Marcin "Szyderstan" Szczepaniak
Stand-up: Marcin "Szyderstan" Szczepaniak. Testowanie. W konwencji "co łaska", czyli żebranie żartami. Możesz kupić bilet (dzięki za łaskę) i przyjść lub nie. Możesz też przyjść nie kupując biletu i jeśli uznasz, że chcesz komika wesprzeć to możesz dać "co łaska" (gotówka, blik, płody rolne, itp.). To nie będzie długie testowanie, chyba że wpadnie ktoś jeszcze.
Brak aktualnie wydarzeń pasujących do tego zapytania!
wiadomości ze świata muzyki i filmu
Marcin Maciejczak uwielbia rozpieszczać swoich fanów i dawać im to, co najlepsze. Artysta postanowił stworzyć wyjątkową live sesję, podczas której wykonał na żywo wybrane utwory pochodzące z wydanego w czerwcu debiutanckiego albumu "Tamte dni". Wspólnie z zespołem w składzie: Marta Dryll, Ewa Ekwa, Andrzej Pieszak i Michał Olesiński, Marcin przygotował dwa utwory, ale dziś uchyla rąbka tajemnicy i zdradza jeden z nich. Dzięki temu ten wyjątkowy moment obcowania z emocjami przeniesionym wprost ze sceny do klimatycznego studia Aligator, w którym została zrealizowana sesja, będzie mógł trwać znacznie dłużej.
Marcin Maciejczak to zwycięzca trzeciej edycji "The Voice Kids" (2020). Urodzony w 2006 roku wokalista na koncie ma hity "Jak gdyby nic", "Deszcz i bez" czy "Kaj".
Sesja odbyła się w demoroomie firmy Soundtrade w Piasecznie. Album "Black Mental" ukaże się jutro, 16 kwietnia.
"Black Mental" to solowa odsłona Spiętego - wokalisty, gitarzysty i lidera Lao Che. Kwintesencją najnowszej płyty artysty jest mroczny układ manipulacji jednostką i społecznością, ucieczką od wolności w nieświadome, ale dobrowolne realizowanie celów manipulatora. Album dotyka tematu systemu starego jak świat, który chcąc nie chcąc, wciąż wpycha nam się przez okno. Zdumiewa i oburza w rodzimym i globalnym wydaniu.
- Dlaczego w tytule nawiązanie do metalu? Bo to sub-gatunek, który niegdyś zbłąkanego przygarnął jako pierwszy - wyjaśnia Spięty. - O pomocnie wyciągniętej dłoni nie sposób zapomnieć. A czemu rap? Bo jeśli z Systemem się bić - to bitem i rymowanym CKM-em. Systemie ja się poddaję...już dłużej naiwny być nie zdołam”. Niech więc żyje czterdziestosześciominutowa, Niepodległa Rzeczpospolita Dobaczewska! Niech nam żyje!
Lista utworów:
1. Bitwa o CO2
2. Narodowy socjalizm kosmosu
3. Wanted
4. Trybuna Małpoludu
5. Nie marudź #metoo
6. Zwiezda śmierci
7. Homo Sapiens Erection
8. Karate Kit
9. Archiwum XXX
10. Lejce które leczą
11. Okudżaba
12. Kopciuszko
Album ukaże się 16 kwietnia w formatach CD, podwójny winyl oraz limitowany box CD. Dostępny będzie również limitowany box CD w zestawie z koszulką.
"Polska 9" to kontynuacja rewolucyjnych dźwięków z nieuchronnie zbliżającej się płyty zespołu Morświn.
Najpierw byli Tekla i Marcin, Tekla gra na basie, a Marcin nie gra, ale gada, zakładali różne zespoły, najpierw grali jako duet, a potem zaczęli jako trio, a potem jako kwartet, a kiedyś grali jako kwintet.
W roku 2020 nagrali suitę "Rewolucjaaaa", gdzie podmiotów wykonawczych jest aż czternaście. W czasie najstraszliwszej izolacji kilkunastu polskich artystów, na prośbę duetu, nagrało na swoich instrumentach, zupełnie niezależnie od siebie, to co grało w ich duszach. Marcin Świetlicki i Małgorzata Tekiel zespawali, posklejali te dźwięki i tak właśnie powstała suita "Rewolucjaaa". Zupełnie naturalne było zaproszenie do zespołu Alicji Białej, która wraz z Dorotą Kwiatkowską, zrobiła film.
Na początku roku 2021 Karrot Kommando wyda debiutancką płytę Morświna, na której znajdzie się "Rewolucjaaa" i kilka przebojowych piosenek. Będzie winyl, będzie CD, będzie ulotny charakter streamingowy.
Trzon zespołu to Małgorzata Tekla Tekiel - bas, Marcin Świetlicki - głos, Paulina Owczarek - saksofon barytonowy.
W zespole prawdopodobnie grają ponadto Igor Pudło - różne przyrządy, Tomek Chołoniewski - perkusjonalia - oraz szereg innych wybitnych muzyków polskich. Niektórzy jeszcze o tym nie wiedzą.
Grają muzykę ponadgatunkową. Głośno i cicho. Szybko i wolno. Na siedząco, na stojąco, nawet na leżąco!
Oto muzyczne etapy "Rewolucji":
1. Nieuf
2. Mowa nienawiści
3. Stary skończony
5. RB
6. Tyk tyk
7. Polska 9
8. Rewolucjaaa
Premiera albumu zaplanowana została na początek marca 2021.
Zwycięzca 9. edycji "The Voice Of Poland" i zdobywca Karolinki, czyli głównej nagrody publiczności na 56. KFPP w Opolu 2019 od zawsze i na przekór modom, również tym muzycznym, już przy debiutanckim świetnie przyjętym albumie "Kilka prawd", deklarował, że jest człowiekiem na wskroś analogowym. A że w swoim uwielbieniu do wszystkiego co vintage jest konsekwentny, credo i światopogląd wyraził dobitnie w przekazie utworu i wizji klipu "Retro w głowie".
- Moi kochani, wiem, że długo czekaliście, ale uwierzcie mi, że ja również - mówi Marcin Sójka. - Ta przerwa nie poszła (mam nadzieję) na marne, a pozwoliła mi przemyśleć wiele spraw i odnaleźć własną drogę, na końcu której było moje JA. W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, kiedy nie wie, co ma zrobić, a wtedy najlepiej wrócić do korzeni. Długo oczekiwane dziecko, które napawa mnie optymizmem i nową nadzieją, powiew świeżości mojej starej duszy, "Retro w głowie" specjalnie dla Was.
Kineskopowy telewizor ze śniegiem, kasety VHS, długie listy zamiast SMSów, dzwonienie do ukochanej osoby z karty na impulsy. Marcin Sójka w najnowszym singlu "Retro w głowie" przypomina analogowe czasy, a jednocześnie zastanawia się, czy przy wszystkich współczesnych udogodnieniach niejasne wczoraj nie było po prostu łatwiejsze? Bo chociaż wówczas pewne rzeczy robiło się dłużej i żmudniej, to jednak częściej otrzymywaliśmy prawdziwe, a nie wirtualne uśmiechy.
Marcin Sójka flirtuje z przeszłością nie tylko w warstwie tekstowej, ale i muzycznej: "Retro w głowie" to bardzo chwytliwe nawiązanie do lat 80., z soczystą gitarą i błyszczącymi syntezatorami, jednak z zachowanym współczesnym sznytem. Niech "Retro w głowie" gra uparcie, wtedy na pewno będzie łatwiej!
"Gambit królowej" rozgrywa się podczas zimnej wojny, a opowiada historię genialnej młodej szachistki, która z sierocińca trafiła do najwyższej światowej ligi. Za wybitne zdolności przyjdzie jej jednak zapłacić wysoką cenę.
Wciągająca adaptacja przełomowej powieści Waltera Tevisa będzie dostępna na Netflix już od 23 października.
W roli głównej występuje Anya Taylor-Joy, a jej największego szachowego rywala gra Marcin Dorociński. W obsadzie znaleźli się także Bill Camp i Marielle Heller.
Twórcami są Scott Frank i Allan Scott.
Projekt odbywa się pod hasłem "Kino to emocje". Głównym elementem kampanii są spoty z udziałem Joanny Kulig i Marcina Dorocińskiego.
- Wyjątkowe w tej kampanii jest to, że cała branża mówi jednym, wspólnym głosem: Chodź do kina! - mówi Joanna Kotłowska, prezes Polskiego Stowarzyszenia Nowe Kina. - Wspierają nas w tym Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, producenci, twórcy i wykonawcy. Okres pandemii pokazał, jak ważne są kina dla naszej tożsamości. To w kinach najlepiej brzmią emocje filmu, to tutaj buduje on swoją historię na kolejne lata. To także dla widowni w kinie i wrażeń, wiążących się z kinowymi seansami, producenci, twórcy i aktorzy tworzą dzieła, które wchodzą do panteonu kultury. A widzowie nie muszą już za nimi tęsknić. Zapraszamy do wszystkich kin w Polsce.
Oprócz emisji spotów, przewidziano także szereg działań w mediach społecznościowych, m.in. aktywności z aktorkami i aktorami za pośrednictwem ich kanałów. Wszystkie elementy łączyć będzie wspólny hasztag: #ChodźDoKina.
Kliknij TUTAJ aby powróć do wersji mobilnej strony