Aktorzy i artyści
Bazą scenariusza jest mało znany dramat Osieckiej pt. "Darcie pierza". To ostatni tekst autorki, napisany przed śmiercią. Forma pożegnania z publiką i czytelnikami, pewnego rodzaju podsumowanie. Być może rzecz się dzieje w przedsionku zaświatów, a otaczający bohaterkę ludzie niekoniecznie są ludźmi z krwi i kości? Tekst dramatu wzbogacono m.in. o fragmenty listów Osieckiej i Jeremiergo Przybory z książki "Listy na wyczerpanym papierze" oraz piosenki - zarówno doskonale znane, jak i warte przypomnienia koszalińskiej publiczności.
Brak aktualnie wydarzeń pasujących do tego zapytania!
komentarze wystawione przez widzów
Anna
2023-05-04 17:35:55
"Piękna interpretacja Agnieszki Osieckiej"
Jolanta
2023-05-02 18:11:48
"Świetnie spędziłam czas."
Marta
2023-04-29 11:01:15
"Fantastyczne przedstawienie. Wiele emocji i wzruszeń do łez. Polecam serdecznie."
Cezary
2023-04-28 18:37:17
"Świetny pomysl, brawurowe wykonanie."
Adam
2023-03-29 08:35:29
"Przedstawienie na najwyższym poziomie artystycznym, super gra aktorska połączana z muzyką i pięknym wokalem artystów. Dramaturgia historii Pani Osieckiej porusza. Polecam na 100 procent"
wiadomości ze świata muzyki i filmu
Utwór "Hej Hanno" został wykonany po raz pierwszy przez Sebastiana Karpiela Bułeckę podczas koncertu finałowego konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" w 2016 roku.
- Piosenkę pamiętam jeszcze z dzieciństwa w wykonaniu Tadeusza Woźniaka, szczególnie wrył mi się w pamięć tęskny zaśpiew "Hej Hanno!" - mówi Sebastian Karpiel Bułecka. - Pierwszy raz piosenkę miałem przyjemność wykonać we wspólnym koncercie z Kasią Lassak, która zaprosiła mnie do swojego występu jako laureatka konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej". Bliski jest mi tekst nawiązujący do miejsca, w którym się wychowałem. Pani Agnieszka lubiła Zakopane, spędziła tam pierwsze lata swojego życia, sięgnięcie po tę piosenkę, to taka nasza próba znalezienia wspólnego mianownika ze światem Pani Agnieszki.
- Zakopower z góralską duszą i muzycznym kunsztem odkrywa kolejne znaczenia piosenek Agnieszki Osieckiej - komentuje córka artystki, Agata Passent. - Zaczęliśmy w ramach koncertu "Pamiętajmy o Osieckiej" kilka lat temu, a pieśń się niesie po obu stronach Tatr.
Zakopower zadebiutował na polskim rynku muzycznym płytą "Music Hal" wydaną w 2005 roku. Album został znakomicie przyjęty przez publiczność (złota płyta) i przyniósł zwycięstwo nieznanemu wówczas nikomu zespołowi w Opolu oraz na Top Trendach w 2005. Druga płyta zespołu "Na siedem" (2007) rozeszła się w ogromnym jak na polskie warunki nakładzie ponad 600.000 egzemplarzy. Gościnnie udzielił się na krążku, zafascynowany twórczością Zakopower - Nigel Kennedy. Za tę płytę Zakopower został uhonorowany nagrodą Fryderyk w kategorii Album roku Etno/Folk! Trzeci album - "Boso", to wielki sukces zespołu, 3 Fryderyki, Złota Superpremiera na Festiwalu w Opolu, potrójna premiera za sprzedaż, a singiel "Boso" długie miesiące pozostawał na 1 miejscu większości list przebojów. Czwarty album studyjny "Drugie pół" (2015) - to wzbogacenie sprawdzonego już "zestawu" o klasyczne instrumenty smyczkowe Atom String Orchestra. Niedługo po premierze album osiągnął status złotej płyty. Ostatni album Zakopower i Atom String Quartet (2017) to efekt zwrotu do źródeł, czyli kultury ludowej we współpracy z kwartetem.
- Zrobienie serialu o Agnieszce Osieckiej to idealny przykład realizacji misji telewizji publicznej - powiedział w rozmowie z Wirtualnymi Mediami Maciej Muzyczuk, dyrektor Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej TVP.
Spadkobiercy artystki są wstępnie zainteresowani współpracą. Premiera planowana jest na 2019 rok. Obecnie projekt jest na bardzo wczesnym etapie. Żadne szczegóły nie są znane.
Agnieszka Osiecka była polską poetką, autorką tekstów, pisarką i dziennikarką. Napisała około 2 tysiące piosenek, w tym tak popularne jak "Małgośka" (wyk. Maryla Rodowicz), "Niech żyje bal" (wyk. Maryla Rodowicz), "Nie żałuję" (wyk. Edyta Geppert), "Króliczek" (wyk. Skaldowie, Katarzyna Groniec), "Wieczór na dworcu w Kansas City" (wyk. Skaldowie), a także "Czy te oczy mogą kłamać", "Uciekaj moje serce" czy "Zielono mi". Jej twórczości swoje płyty poświęcili Katarzyna Nosowska ("Osiecka"), Raz, Dwa, Trzy ("Czy te oczy mogą kłamać") czy Katarzyna Groniec ("Zoo z piosenkami Agnieszki Osieckiej"). Agnieszka Osiecka zmarła w 1997 roku. W maju w sprzedaży pojawiło się wydawnictwo "nowOsiecka" z utworami w wykonania takich twórców jak Mela Koteluk, Piotr Rogucki czy Brodka.
Kliknij TUTAJ aby powróć do wersji mobilnej strony