KupBilecik

Artyści Teatru Figurki

mało fanów - dopisz się
Spektakl-przygoda, którą powinien zobaczyć każdy młody odkrywca tajemnic! Poznacie historię pana Twardowskiego, składniki eliksiru niewidzialności i sposoby komunikacji z mieszkańcami księżyca! Razem z Wami, historię pana Twardowskiego, będzie odkrywał Kogut z Maramuresz, który wyruszył w daleką podróż do Krakowa, żeby poznać historię swojego stryjecznego praprapradziadka. Dawno temu do jego wioski przybył niejaki Twardowski i chwilę później ślad po przodku zaginął... Poszukiwania doprowadziły go do pewnej dziwnej piwnicy w Krakowie, gdzie poznaje młodą Pajęczycę. To ona stanie się przewodniczką po dawnych historiach i alchemicznych tajemnicach. Zapraszamy na piękną opowieść o dawnym Krakowie, wielkich marzeniach, kosmicznych podróżach i magii teatru cieni!
Brak aktualnie wydarzeń pasujących do tego zapytania!

komentarze wystawione przez widzów

Roman
2023-05-08 11:34:01
"Fajne i nieoczywiste... Taniec koguta ekstra... pajęczyca hipnotyzująca... a legenda, sama w sobie wciąż tajemnicza... Pan Twardowski, Wielki Alchemik...a może ucieczką na księżyc nie tylko zwiódł diabła, żeby zachować duszę. Może też ochronił swoją miłość... A Ona teraz pod postacią "czarnej wdowy" podtrzymuje to uczucie, przesyłając mu informacje ze świata, który ich połączył... już na zawsze... To jest właśnie siłę legend. To jest właśnie moc uczucia, które rodzi się w naszych duszach. Brawo."

wiadomości ze świata muzyki i filmu

Założona przez Kayah i Tomika Grewińskiego wytwórnia Kayax świętuje w tym roku swoje dwudziestolecie. Z tej okazji powstała akcja "Kayax XX Rework", w której artyści tworzą nowe, zaskakujące wersje największych przebojów z katalogu wytwórni. W pierwszej odsłonie akcji udział wzięli: Krzysztof Zalewski, Mery Spolsky, Ania Leon, Arek Kłusowski oraz Julia Wieniawa i Kuba Karaś. Do wiosennej odsłony zostali zaproszeni: Natalia Przybysz, Skubas i Barbara Wrońska, Reni Jusis, Cooks oraz Sarsa. Akcja odbywa się między 11 a 15 kwietnia i w każdy ten dzień w serwisach streamingowych publikowany jest inny, zaskakujący cover. "Niedopowieści" to indie rock’owy utwór Patricka The Pana z gościnnym udziałem Dawida Podsiadły, który swoją premierę miał w 2015 roku. W serwisie YouTube osiągnął ponad 1,5 mln wyświetleń. Cover w wykonaniu Cooksa jest połączeniem hip-hopu, urban music oraz R&B i niewątpliwie nadał "Niedopowieściom" nowej energii. - Do Kayaxu dołączyłem niedawno, dlatego bardzo ucieszyłem się z propozycji wzięcia udziału w akcji Kayax XX Rework - mówi Cooks o coverze "Niedopowieści". - Nie będę ukrywał, że pozwoliło mi to w przyśpieszonym trybie zgłębić katalog wytwórni. Z racji tego, że przygotowuje teraz materiał na swój album, to w ostatnim czasie często przesiaduję w studio nagraniowym. Podczas pracy nad autorskimi utworami wspólnie z moim producentem przesłuchiwaliśmy single wydane w ostatnich latach przez Kayax i szybko natrafiliśmy na "Niedopowieści" Patricka the Pana. Już po jednym odsłuchu wiedzieliśmy, że to jest to, i od razu zabraliśmy się za tworzenie własnych "Niedopowieści". Chcieliśmy zachować melancholię utworu i osadzić ją w stylistyce współczesnego Urban Music. Mam nadzieje, że nam się udało, bo bawiliśmy się świetnie przy pracy nad tym materiałem. Dziękuję za zaproszenie i Wszystkiego Najlepszego dla KAYAX! W ramach wiosennej odsłony akcji "Kayax XX Rework" dotychczas ukazały się covery utworów "Varsovie", "Prócz Ciebie Nic" czy "Ja Pas!". Cooks jest czwartym i przedostatnim artystą, którego interpretację hitów Kayaxu prezentujemy w tym tygodniu. Warto śledzić media społecznościowe wytwórni, żeby dowiedzieć się jaki utwór doczekał się swojego coveru w wykonaniu Sarsy. Pod aliasem Cooks kryje się Marcin Kubizna – 25-letni artysta, którego dotychczasowa twórczość kojarzyła się przede wszystkim z hip-hopem. Słychać to zwłaszcza na jego debiutanckiej EP-ce „Miałem sen" z 2019 roku. Aktualnie rap to jedna ze składowych brzmienia, nad jakim Marcin pracuje, a zdecydowanie bliżej mu do stylistyki Urban Music, która jest wypadkową wspomnianego rapu, popu oraz R&B. Współpraca z Cooksem jest więc otwarciem się wytwórni Kayax na nowe brzmienia i pokazaniem, że label wciąż trzyma rękę na pulsie oraz reaguje na to, co dzieje się na polskim rynku fonograficznym.
"Joga" promuje debiutancki album Jakuba Skorupy zatytułowany "Zeszyt pierwszy" który ukaże się już 11 marca. Jakub Skorupa został okrzyknięty nadzieją roku 2021, kiedy po wydaniu zaledwie jednego singla zatytułowanego "Pociągi towarowe" zajął 3. miejsce na podium plebiscytu Sanki. Jego muzyka to melancholijny mix rapowej narracji z alternatywnym brzmieniem. Skorupa każdym kolejnym numerem rozbudowuje soundtrack swojego pokolenia. Pierwszy rozdział życiowych rozkmin zamyka debiutanckim krążkiem zatytułowanym "Zeszyt pierwszy". Na płycie znalazło się 13 utworów wyprodukowanych przez Kubę Dąbrowskiego. W tym również "Joga", w której gościnnie pojawia się nieco młodszy rocznikowo, ale starszy stażem Patrick The Pan. Mimo różnic w liczbach, muzyczny ładunek emocjonalnej melancholii w ich twórczości i podejście do świata są bardzo zbliżone. Dlatego idealnie się zgrywają. Tracklista "Zeszyt pierwszy": 1. Intro 2. Głuchy telefon 3. Wypowiedzenie z korpo 4. Pociągi towarowe 5. Koledzy 6. Joga feat. Patrick the Pan 7. Wakacje i deszcz 8. Pamiętnik z okresu dojrzewania 9. Coś 10. Sto lat 11. Sierpień 12. Barbórka 13. Outro / 33 lata
"Pan Wilk i spółka" to nowa komedia animowana ze studia DreamWorks Animation, oparta na serii książek autorstwa australijskiego pisarza, Aarona Blabeya, która była na szczycie bestsellerów New York Timesa. Nigdy nie było takich pięciu przyjaciół o złej sławie jak: błyskotliwy kieszonkowiec-Pan Wilk, włamywacz-Pan Wąż; mistrz kamuflażu-Pan Rekin, Pan Pirania i hakerka o ciętym języku-miss Tarantula. Kiedy po latach niezliczonych napadów i bycia najbardziej poszukiwanymi złoczyńcami na świecie, zostają w końcu złapani, Pan Wilk zawiera umowę (której nie ma zamiaru dotrzymać), aby uratować ich wszystkich od więzienia. Postanawia, że zostaną dobrymi obywatelami. Pod okiem ich mentora, profesora Marmalade i aroganckiej (ale uroczej) świnki morskiej, Pan Wilk i spółka postanawiają oszukać świat, że już się zmienili. Pan Wilk jednak dostrzega, że czynienie dobra naprawdę daje mu to, za czym zawsze potajemnie tęsknił: akceptację. Czy panu Wilkowi uda się przekonać resztę, aby stali się wzorowymi obywatelami? Animacja na ekranach polskich kin od 27 maja 2022 roku.
Wydany w czerwcu 2021 roku album Patricka the Pana „Miło wszystko” to album wyjątkowy w dyskografii artysty pod wieloma względami. Został stworzony całkowicie podczas lockdownu, po raz pierwszy zaprosił inne osoby do wspólnego pisania tekstów i to pierwsze wydawnictwo Patricka, które pojawiło się na winylu. Z tej okazji artysta postanowił odrobinę odświeżyć swój ostatni projekt wzbogacając go o duet z Darią Zawiałow. "Remanenty serca" – piosenka, która ujrzała światło dzienne pierwotnie w wersji solowej, jest już dostępna w nowej wersji nie tylko na LP, ale i we wszystkich serwisach streamingowych. Do singla powstał teledysk w reżyserii Adama Romanowskiego (Krzysztof Zalewski, Meek Oh Why?, Natalia Szreoder). Klip został nakręcony w formie mastershota. Historia współpracy Darii i Patricka jest dość wyjątkowa. Remiks piosenki powstał już przed wydaniem albumu na CD, a tekst do niej artyści napisali w kwietniu tego roku, zdalnie, w jeden weekend, przez komunikator internetowy. - Punktem wyjścia do napisania piosenki była deskorolka. Pół swojego życia przejechałem na deskorolce, była dla mnie wszystkim a przez ostatnie parę lat leżała przykurzona za szafą by finalnie została podarowana kumplowi w podzięce - opowiada Patrick the Pan. - Wszyscy mamy taki ciuch lub przedmiot, który kiedyś był dla nas całym światem a dziś nawet nie jesteśmy pewni gdzie leży. Wszyscy mamy osobę (partner, przyjaciel, koleżanka ze studiów), która kiedyś była ważna i bliska a dziś tylko piszemy do siebie symbolicznie na urodziny o ile w ogóle. "Remanenty Serca" to piosenka o tym, że wszystko ma swój czas. Rzeczy i pasje, które kiedyś nas określały oraz ludzie, którzy byli bliscy i ważni przemijają a ich ważność ulatuje. Świat się zmienia, my zmieniamy się razem z nim i z akceptacją tego jest po prostu lżej.
Tassilo Ippenberger i Thomas Benedix poznali się w berlińskim SAE Institute i szybko zaczęli współpracować. Przełomowym dla ich działalności okazał się rok 2007, kiedy ukazał się debiutancki album Pan-Pot "Pan-O-Rama", wypełniony ich unikatowym, bezkompromisowym podejściem do techno. Wydawnictwo przyniosło im również pierwszy duży kawałek - "Charly". W kolejnych latach, w "Confronted" czy "Captain My Captain" prezentowali swój odważny, ponadczasowy styl producencki, który uczynił z nich artystów absolutnie topowych w swojej kategorii - zarówno dźwiękowo, jak i koncepcyjnie. Ich drugi album "The Other" (2015) oraz remiksy Carla Coksa, Slam czy Stephana Bodzina tylko ugruntowały ich markę. Jednocześnie dali się poznać jako fenomenalni performerzy, występując w najlepszych klubach i festiwalach na świecie. Dziś jest ich czas - zarówno jako artystów, jak i kreatorów gustów. A już 21 sierpnia zobaczymy ich na Open'er Park. Tego samego dnia na scenie pojawią się także Amelie Lens i Deas. Open'er Park odbędzie się w dniach 15 lipca - 22 sierpnia w Gdyni, Park Kolibki. Do tej pory potwierdzone koncerty Open'er Park: Brodka (15.07), The Dumplings (16.07), Quebonafide (17-18.07), Daria Zawiałow (22.07), Dawid Podsiadło (23-25.07), OIO (29.07), schafter (29.07), Artur Rojek (30.07), Organek (31.07), Molesta Ewenement (1.08), Kwiat Jabłoni (5.08), Maria Peszek (6.08), Sokół / Rasmentalism / Rosalie, (7.08), Pezet (8.08), Tymek (12.08), Rysy / Kamp! / A_GIM (13.08), Zalewski (15.08), Amelie Lens / DEAS (21.08), Måneskin (19.08).
"Toronto" to prosta piosenka o byciu szczęśliwie zakochanym i o tym, jak to uczucie potrafi być dla nas niezręczne, gdy nie jesteśmy do niego przyzwyczajeni. Powstała w czasie pandemii, podobnie jak cała nadchodząca płyta "Miło wszystko". Do gościnnego udziału w piosence zostało zaproszonych paru bliskich Piotrowi artystów, znajomych oraz... jego babcia. - Idąc za przesłaniem poprzedniego singla - "Porozmawiajmy o Emocjach" mówię wprost co czuję - mówi Patrick The Pan. - A pomimo bardzo niekorzystnych szczególnie dla muzyków czasów, czuję się spokojny i szczęśliwy. To banalne, ale jest to wina zakochania. Śmiem twierdzić, że "Toronto" to pierwsza w mojej karierze prosta ballada o miłości, w której nie ma drugiego dna, ukrytej sugestii, że gdzieś pod spodem coś jest jednak nie tak. "Jest super dziękuję Ci za to" - po prostu. Dla równowagi, by całość nie była zbyt mdła muzycznie jest to chyba najsmutniejsza piosenka z nadchodzącej płyty. Na szczególną atencję zasługują refrenowe chórki, zaśpiewane przez bliskich i znajomych, wśród których bez dwóch zdań na największą uwagę zasługuje moja 85-letnia babcia - Lodzia (Leokadia). Wizyta u mnie w studiu była dla niej zupełnie nowym doświadczeniem, jednak poradziła sobie... śpiewająco. "Toronto", to kolejna po "Porozmawiajmy o emocjach" i "Trochę mniej" zapowiedź czwartej płyty Patricka The Pana zatytułowanej "Miło wszystko", która ukaże się już 25 czerwca. Na album złoży się dziewięć utworów: 1.Daj czas 2.Porozmawiajmy o emocjach 3.Zmiany, zmiany (feat. Meek, Oh Why?) 4.Nie chcę psa 5.Toronto 6.Dzień dobry pani 7.Trochę mniej 8.Remanenty serca 9.Miło wszystko
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES