Tomasz Karp Bartkowiak
Karp wyjście z mułu to mój nowy program.. W sumie starego nie mam.
10 stycznia 2025
godz. 18:00
10 stycznia 2025 o godz. 18:00
Stand-up Karp wyjście z mułu
wiadomości ze świata muzyki i filmu
Wydawnictwo zostało bardzo dobrze przyjęte przez słuchaczy oraz dziennikarzy muzycznych, a dodatkowo zyskało aprobatę środowiska muzycznego, czego najlepszym dowodem jest nominacja do Nagrody Fryderyk za Album Roku w kategorii Elektronika.
"Echo" to trzeci autorski album kompozytora, producenta i skrzypka - Tomasza Mreńcy. Wydawnictwo zawiera 11 autorskich kompozycji, które zdecydowanie wychodzą poza muzykę ambientową, choć przede wszystkim na niej bazują. Prace nad albumem trwały dość długo i nieśpiesznie rozciągając się prawie na dwa lata. Album został zarejestrowany w 2019 roku w Karlinie - małym, rodzinnym mieście artysty, położonym niedaleko Kołobrzegu. Tomasz skończył go z kolei we Wrocławiu podczas pandemicznej domowej izolacji w 2020 roku. "Echo" to album świadomego twórcy, który może być propozycją dla osób szukających inspiracji, emocji i piękna w dźwiękach abstrakcyjnych. Jest to zbiór kompozycji, w których słychać indywidualny sznyt autora, w którym bezkompromisowo zastosowane zostały odważne, nieszablonowe środki artystycznego wyrazu. Artysta na najnowszym wydawnictwie poszedł o krok dalej i postanowił rozszerzyć swoje solowe działania zapraszając do współpracy dwójkę gości - pianistkę Hanię Rani oraz wokalistę Daniela Spaleniaka. Ponadto mastering całego materiału wykonał analogowo Mikołaj Bugajak.
Do tej pory wydawnictwo promowały kompozycje: "On the Other Side" (z gościnnym udziałem Hani Rani), "Blue", "The Sea" (gdzie wokalnie udzielił się Daniel Spaleniak) oraz "North Wind", do którego zrealizowany został piękny wideoklip. Sprawne połączenie obrazu z dźwiękiem jest zresztą domeną Tomka, a kolejne potwierdzenie tej tezy można znaleźć oglądając klip do utworu "Lighthouse".
Twórcy przeboju "Last Resort" zaprezentowali pełen surowej energii, nowy numer "Stand Up". Nagranie wyprodukował Jason Evigan (Dua Lipa, G-Eazy, MAROON 5). Utwór zainspirowany został niepokojami społecznymi w zmarginalizowanym społeczeństwie. - Dla tych, którzy tak długo byli wykluczani, poczucie beznadziei to jedyne, co mają - wyjaśnia Jacoby Shaddix.
Wcześniej fani mieli okazję poznać numery "Dying To Believe" i "Kill The Noise".
Dyskografię Papa Roach zamyka longplay "Who Do You Trust?" z 2019 roku.
Do utworu powstał teledysk, który pokazuje, w jak nieoczywisty sposób można podejść do zobrazowania muzyki ambient. Ponadto wraz z początkiem roku do sprzedaży trafił limitowany biały winyl z albumem "Echo", który zawiera oczywiście wyżej wspomnianą kompozycję.
"Echo" to trzeci autorski album kompozytora, producenta i skrzypka – Tomasza Mreńcy. Wydawnictwo zawiera 11 autorskich kompozycji, które zdecydowanie wychodzą poza muzykę ambientową, choć przede wszystkim na niej bazują. Prace nad albumem trwały dość długo i nieśpiesznie rozciągając się prawie na dwa lata. Album został zarejestrowany w 2019 roku w Karlinie - małym, rodzinnym mieście artysty, położonym niedaleko Kołobrzegu. Tomasz skończył go z kolei we Wrocławiu podczas pandemicznej domowej izolacji w 2020 roku. "Echo" to album świadomego twórcy, który może być propozycją dla osób szukających inspiracji, emocji i piękna w dźwiękach abstrakcyjnych. Jest to zbiór kompozycji, w których słychać indywidualny sznyt autora, w którym bezkompromisowo zastosowane zostały odważne, nieszablonowe środki artystycznego wyrazu. Artysta na najnowszym wydawnictwie poszedł o krok dalej i postanowił rozszerzyć swoje solowe działania zapraszając do współpracy dwójkę gości - pianistkę Hanię Rani oraz wokalistę Daniela Spaleniaka. Ponadto mastering całego materiału wykonał analogowo Mikołaj Bugajak.
Do tej pory wydawnictwo promowały kompozycje: "On the other side" (z gościnnym udziałem Hani Rani), "Blue" oraz "The sea" (gdzie wokalnie udzielił się Daniel Spaleniak). Dziś do tego grona dołączyła kolejna z nich - "North wind". Do utworu powstał nieoczywisty obraz, który pokazuje, że muzyka ilustracyjna może być tłem do bardzo niesztampowych historii.
W pełnym abstrakcji teledysku Anja Rubik wciela się w partnerkę głównego bohatera i... syrenę. Tomasz Kot pojawia się natomiast w epizodycznej roli ulicznego sprzedawcy. Za scenariusz odpowiadają Maciej Adamczak, Sara Faruque i Marta Bijan, a reżyserią zajął się Adamczak.
Piosenka "Szafir" promuje wydany 1 października drugi album rapera, "Młody Matczak". Pierwsza płyta Maty, "100 dni do matury" z przebojem "Patointeligencja", ukazała się w styczniu 2020 roku.
"Filthy Rodeo” to pierwszy utwór zapowiadający płytę "Hedonism for Dummies”, przejażdżkę po świecie Horsy’ego, w którym nie ma cenzury ani miejsca na jakiekolwiek zahamowania. Nawiązuje do dotychczasowych dokonań artysty, ale też otwiera wrota do jego dalszej muzycznej podróży, tworząc idealny most pomiędzy dwoma etapami w karierze Tomka.
Teledysk to wizualna przygoda, w której chce się nieprzerwanie uczestniczyć.
- Teledysk do "Filthy Rodeo” kręciliśmy w najbardziej libertyńskiej miejscówce na Dolnym Śląsku, Pałacu w Gorzanowie - mówi Horsy. - Miejsce należy do mojego kumpla Marka, który postanowił zabawić się na starość, kupił walący się zamek i zaczął budować imperium hedonizmu. Potrzebowaliśmy odbyć wspólną podróż z grupą przyjaciół i chcieliśmy, aby nikt nam nie przeszkadzał. Wiedzieliśmy, że u Marka będziemy mogli posunąć się daleko. Kto inny pozwoliłby nam wylać 120 litrów miodu na 20 nagich statystów w swojej wymuskanej pałacowej kaplicy wypełnionej płaskorzeźbami barokowych aniołów?
Płyta "Hedonism for Dummies” ukaże się w przyszłym roku, ale będzie można usłyszeć ją jeszcze 10 września, podczas imprezy w prywatnej kamienicy we Wrocławiu. Podczas eventu będzie można pozbyć się barier, bo Horsy tworzy go z przyjaciółmi, "dla których hedonizm jest religią”. Więcej informacji można znaleźć na wydarzeniu na Facebooku.
"Ocali nas miłość" - bo taki tytuł będą miały płyta i koncert – to zbiór piosenek skomponowanych przez zespół Ørganek. Punktem wyjścia dla twórców były zdjęcia jednego z najsłynniejszych powstańczych fotoreporterów: Eugeniusza Lokajskiego ps. Brok. Każda z ośmiu piosenek na płycie była inspirowana inną fotografią.
- Historia Lokajskiego wywarła na mnie niesamowite wrażenie - mówi Tomasz Organek. - Sportowiec, bojownik o wolność, dokumentalista, ale nade wszystko artysta. Esteta. Z jego zdjęć, paradoksalnie dla czasu powstańczej pożogi, bije życie. Roześmiane młode kobiety, pary łączące się w małżeństwie aż Bóg ich nie rozłączy, mężczyźni silni w swej wierze w zwycięstwo. Jest w tym wszystkim jakaś porywająca poezja. Teksty bezpośrednio inspirowane jego zdjęciami dosłownie pisały się same.
Kolekcja prawie tysiąca zdjęć Lokajskiego w ujmujący sposób dokumentuje zarówno prywatne życie bohaterów sierpnia 1944 roku, jak ich ofiarną walkę na ulicach Warszawy.
Na płycie pojawią się znakomici goście: Magda Umer, Ralph Kaminski i Klaudia Szafrańska.
Koncert Tomasza Organka i gości odbędzie się 24 lipca o godz. 21.00 w Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego. Tego samego dnia odbędzie się premiera płyty "Ocali nas miłość".
Sprzedaż biletów rozpocznie się 7 lipca na tej stronie.
Kliknij TUTAJ aby powróć do wersji mobilnej strony