Festiwal "W Krainie Pierogów"
Festiwal w Krainie Pierogów dedykowany jest całym rodzinom, dzieciom, młodzieży oraz starszemu pokoleniu - zapraszamy wesołe miasteczko, dmuchane zamki, liczne kiermasze, przeloty helikopterem, konkursy, pokazy oraz występy lokalnych zespołów i znanych artystów. Zgodnie z tradycją przygotowujemy zawsze kilkadziesiąt tysięcy pierogów do konsumpcji przez uczestników wydarzenia. Organizowane będą Mistrzostwa Świata w zjadaniu pierogów na czas.
Brak aktualnie wydarzeń pasujących do tego zapytania!
wiadomości ze świata muzyki i filmu
Klasyka Lewisa Carrolla zostanie przedstawiona w zupełnie nowej, oryginalnej, lekko psychodelicznej odsłonie, a o odpowiednią oprawę audiomusicalu zadbał duet producencki Patryk Kumór i Dominik Buczkowski. W rolę Alicji wcieliła się Zuza Jabłońska. Obok niej zagrali także Dominika Kluźniak, Agata Kulesza, Mateusz Damięcki, Zbigniew Zamachowski, Łukasz Simlat, Przemysław Bluszcz, Wojciech Solarz, Agata Buzek i wielu innych znanych i lubianych aktorów – słowem: cała plejada gwiazd.
- Muzyka, którą stworzyliśmy działa na wszystkie zmysły słuchacza. Przenosi do zupełnie innej, magicznej przestrzeni. Jest odważnym połączeniem słowiańskich melodii z trapowym brzmieniem oraz elementami muzyki filmowej – opowiadają kompozytorzy i producenci muzyki. - Jest nieszablonowym spojrzeniem na dość tradycyjną lekturę. Wnosi nowe znaczenia, przenosząc wyobraźnię na wyższy poziom. Łączy różne sfery artystyczne, angażując aktorów do utworów muzycznych. To pierwsze połączenie tak skrajnych gatunków podkreśla jeszcze niezwykłość "Przygód Alicji w Krainie Czarów".
Singiel Zuzy Jabłońskiej "Znikam" inspirowany postacią Alicji ukazuje się równolegle z audiomusicalem. Utwór jest wiodącym motywem muzycznym całej produkcji, ale to nie jedyne piosenki Alicji i jej towarzyszy. Autor wpisał w tekst 10 piosenek, w których obok Zuzy usłyszymy np. Agatę Buzek, Mateusza Damięckiego czy Zbigniewa Zamachowskiego.
- W postaci głównej bohaterki widzę siebie – opowiada Zuza. - Ciekawą świata, ale jednocześnie ostrożną i rozważną, czasami zagubioną. Tak jak Alicja podążam za swoimi marzeniami i realizacją wyznaczonych celów. Po zakończeniu nagrań do audiomusicalu utwierdziłam się jeszcze bardziej w przekonaniu, że w życiu nie chodzi o to, aby być najlepszym, ale o to, żeby być szczęśliwym.
Do piosenki powstał teledysk w reżyserii Macieja Adamczaka. To młody reżyser, który ma na koncie nominację do Fryderyka za klip do piosenki Margaret "Reksiu", ale również najnowszy klip Beaty Kozidrak z udziałem Łukasza Simlata.
Maciej Adamczak, interpretując Alicję i piosenkę Zuzy, porusza niezwykle ważny zwłaszcza w dzisiejszych czasach temat – depresji wśród młodzieży. Baśniowa "hole in the ground" to najciemniejsze miejsca własnej podświadomości, do których trafiają coraz częściej młodzi ludzie i z których nierzadko nie znajdują drogi powrotnej. A wszystko to utrzymane w onirycznej stylistyce, pełnej kolorów i absurdu. Swoje miejsce znajdą w tym świecie i szalony kapelusznik, i zła królowa, i mnóstwo innych postaci. W klipie w głównych rolach zobaczymy Zuzę, Agatę Kuleszę, Mateusza Damięckiego oraz tatę Zuzy w roli ojca bohaterki!
Reżyserem samego audiomusicalu jest Wawrzyniec Kostrzewski, ceniony reżyser teatralny i radiowy. Jego głośna realizacja "Wesela" w Teatrze Telewizji zdobyła Grand Prix na festiwalu Dwa Teatry w Sopocie w 2019 roku, Nagrodę Mediów Publicznych i szereg innych nagród indywidualnych. Reżyser postawił na przybliżenie tej ponadczasowej historii współczesnemu odbiorcy – równolatkowi Alicji – nastolatkowi. Dlatego historia przybiera nieco bardziej mroczny klimat, a muzycznie bliżej jej do Björk i Billie Eilish niż do dziecinnych kreskówek.
Narratorką audiomusicalu jest Dominika Kluźniak, w głównych rolach występują Zuza Jabłońska jako Alicja, Mateusz Damięcki jako Szalony Kapelusznik, Agata Kulesza jako Królowa Kier, Michał Czernecki jako Król Kier, Łukasz Simlat jako Biały Królik, Grzegorz Małecki jako Kot z Cheshire, Zbigniew Zamachowski jako Żółwiciel, Agata Buzek jako Księżna oraz Przemysław Bluszcz jako Gąsienica.
Pewnego dnia Alicja wpada do króliczej nory i tym samym do świata przypominającego sen. Dziewczynka raz rośnie, raz maleje po wypiciu tajemniczego napoju i zjedzeniu ciastka. Na swojej drodze spotyka mnóstwo dziwnych postaci m.in. Pana Gąsienicę palącego fajkę wodną, Białego Królika, gniewną Królową Kier.
"Przygody Alicji w Krainie Czarów" Lewisa Carrolla to opowieść, po którą chętnie sięgają dzieci i dorośli. Niejednoznaczna, barwna i pełna niesamowitych spotkań historia dziewczynki, która ruszyła w pościg za Białym Królikiem mówiącym ludzkim głosem. Co wydarzyło się dalej? Jak skończył się pobyt w Krainie Czarów? I czy jest stamtąd jakieś wyjście?
"Salma w Krainie Dusz" to pełna duchów, czarów i sympatycznych bohaterów opowieść o dziewczynce, która wyrusza na poszukiwanie zaginionych rodziców. Aby ich odnaleźć, ze słonecznego Meksyku - ojczyzny tacos, sombrero i wąsatych mariachi przeniesie się w zaświaty, gdzie doświadczy niezapomnianej przygody poza kresem doczesności. "Salma w Krainie Dusz" to łącząca wiele stylów graficznych, pełna wzruszeń animacja o przyjaźni, wierze i realizacji najskrytszych marzeń. Wspaniała lekcja szacunku, dorastania i wzajemnej, rodzinnej miłości.
Witajcie w Santa Clara, meksykańskim mieście cudów. To tutaj, raz do roku, duchy zmarłych przybywają do naszego świata, aby miło spędzić dzień w towarzystwie najbliższych. Jest to czas wielkiej radości dla wszystkich poza szesnastoletnią Salmą. Osierocona dziewczynka nigdy nie poznała swoich rodziców i dlatego nie może sprowadzić ich na ziemię. Wszystko zmienia się, gdy w ręce Salmy wpada tajemniczy medalion. Dzięki mocy amuletu dziewczynka dowiaduje się, jak odszukać mamę i tatę. Wkrótce ona i jej przeszywani bracia, Jorge i Pedro, rozpoczną niezwykłą wyprawę, która przeniesie całą trójkę w zaświaty. W krainie duchów czeka ich wspaniała przygoda, w czasie której Salma odkryje prawdę o rodzinie oraz własnych, głęboko ukrytych zdolnościach. Mocach, o których nie miała dotąd pojęcia.
W polskiej obsadzie występują Julia Wieniawa, Tomasz Kot, Maciej Kosmala, Piotr Bondyra, Katarzyna Skolimowska i Krzysztof Grabowski.
Twórca kilka lat temu zapowiedział emeryturę, ale ewidentnie z niej powrócił. Na razie wytwórnia nie ujawniła żadnych szczegółów. Fani podejrzewają, że może chodzić o pełnometrażową wersję krótkiego filmu "Boro the Caterpillar", przygotowywanego na premierę w 2019 roku.
Studio poszukuje obecnie pracowników, którym oferuje 6-miesięczne szkolenie, a po nim pracę nad pełnometrażową produkcją.
Przypomnijmy, że niedawno na naszych ekranach gościła nominowana do Oscara pełnometrażowa animacja "Czerwony żółw", którą wyreżyserował Michael Dudok de Wit i którego koproducentem było Studio Ghibli. W realizację zaangażowani byli producenci, którzy przez lata pracowali z Hayao Miyazakim.
Reżyserski dorobek wybitnego Japończyka zamyka film "Zrywa się wiatr" z 2013 roku.
Za sesję odpowiadają uznany brytyjski fotografik Tim Walker, nowy redaktor brytyjskiego "Vogue'a" Edward Enninful i scenografka Shona Heath. Zdjęcia są zainspirowane "Alicją z krainy czarów" oraz niezwykłymi postaciami z książki Lewisa Carrolla. Do sesji wybrano wyłącznie czarnoskórych modeli i modelki. Są to gwiazdy wybiegu Adwoa Aboah, Slick Woods i Duckie Thot, raper i biznesman Sean "Diddy" Combs, aktorzy Whoopi Goldberg, Lupita Nyong'o i Djimon Hounsou oraz RuPaul.
Pierwsze ujęcia można zobaczyć pod tym adresem.
Kalendarza nie można nigdzie kupić - rozdawany jest jako prezent dla wpływowych ludzi z całego świata.
Kliknij TUTAJ aby powróć do wersji mobilnej strony