także dwóch gitarzystów znanych z pierwszej płyty - Maciek Gładysz i Mikis Cupas.
Jeszcze w tym roku ukaże się ósmy studyjny album grupy zatytułowany "Wszyscy marzą o miłości".
Singiel, któremu towarzyszy przezabawne wideo, promuje kompilację "The Stars Beneath My Feet (2004-2021)". W klipie widzimy Jamesa Blunta w roli uzależnionego od adrenaliny faceta, który z lubością oddaje się takim zajęciom, jak spadochroniarstwo, jazda na snowboardzie czy zabawa na rollercoasterze bądź kolejce górskiej. Za reżyserię wesołego obrazka odpowiada Moon. Z kolei producentami nagrania są Loose Change i Dan Grech.
Jeśli marzyliście o tym by przekonać się, jak to jest skoczyć ze mną ze spadochronem, to śmiało, obejrzyjcie ten teledysk - zachęca artysta.
Na podsumowującym 17-letnią karierę wydawnictwie "The Stars Beneath My Feet (2004-2021)" znalazły się zarówno nowe piosenki - "Love Under Pressure", "Unstoppable", "Adrenaline" i "I Came For Love" - jak i cztery nagrania koncertowe, w tym z występu na festiwalu Glastonbury. Zestaw uzupełniają doskonale znane przeboje, w tym oczywiście "You’re Beautiful", "Goodbye My Lover", "1973", "Bonfire Heart" i "Stay The Night".
W trakcie swej kariery Jamesa Blunt sprzedał 23 miliony płyt, zdobył 2 statuetki BRIT oraz 2 Ivor Novello, a także był 5-krotnie nominowany do Grammy.
Klasyczny już dziś debiut Jamesa Blunta, czyli "Back To Bedlam" z 2004 roku, niedawno został uznany za jeden z najlepiej sprzedających się albumów dekady. Jego ostatnia studyjna płyta pt. "Once Upon A Mind" ugruntowała pozycję Jamesa jako autora szczerych i pełnych emocji piosenek, z którymi ludzie mogą się utożsamiać.
Jamesa Blunta zagra 29 maja 2022 roku w Atlas Arenie w Łodzi.
Wszystkie daty zostały dodane w związku z wielkim zainteresowaniem pierwotnie ogłoszonymi koncertami. Pełen uaktualniony harmonogram "+ - = ÷ x Tour" można znaleźć na profilu Anglika na Facebooku.
Podczas przyszłorocznego tournée fani będą mieli okazje zobaczyć Eda wykonującego po raz pierwszy na żywo wybór utworów z najnowszego albumu "=". Będą mogli również doświadczyć wyjątkowej produkcji, z okrągłą sceną na środku stadionu, na której Ed wystąpi w każdym kraju otoczony publicznością.
Wyczekiwany album Eda Sheerana "=" ukaże się 29 października nakładem Asylum/Atlantic. Wydawnictwo zapowiadają single "Shivers" i "Bad Habits".
"Hellraiser" to nagranie z wydanej 30 lat temu płyty "No More Tears", na której cztery kompozycje wraz z Ozzym Osbourne'em i Zakkiem Wylde'em napisał Lemmy Kilmister. "Hellraiser" była jedną z nich, a numer ten rok później znalazł się w innym wykonaniu także na krążku "March Ör Die" grupy Motörhead.
Nowa wersja "Hellraiser" przynosi połączenie wokali z obu kawałków i ma być hołdem Ozzy'ego Osbourne'a dla zmarłego pod koniec 2015 roku przyjaciela. Kawałek, wraz z innymi niespodziankami, trafi na rocznicową edycję albumu "No More Tears", która ukaże się 17 września.
Przypomnijmy, że pozostałymi kawałkami stworzonymi na to wydawnictwo z pomocą Lemmy'ego Kilmistera były "Mama, I'm Coming Home", "I Don't Want To Change The World" oraz "Desire".
Kliknij TUTAJ aby powróć do wersji mobilnej strony