Fray Jozo Zovko, Fray Marinko Šakota, Fray Petar Ljubicic, Mirjana Soldo, Ivan Dragičević i inni
Film „Medjugorje” to próba odkrycia fenomenu tego miejsca, nazywanego przez niektórych „przedsionkiem nieba”, i jednocześnie pozycja obowiązkowa dla każdego, komu bliskie są objawienia maryjne. Twórcy w barwny sposób opisują historię wydarzeń, skrupulatnie analizują ewoluujący stosunek Kościoła do nich, a także ukazują wzruszające świadectwa ludzi, dla których Medjugorje stało się punktem zwrotnym w życiu. „Medjugorje” to film, który pozwala dotknąć tajemnicy.
Brak aktualnie wydarzeń pasujących do tego zapytania!
X
Chcesz, abyśmy powiadamiali Cię o nowych wydarzeniach Film "Medjugorje" w Twojej okolicy?
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
komentarze wystawione przez widzów
Aleksandra
2022-10-18 14:08:30
"Rewelacja, polecam!"
Andrzej
2022-10-18 12:09:03
"Dokument o przemianie ludzi przez Matkę Boską."
Monika
2022-10-18 11:23:16
"Zakup biletu bezproblemowy. Film super."
Małgorzata
2022-10-18 10:10:25
"Łatwa w obsłudze stronka, polecam :) wszystkie informacje są w prosty sposób przekazywane klientowi"
wiadomości ze świata muzyki i filmu
Utwór nosi tytuł "Hold My Hand", a ukaże się 3 maja. Na razie gwizada ujawniła w mediach społecznościowych fragment tekstu. Numer, który powstał do sequela "Top Gun". Za produkcję nagrania odpowiadają Gaga i BloodPop, których wspierał Benjamin Rice.
Po ponad 30 latach w służbie amerykańskiej marynarki wojennej Pete "Maverick" Mitchell (Tom Cruise) jest tam, gdzie powinien być - na szczycie. Jest mistrzowskim pilotem, testującym najnowocześniejsze maszyny.
Kiedy staje na czele pilockiej spec-grupy szkolącej jej uczestników do udziału w misji, jakiej dotąd nie było, przychodzi mu spotkać się z porucznikiem Bradleyem Bradshawem (Miles Teller) o kryptonimie "Rooster", synem jego przyjaciela oficera Nicka Bradshawa, kryptonim "Goose", który przed laty zginął podczas jednej z misji. Maverick musi stawić czoła niepewnej przyszłości oraz duchom przeszłości. Mierzy się ze swymi lękami i demonami, czego kulminacją będzie ostateczne poświęcenie tych, którzy zostaną wybrani do misji.
Cat Power przygotowała własna interpretację piosenki "A Pair of Brown Eyes". Teledysk powstał w studiach Blonde w Nowym Jorku. - Dla osoby, która mocno kocha muzykę Cat Power, możliwość współpracy z Chan przy tym teledysku była jak spełnienie marzeń - powiedział Jarmush.
Nagranie "A Pair of Brown Eyes" pochodzi z płyty "Covers", którą Cat Power wydała w styczniu 2022 roku.
Realizując swoją wizję albumu, Florence zaangażowała dyrektor kreatywną Autumn de Wilde i choreografa Ryana Heffingtona, którzy pomogli stworzyć wszystkie dotychczasowe wizualizacje. Nie inaczej jest w przypadku teledysku "Free", w którym zagrał znany chociażby z filmu "To właśnie miłość" Bill Nighy, wcielając się w niepokój Florence.
W utworze Florence daje wyraz swojemu zamiłowaniu do elektroniki w stylu lo-fi, łącząc autorefleksję z radością związaną z wolnością po pandemii. Nowy singiel to następca "My Love", "King" oraz "Heaven is Here".
Płyta "Dance Fever" powstawała głównie w Londynie, podczas pandemii, w oczekiwaniu na ponowne otwarcie świata. Album nawiązuje do tego, za czym Florence najbardziej tęskniła, czyli klubów, tańczenia na festiwalach, bycia w ruchu, bycia częścią wspólnoty. To właśnie nadzieje i marzenia o spotkaniach z bliskimi i tańcu z nieznajomymi napędzały Florence podczas pracy nad płytą. W końcu muzyka jest wyjątkową formą sztuki, która pozwala zatracić się i uwolnić od trosk, choćby na chwilę.
Akcja filmu, osadzona w X wieku na Islandii, opowiada o księciu-wikingu, który chce pomścić swojego zamordowanego ojca. Za reżyserię odpowiada Robert Eggers, który jest także współautorem scenariusza z islandzkim poetą i wieloletnim współpracownikiem Björk, Sjónem.
W filmie grają Alexander Skarsgård, Anya Taylor-Joy, Claes Bang, Nicole Kidman, Willem Dafoe, Ethan Hawke i w niewielkiej roli Björk.
Premiera zaplanowana jest na 22 kwietnia 2022 roku.
Ostatnia płyta Björk, "Utopia" wyszła w 2017 roku.
"Piosenki o miłości" to jeden z największych przebojów 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz wielki zwycięzca Konkursu Filmów Mikrobudżetowych. To romantyczna, słodko-gorzka i pełna emocji opowieść o wielkim talencie, ambicjach, miłości i konflikcie pokoleń. W rolach głównych Tomasz Włosok wraz z debiutującą na wielkim ekranie Justyną Święs - wokalistką i autorką tekstów zespołu The Dumplings.
W dniu kinowej premiery filmu, czyli 25 marca do sieci trafi album ze wszystkimi utworami z filmu autorstwa Kamila Holdena Kryszaka. Singlem promującym materiał jest utwór "Zimny ogień", który ukazuje się wraz z teledyskiem.
Film jest kontynuacją historii przedstawionej w filmie "Dług" Krzysztofa Krauzego - opowiada o tym, co się stało ze Sławomirem Sikorą po jego aresztowaniu i o jego drodze do ułaskawienia. Sikora został skazany na 25 lat więzienia za zamordowanie brutalnego, szantażującego go i jego wspólnika bandyty. W latach 90-tych tą historią żyła cała Polska.
Już w zwiastunie pojawił się głośny utwór Palucha "Bez strachu", który ma ponad 111 milionów wyświetleń na YouTubie. Jest jednym z najczęściej odtwarzanych utworów w historii polskiego rapu. W 2020 roku artysta otrzymał za niego statuetkę Popkillera w kategorii Singiel Dekady.
Twórcy filmu nie mieli wątpliwości, że utwór ten idealnie pasuje do opowiedzianej w filmie historii. Dlatego zaproponowali artyście również nagranie teledysku do filmu.
Zwyczajny obywatel skazany za zamordowanie brutalnego bandyty musi znaleźć w sobie siłę, by przeżyć wieloletnie więzienie. To wstrząsająca, autentyczna historia nierównej walki o sprawiedliwość i przetrwanie. Opowieść o tym, że tylko wiara w drugiego człowieka i nadzieja na normalne życie dają siłę do walki z systemem.
To wszystko wydarzyło się naprawdę, a historią tą żyła cała Polska. W marcu 1994 roku aresztowano dwóch młodych przedsiębiorców, Sławomira Sikorę i Artura Brylińskiego, którzy kilka dni wcześniej brutalnie zamordowali dwóch prześladujących ich bandytów: Grzegorza G. i jego ochroniarza Mariusza K., żyjących m.in. z egzekucji fikcyjnych długów. Przez półtora roku Sikora i Bryliński byli przez nich szantażowani i torturowani, zmuszani do zwrotu rzekomo pożyczonych pieniędzy wraz z odsetkami. Prześladowani prosili o pomoc policję, ale ta nic nie zrobiła. Doprowadzeni do ostateczności zamordowali swoich oprawców. W listopadzie 1997 roku zostali skazani na 25 lat. Ich historia zainspirowała Krzysztofa Krauze, który w 1999 roku nakręcił film "Dług". Od tego momentu zaczęła się walka o ułaskawienie, która w grudniu 2005 roku doprowadziła Sikorę do wolności.
Jego ułaskawienie popierali nie tylko zwykli obywatele, ale też elita i intelektualiści, m.in. pisarz Jerzy Pilch czy prof. Piotr Kruszyński, szef katedry postępowania karnego na Uniwersytecie Warszawskim. Krzysztof Krauze po jednej z projekcji swojego filmu dla studentów mówił: "Nadal jestem przejęty losami tych chłopców. Ja się z nimi zżyłem, robiąc ten film. I uważam, że oni swoją drogę przez karę już przeszli". Ułaskawienie wsparło też Stowarzyszenie przeciwko Zbrodni im. Jolanty Brzozowskiej, które na co dzień pomaga ofiarom, a nie sprawcom morderstw.
Zbrodnia, sprawiedliwość i wolność, to tematy chętnie podejmowane przez kino. Wystarczy wspomnieć "25 lat niewinności", "8 Milę", "Symetrię", "Zieloną milę", czy "Skazanych na Shawshank". Wiele z tych historii wydarzyło się naprawdę – tak jest w przypadku tego filmu. Swoją historię Sikora zaczął pisać jeszcze w więzieniu. W 2004 ukazała się jego książka "Mój dług", na kanwie której Andrzej Sobek przy współpracy z Sikorą napisał scenariusz filmu. Sikora nie chce ukrywać swojej twarzy ani tego co zrobił. Nie zmienił nazwiska, pozostał w Polsce. Pracuje, założył rodzinę, ale wciąż ma swoją misję – spotyka się z osadzonymi w więzieniach czy podopiecznymi zakładów poprawczych w całej Polsce, by na własnym przykładzie pokazać, że jest życie po życiu więziennym.
W filmie grają Bartosz Sak, Piotr Stramowski, Olga Bołądź, Marcin Januszkiewicz, Piotr Polk, Anna Karczmarczyk, Małgorzata Sadowska, Małgorzata Bogdańska, Piotr Miazga oraz Michał Pietrzak.
Kliknij TUTAJ aby powróć do wersji mobilnej strony