Paweł Czekalski
Paweł "Aldaron" Czekalski - gitarzysta, wokalista, autor piosenek, bard. Śpiewa piosenki opisujące życie we współczesnym świecie, o relacjach i zależnościach świata natury i cywilizacji, o radościach, wyborach, smutkach, poszukiwaniu duchowości współczesnego człowieka. Teksty można określić mianem piosenek z dawką poezji, pełne gier słownych, czasem przemieszane ze stylistyką hip-hopową - są wykonywane z towarzyszeniem gitary i harmonijki ustnej. Choć głównym obszarem działalności są Bieszczady artystę można spotkać na koncertach w całej Polsce (i nie tylko). Zazwyczaj gra solowo, ale często dołączają zaprzyjaźnieni muzycy w różnych konfiguracjach, co tworzy unikalny charakter każdego koncertu.
Brak aktualnie wydarzeń pasujących do tego zapytania!
wiadomości ze świata muzyki i filmu
"Łe Łe" to pierwsza zapowiedz nowego albumu popularnego aktora.
- Teledysk do "Łe Łe" jak zwykle wyreżyserował Paweł Łukomski. Zagrali w nim moi przyjaciele Kamil Kula i Damian Kulec - mówi Paweł Domagała. Bardzo lubię "Łe Łe" i chciałem się publicznie przyznać, że czasami, a niekiedy to nawet i często - płaczę. A "Łe Łe" jest też pierwszym singlem z płyty "Narnia", która już wiosną będzie mogła być Wasza.
Trzecia płyta Pawła Domagały, "Wracaj", ukazała się w 2020 roku. Za trzy do kin trafi film "W jak morderstwo", w którym obok Pawła Domagały zagrali Anna Smołowik, Piotr Adamczyk, Rafał Królikowski i Dorota Segda.
Domagała jest pomysłodawcą oraz współscenarzystą obrazu "Na chwilę, na zawsze". Artystę zobaczymy także na ekranie, obok Martyny Byczkowskiej, znanej z brawurowej roli w serialu Netfliksa "W głębi lasu", oraz m.in. Olafa Lubaszenki, Kingi Preis czy Ireneusza Czopa. Paweł Domagała zaśpiewał ponadto promująca produkcję piosenkę "Milcz", do której teledysk opublikował dziś, w dniu swoich urodzin.
"Na chwilę, na zawsze" opowiada o spotkaniu rockmana i wschodzącej piosenkarki - wkrótce w kinach. - To film, w którym główną rolę grają uczucia - mówi Domagała. - Jest pełen muzyki i wzruszających scen, ale przede wszystkim niesie ważne dla mnie osobiście przesłanie – nigdy nie jest za późno na odkupienie win.
Pola (Martyna Byczkowska) jest u szczytu popularności - w wieku zaledwie 22 lat wypełnia sale na swoich koncertach i odnosi ogromne sukcesy w branży muzycznej. Pewnego dnia, po jednym ze swoich występów, dziewczyna pod wpływem alkoholu doprowadza do wypadku samochodowego. Aby wyciszyć sprawę, ojciec (Ireneusz Czop), a zarazem menadżer gwiazdy umieszcza ją w ośrodku terapii i leczenia uzależnień, gdzie piosenkarka zostaje zmuszona do pracy społecznej. Wkrótce poznaje tam Borysa (Paweł Domagała) - charyzmatycznego instruktora, słynącego z niekonwencjonalnych metod pracy. On również był kiedyś popularnym muzykiem, ale wpadł w pułapki wczesnej sławy. Mimo początkowej nieufności, para zbliża się do siebie dzięki wspólnej muzycznej pasji. Niestety na drodze rodzącego się uczucia stają skrywane tajemnice z przeszłości Borysa i wisząca na włosku kariera Poli. Czy dla dwójki osób, które tak wiele dzieli, jest szansa na szczęście i prawdziwą miłość?
Premiera planowana jest na ten rok.
Padł ostatni klaps na planie filmu "W jak morderstwo" w reżyserii Piotra Mularuka ("Yuma"). W projekt zaangażowali się m.in. Ania Smołowik, Paweł Domagała, Przemysław Stippa, Jacek Knap, Olga Sarzyńska, Rafał Królikowski, Dorota Segda, Szymon Bobrowski i Piotr Adamczyk. Premiera planowana jest na 2021 rok.
"W jak morderstwo" to kryminał spod znaku Agaty Christie i komedia obyczajowa w jednym. Magda, która dawno porzuciła karierę na rzecz rodziny, mieszka w podwarszawskiej Podkowie Leśnej, Mieście-Ogrodzie. Pewnego wieczoru przypadkowo odkrywa w parku ciało zamordowanej kobiety. Denatka ma na szyi wisiorek w kształcie litery "W" – identyczny, jak ten należący do jej dawno zaginionej przyjaciółki, Weroniki. W tle morderstwa przewijają się znane nazwiska biznesmena i kandydata na senatora. Oficjalne śledztwo prowadzi komisarz Jacek Sikora, dawny przyjaciel Magdy, kiedyś w niej zakochany. Ponieważ do tej pory jego największym wyzwaniem byli złodzieje rowerów, trup w parku zdecydowanie go przerasta. Magda, nałogowa czytelniczka kryminałów, rozpoczyna własne dochodzenie. Na tropie mordercy i rozwikłania zagadki ich ścieżki przetną się wielokrotnie. Na horyzoncie pojawi się również przystojny lekarz weterynarii, z własnymi planami wobec zaniedbywanej przez męża Magdy, a sprawa tajemniczej śmierci wyciągnie na światło dzienne niejeden niewygodny sekret mieszkańców uroczego miasteczka.
W rolach głównych Ania Smołowik i Paweł Domagała. Partnerują im Przemysław Stippa, Jacek Knap, Olga Sarzyńska, Rafał Królikowski, Dorota Segda, Szymon Bobrowski i Piotr Adamczyk. W pozostałych rolach: Emma Giegżno, Sandra Herbich, Przemysław Bluszcz i Jowita Budnik.
Piotr Mularuk już w "Yumie" garściami czerpał z popkultury i kanonu filmowego. Nie inaczej będzie w przypadku "W jak morderstwo":
– Wierzę w autorskie kino komercyjne. Jak wiadomo, mistrzem takiego kina był Alfred Hitchcock. Tytuł książki, która byłą inspiracją do napisania scenariusza, od razu skierował mnie w tą stronę. "W jak morderstwo" to odniesienie do słynnego filmu Hitchcocka "M jak morderstwo" (Dial M for Murder). Zatem Hitchcock stał się nasza filmową inspiracją oraz drogowskazem przy opowiadaniu kryminalnej komedii dziejącej się w Podkowie Leśnej. Tygodniami pochłanialiśmy filmy mistrza w celu wyodrębnienia najbardziej charakterystycznych cech jego twórczości, które potem mogłyby się w spójny i atrakcyjny sposób znaleźć w naszym filmie. Inspiracje te dotyczyło zarówno sposobu filmowania, jak i doboru kolorów, kostiumów czy obiektów zdjęciowych. Nie chcieliśmy "odtwarzać" Hitchcocka, ale śladem mistrza, prowadzić inteligentną i fajną zabawę z widzem. Co ciekawe, filmy "Hitcha", to nie tylko groza i napięcie, ale często poczucie humoru i spora dawka romansu. Również u nas, na osi kina kryminalnego, znajdziemy wiele humorystycznych scen przeplatanych wątkami z kina romantycznego – mówi reżyser i współscenarzysta.
Zdjęcia do filmu realizowane były w sierpniu i wrześniu w Podkowie Leśnej, ale również na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie.
Jeszcze jako nastolatek, w 1978 roku utworzył kapelę Fornit, która za kontrowersyjne teksty dostała zakaz występów i szybko zakończyła działalność. Grupie Deuter liderował w latach 1980-1989, potem jeszcze dwukrotnie ją reaktywując. Jej nagranie "Nie ma ciszy w bloku" jest uznawane
za pierwszy polski utwór rapowy. W 1983 roku był współtwórcą formacji Izrael, z którą zarejestrował debiutancki album "Biada, biada, biada". Z kolei projekt Max i Kelner przeszedł do historii rodzimej muzyki płytą "Tehno Terror" z 1992 roku.
Był także autorem książki "To zupełnie nieprawdopodobne" z 2012 roku, w której opisał początki warszawskiej sceny punkrockowej.
Paweł "Kelner" Rozwadowski zmarł po długiej chorobie. Smutek po jego śmierci okazali m.in. Tomek Lipiński i Robert Gawliński oraz członkowie zespołów Kult i Farben Lehre.
Do sieci trafił utwór "Wracaj" zrealizowany we współpracy z Łukaszem Borowieckim. Za reżyserię, zdjęcia i montaż teledysku odpowiada Paweł Łukomski, który wcześniej pracował z Domagałą przy klipach "Weź nie pytaj", "Wystarczę ja" i "Popatrz na mnie".
"Wracaj" zapowiada tak samo zatytułowany album - trzeci zrealizowany wspólnie przez Pawła Domagałę i Łukasza Borowieckiego. - To powrót do pierwszych dojrzałych uczuć, do bezczelnej odwagi, która domaga się, by iść po swoje bez kompromisów ze światem - mówi Domagała.
- To też powrót do muzycznej prostoty. Będą też nawiązania do amerykańskiej muzyki gitarowej i folku - dodaje Borowiecki.
Płyta "Wracaj" ukaże się 20 listopada 2020 roku. Album można zamawiać już teraz pod tym adresem.
Paweł Domagała zagrał ostatnio w filmach "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach", "Gotowi na wszystko. Exterminator" oraz "Serce nie sługa". Jego ostatni album "1984" z 2018 roku był promowany przez piosenkę "Weź nie pytaj", która w serwisie YouTube ma już ponad 120 milionów odtworzeń. Artysta nagrał także piosenkę przewodnią do serialu "Żmijowisko", w którym zagrał główną rolę.
Niezwykle klimatyczne Miasteczko Praga Centrum działa prężnie już od miesiąca i jest ulubionym miejscem rozrywki warszawiaków. Po serii wyprzedanych koncertów czas na wrzesień. Do line-upu dołączają kolejni artyści: Kazik, Kayah, Dawid Kwiatkowski, Jan Rapowanie, Łąki Łan, Lemon, Margaret, Mery Spolsky (druga data), Paweł Domagała, Płomień 81, Ralph Kamiński (dodatkowy koncert) i Voo Voo.
W jednym miejscu przez całe lato, pięć dni w tygodniu od początku lipca występują topowi polscy artyści. Oprócz nadchodzących sierpniowych koncertów gdzie zagrają: Krzysztof Zalewski, Nosowska, Daria Zawiałow, Bitamina, Bass Astral, Clock Machine czy Kwiat Jabłoni w plenerowej części kompleksu odbywają się niedzielne śniadania , Electronic Lunch, stand-upy i imprezy tematyczne.
- Jestem pewna, że prawy brzeg Wisły będzie tak głośny, że do lewego brzegu będzie się niosło! A po co po co po co? Bo lubimy dobrą zabawę - mówi Kayah. - Supermenki i Supermeni już teraz nie mogę się doczekać naszego spotkania. Ramię w ramię!!! Będzie też super niespodzianka, ale na tę chwilę nie będę zdradzać, by nie być na językach ;).
- "AAAA! Jestem very much podekscytowana powrotem do grania, szczególnie w mojej Warszawie! Gdy dowiedziałam się, że będę aż dwa razy występować w ramach festiwalu "Lato Na Pradze" (20.08 i 15.09) to umarłam ze szczęścia. Byłam już na jednym koncercie w Pradze Centrum i zakochałam się w tym miejscu. Super będzie tam zagrać! AUUU! Do zobaczenia!
Więcej informacji i bilety dostępna na tej stronie.
Kliknij TUTAJ aby powróć do wersji mobilnej strony