L.U.C., Rebel Babel Film Orchestra
Wyjątkowa orkiestra Rebel Babel Film Orchestra z Łukaszem "L.U.C." Rostkowskim i gośćmi zaprasza na koncerty w ramach projektu "Polska Muzyka Filmowa". Podczas wieczoru usłyszymy największe polskie kompozycje filmowe takich autorów jak Krzysztof Komeda, Bronisław Kaper czy Andrzej Korzyński. Działający od 8 lat projekt, założony przez Łukasza "L.U.C." Rostkowskiego, zaprasza do współpracy artystów z różnych regionów świata i środowisk. Nieograniczony, innowacyjny big-band łączy przeróżne style, obraz, dźwięk i słowa w jeden pozytywny przekaz. Od początku działalności w projektach Rebel Babel wzięło udział ponad jedenaście tysięcy muzyków z dwudziestu krajów!
Brak aktualnie wydarzeń pasujących do tego zapytania!
komentarze wystawione przez widzów
Lidia
2024-08-18 16:41:40
"Rewelacyjny koncert. Było pięknie i prawdziwe. Trochę za krótko."
MAREK
2024-06-11 09:36:42
"super!!!:):):)***"
wiadomości ze świata muzyki i filmu
Obraz oparty na powieści Władysława Reymonta zostanie zrealizowany w technice animacji malarskiej, tej samej co "Twój Vincent". Premiera filmu planowana jest na 2022 rok.
Na dużym ekranie pojawią się interpretacje dzieł takich artystów jak: Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Leon Wyczółkowski. - Sceny początkowo nakręcimy z aktorami, zdjęcia potrwają 36 dni. Następnie każdą klatkę ręcznie namalujemy jako obraz olejny, łącznie powstanie ok. 72 tys. klatek wyjaśnia Tomasz Wochniak, producent ze studia BreakThru Films. - By tego dokonać, w projekcie weźmie udział ponad 50 malarzy pracujących w trzech studiach: głównym w Sopocie, w Serbii oraz na Ukrainie.
Twórcy od razu zaprezentowali tzw. zwiastun koncepcyjny produkcji, w którym można zobaczyć, jak będą wyglądali "Chłopi".
Muzykę do filmu komponuje Łukasz L.U.C. Rostkowski, który w ramach międzynarodowej Rebel Babel Film Orchestra tworzy specjalny słowiański kolektyw muzyków folkowych, którzy tak jak malarze za pomocą tradycyjnych środków (instrumenty ludowe i śpiewy) przygotują magiczny i analogowy pejzaż dopełniający piękno malowanych obrazów. - To prawdopodobnie największy projekt w moim życiu, w który zaangażowane jest 5 dziedzin sztuki, więc jestem cholernie podekscytowany - pisał niedawno na Facebooku artysta.
Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.
W rolę Jagny wciela się Kamila Urzędowska, a na ekranie zobaczymy również m.in. Mirosława Bakę, Sonię Mietelicę, Roberta Gulaczyka, Ewę Kasprzyk, Andrzeja Konopkę, a także Małgorzatę Kożuchowską i Julię Wieniawę.
Producentami filmu są Hugh Welchman i Sean Bobbitt.
Kliknij TUTAJ aby powróć do wersji mobilnej strony