Beata Bartelik, Marzena Sikała, Jarosław Ziętek, Michał Mantaj, Aleksander Rzepczyński
"Irlandzki tancerz" - projekt oparty głównie na kultowej płycie zespołu 2 + 1, na której znajdują się utwory poetów irlandzkich od XIII do XIX wieku w przekładach Ernesta Brylla i Małgorzaty Goraj z muzyką Janusza Kruka. Dodatkowo w programie pojawią się znane, ludowe ballady z Zielonej Wyspy w przekładach Jarosława Ziętka i Mariusza Kampera. Wszystkie utwory wykonane będą w nowych aranżacjach.
Brak aktualnie wydarzeń pasujących do tego zapytania!
komentarze wystawione przez widzów
Andrzej
2022-03-21 10:54:45
"Super kontakt z muzyką na żywo, fajni ludzie i atmosfera. Szkoda że frekwencja średnia, trochę reklamy i koncert cacuszko."
wiadomości ze świata muzyki i filmu
"Zombie" pochodzi z drugiego albumu zespołu, "No Need To Argue" i zostało wydane we wrześniu 1994. Po przekroczeniu miliarda wyświetleń klipu na YouTube, The Cranberries dołączyło do elitarnego grona artystów, którzy mogą poszczycić się takim wynikiem. Według danych Louder Sound, "Zombie" jest piątym najpopularniejszym klipem rockowym wszech czasów na YouTube.
Dolores O'Riordan napisała słynny protest song po zamachu zorganizowanym przez IRA w Warrington. W wyniku tragicznego zdarzenia zginęła dwójka dzieci, a 56 osób zostało rannych. Za produkcję odpowiadał wieloletni współpracownik zespołu Stephen Street (The Smiths, Blur). Muzycy od początku wiedzieli, że to właśnie "Zombie" powinno być głównym singlem promującym album, odrzucali więc sugestie, by album "No Need To Argue" promować mniej zaangażowanym utworem. Za reżyserię klipu odpowiada Samuel Bayer, który zrealizował także m.in. teledysk "Smells Like Teen Spirit" Nirvany – to wideo również przekroczyło miliard wyświetleń na YouTube.
– Jesteśmy przeszczęśliwi oraz przekonani, że na twarzy Dolores również pojawił się wielki uśmiech oraz duma - komentuje Fergal Lawler, perkusista The Cranberries. - Dziękujemy naszym fanom z całego świata za wsparcie, które otrzymujemy od tylu lat. Mamy nadzieję, że jesteście bezpieczni i że nasza muzyka przynosi Wam nadzieję oraz ukojenie.
– "Zombie" dotarło do miliarda wyświetleń, a dla zespołu to kolejny kamień milowy w karierze - dodaje Noel Hogan, gitarzysta grupy. - Nikt z nas nie spodziewał się ponad 20 lat temu, jak dobrze nasz singel zniesie próbę czasu i jakie znaczenie będzie miał dla tak wielu osób. Dziękujemy fanom za wszystko.
– Pamiętam jak dziś plan tego teledysku - podsumowuje basista Mike Hogan. - Jestem pod wrażeniem, jak wielkie znaczenie ma on do dziś. Dziękuję wszystkim fanom The Cranberries.
"Zombie" to największy komercyjny sukces w dorobku zespołu. Utwór trafił na szczyty list przebojów w wielu krajach, w 1995 otrzymał nagrodę MTV EMA w kategorii najlepsza piosenka. W styczniu 2018 Colin Parry, ojciec jednego z chłopców, którzy zginęli w zamachach w Warrington, podziękował Dolores O'Riordan za "majestatyczne i bardzo prawdziwe słowa" utworu.
Debiutancki album The Cranberries, "Everybody Else Is Doing It, So Why Can't We?", ukazał się w marcu 1993, a jego następca "No Need To Argue" (który był promowany m.in. "Zombie") ujrzał światło dzienne w październiku 1994 i przez 98 tygodni nie schodził z list sprzedaży w Wielkiej Brytanii.
W kwietniu 2019 ukazał się ósmy i ostatni album The Cranberries, "In The End", na który Dolores, przed swoją tragiczną śmiercią w 2018 roku, zdążyła nagrać wokale. Krążek trafił do Top 10 w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Francji oraz we Włoszech, jak również znalazł się w zestawieniu Billboard Independent Albums. Otrzymał również nominację do Grammy w kategorii najlepszy album rockowy.
Na 2020 rok planowane jest wydanie rozszerzonej wersji albumu "No Need To Argue".
Tytułowy Yuli to przydomek, który nadaje Carlosowi Acoście jego ojciec Pedro. Od najmłodszych lat Yuli ucieka od wszelkiej dyscypliny i edukacji. Życia uczy się na ulicach zaniedbanej dzielnicy w Hawanie. Jednak Pedro wie, że jego syn ma talent i zmusza go do udziału w zajęciach tanecznych. Wbrew swojej woli i mimo początkowej niesubordynacji, Yuli zachwyca się światem tańca.
Wkrótce zaczyna tworzyć własną legendę, jako jeden z najlepszych tancerzy swojego pokolenia. Przełamuje tabu, stając się pierwszym czarnym odtwórcą roli Romea w prestiżowym Royal Opera House w Londynie, gdzie przez 17 lat buduje swoją niezwykłą karierę jako główny tancerz.
W filmie poza tancerzem występują także Santiago Alfonso, Keyvin Martínez, Manuel Olbera Núñez i Laura De la Uz.
Eoin French, znany bardziej jako Talos, w 2017 roku wydał swój debiutancki album "Wild Alee", choć niewiele brakowało, by wyjechał do Los Angeles, by pracować jako... architekt. Jak sam przyznaje, muzyka i architektura są dla niego ważne i w procesie tworzenia obserwuje, jak te dwie dziedziny krzyżują się w jego życiu, wpływając jedna na drugą.
Elementy elektroniki, popu i R&B, do tego chwytliwy wokal Frencha sprawiają, że jego muzyka staje się wciągającą podrożą. Jego debiutancki album został bardzo dobrze przyjęty, nie tylko przez irlandzkie, ale także przez światowe tytuły.
Właśnie ukazał się jego nowy singel "The Light Upon Us" zwiastujący nową płytę, która ukaże się 9 lutego.
Sprzedaż biletów na koncert rozpocznie się w piątek 25 stycznia o godzinie 10.
Siergiej Połunin to bohater filmu dokumentalnego "Tancerz" (2016) w reżyserii Stevena Cantora. Zatańczył też w klipie "Take Me To Church" wyreżyserowanym przez Davida LaChapelle'a.
- Po raz pierwszy zobaczyłem Siergieja w filmie wyreżyserowanym przez LaChapelle'a - Mówi Hozier o współpracy. - Połunin tańczył do mojej muzyki. To niesamowite, jeśli twoja twórczość może posłużyć innemu artyście do stworzenia odrębnego dzieła sztuki. Występ Siergieja nadał "Take Me To Church" nowego znaczenia. Byłem więc dumny, kiedy okazało się, że będziemy mogli razem pracować przy "Movement". To wyjątkowy talent. Bardzo mnie inspiruje.
- Kiedy dostałem propozycję współpracy od Hoziera, nie mogłem powstrzymać radości - dodaje Siergiej Połunin. - Zrobił to po raz kolejny: nagrał cudowny kawałek. Muzyka Hoziera zawsze mnie inspirowała i nie inaczej było przy "Movement".
Dyskografię Hoziera zamyka EP-ka "Nina Cried Power".
Sam Keeley zagra amerykańskiego matematyka Jacka Calkina wraz Jakubem Gierszałem w roli polskiego matematyka Stanisława Ulama.
Film "Przygody matematyka" opowiada historię polskiego imigranta Ulama, który pomógł opracować bombę wodorową i pierwszy komputer. Bohater jednocześnie radzi sobie z wielkim problemami w swoim życiu prywatnym.
W obsadzie spotykamy również młodego niemieckiego aktora Sabina Tambrea jako niemieckiego szpiega Klausa Fuchsa. Joel Basman pochodzący ze Szwajcarii wcieli się z kolei w węgierskiego fizyka Edwarda Tellera.
Głównymi producentami filmu są Lena Vurma z Dragonfly Films, Mary Young Leckie z Solo Productions oraz Joanna Szymańska z Shipsboy.
Producenci planują ruszyć z projektem w przyszłym miesiącu i rozpocząć zdjęcia w połowie czerwca w Niemczech, Polsce i Nowym Meksyku. Film będzie koprodukcją polsko-niemiecko-kanadyjską. Mongrel Media zajmie się premierą filmu w Kanadzie.
Projekt jest wspierany przez Polsko-Niemiecki Fundusz Współpracy Rozwojowej, TFI/Sloan Filmmaker Fund oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej. Uzyskano także dofinansowanie od Niemieckiej Federalnej Komisji Kultury i Mediów (BKM), Funduszu Filmowego Independent/Sloan Producers Grant, oraz niemieckiego funduszu regionalnego Medienboard Berlin-Brandenburg.
Sam Keeley urodził się w 1989 roku i rozpoczął swoją karierę aktorską od filmu "The Other Side of Sleep". Od tej pory zagrał w kilku produkcjach, m.in. w filmie "Raw", "Burnt" (wraz z Bradleyem Cooperem), oraz "In the Heart of the Sea", a także w serialu telewizyjnym "Misfits".
Amerykanin zasłynął pracą przy filmach "Dziesięcioro przykazań" (1956) Cecila B. DeMille'a, "Nasza siódemka" (1955) z Bobem Hope'em, "1941" (1979) Stevena Spielberga oraz serialu "Petticoat Junction" (1963) .
Uczył tańca m.in. Tony'ego Danzę. Występował też w nocnych klubach.
Paul De Rolfo cierpiał na Alzheimera. Zmarł w czwartek, 22 czerwca w Australii.
Artystę opłakują żona, Dorothy (instruktorka tańca) i córka Chantal.
Kliknij TUTAJ aby powróć do wersji mobilnej strony