KupBilecik

Scenariusz dla Trzech Aktorów

9 grudnia 2019 o godz. 20:00

Katowice

- woj. Śląskie
To wydarzenie już się odbyło!
Trwa ładowanie komentarzy...
Barbara: Rewelacja ! Swietna zabawa, aktorsko na wysokim poziomie. Specjalnie na ten spektakl przyjechałam z Krakowa, warto było ! Chętnie oglądne jeszcze raz, jak będzie to możliwe.
Ewa: Rewelacyjny spektakl. Kreacje aktorskie na najwyższym poziomie.
Katarzyna: Mistrzowskie wykonanie
Katarzyna: Cudowny i wspaniały wieczór, ktory spedzilismy z mezem podziwiajac genialnych aktorow, radosc, ktorej nam dostarczyli bezcenna, polecamy.
Ewa: Mistrzowskie aktorstwo refleksja i dobrą zabawą bardzo polecam
Mistrzowskie trio: Andrzej Grabowski, Jan Peszek i Mikołaj Grabowski, zdradzając nieco ze swej prywatności, przeniosą Was w niepowtarzalną przestrzeń zwariowanej teatralnej próby. To "teatr w teatrze", na pograniczu absurdu i rzeczywistości, gdzie prywatne spory i dyskusje artystyczne aktorów, ich intymne pragnienia, pozy i "miny" teatralne, a także kłótnie o zawodowe pryncypia, stają się pretekstem dla groteskowej wizji ograniczeń twórczości scenicznej i sądu nad współczesną kulturą. To także nieco złośliwy, ale celny portret artystów!

Fascynujący seans zbudowany na doskonałym tekście Bogusława Schaeffera jest po brzegi wypełniony improwizacjami znakomitych ludzi teatru, którzy prowadzą błyskotliwą, a czasem wręcz zajadłą dyskusję o świecie sztuki i swoim w nim miejscu. Zderzenie równorzędnych osobowości aktorskich, niezrównanych w swoich popisach oraz zabawie formą i żartem, to gwarancja doskonałej rozrywki, z nerwem i prowokującej do oczyszczającego śmiechu. Ten wciąż aktualny sceniczny fenomen wyróżnia się swoim szybkim tempem, wybornym dowcipem, błyskotliwymi akrobacjami skojarzeniowymi, a przede wszystkim bezterminową świeżością. Z okazji trzydziestolecia spektaklu zachęcamy do wzięcia udziału w jubileuszowej trasie - wyjątkowej okazji do zobaczenia w akcji mistrzów polskiej sceny, której przegapić po prostu nie można!

Premiera w Teatrze STU w Krakowie 28 marca 1987 roku.
Autor: Bogusław Schaeffer
Reżyseria: Mikołaj Grabowski
Muzyka ilustracyjna Krzysztof Suchodolski
Występują: Andrzej Grabowski, Mikołaj Grabowski, Jan Peszek
Czas trwania 90 min
Sprzedaż biletów na to wydarzenie została już zakończona!
Aby nie przegapić kolejnego występu tego artysty, aktywuj koniecznie Alert Fana!
Subskrybuj alerty i zamawiaj bilety przed innymi
Darmowy alert mailowy wydarzeń z okolicy!
Darmowy alert SMS wydarzeń z okolicy!
+48
Zobacz komentarze naszych klientów
Maria
2024-12-16 09:27:42
"Wystarczyły 2 krzesła i stolik jako scenografia i nie można oderwać wzroku od trzech panów.Klasa i doskonały warsztat aktorski. Polecam"
Magdalena
2024-10-08 23:35:13
"Spektakl absolutnie wybitny!! Genialna gra aktorow, wzruszający i dający do myślenia, miejscami śmieszny do łez!"
Dariusz
2024-05-02 21:47:41
"perła gry aktorskiej - niby 70-80 latki a nieziemskie nastolatki."
Ewa
2023-04-21 08:09:22
"Mistrzowskie aktorstwo refleksja i dobrą zabawą bardzo polecam"
Katarzyna
2023-04-20 20:04:42
"Cudowny i wspaniały wieczór, ktory spedzilismy z mezem podziwiajac genialnych aktorow, radosc, ktorej nam dostarczyli bezcenna, polecamy."
Iwona
2021-12-13 16:06:11
"Sztuka godna polecenia i trzeba nastawić się na dobrą zabawę :)"
Barbara
2021-12-13 13:03:33
"Rewelacja ! Swietna zabawa, aktorsko na wysokim poziomie. Specjalnie na ten spektakl przyjechałam z Krakowa, warto było ! Chętnie oglądne jeszcze raz, jak będzie to możliwe."
Katarzyna
2021-12-13 10:04:36
Ewa
2021-12-12 23:13:00
"Rewelacyjny spektakl. Kreacje aktorskie na najwyższym poziomie."
Zobacz inne wydarzenia z okolicy
18 stycznia 2025
godz. 16:00

Mama się nie rusza - spektakl komediowy

18 stycznia 2025 o godz. 16:00
9 marca 2025
godz. 19:00

Kobiecy koncert światowych przebojów

9 marca 2025 o godz. 19:00
30 stycznia 2025
godz. 19:00

Dołącz do niezwykłej muzycznej podróży z zespołem Ponad Chmurami!

30 stycznia 2025 o godz. 19:00
26 stycznia 2025
godz. 18:00

Izba (nie) przyjęć - spektakl komediowy

26 stycznia 2025 o godz. 18:00
23 marca 2025
godz. 15:00

Wstyd - komedia "Teściowie" w wersji teatralnej

23 marca 2025 o godz. 15:00
12 stycznia 2025
godz. 12:00

Spektakl dla dzieci

12 stycznia 2025 o godz. 12:00
10 stycznia 2025
godz. 19:00

"Silny Wiatr" - Poemat Sceniczny

10 stycznia 2025 o godz. 19:00
8 lutego 2025
godz. 19:00

Opowiem jak się spotkamy

8 lutego 2025 o godz. 19:00
7 lutego 2025
godz. 19:00

Opowiem jak się spotkamy

7 lutego 2025 o godz. 19:00
23 stycznia 2025
godz. 18:00

Oddam żonę w dobre ręce

23 stycznia 2025 o godz. 18:00
Powiązane wiadomości z tym artystą
Zwiastun "Polityki" właśnie przeszedł do historii polskiego kina. W zaledwie trzy tygodnie trailer obrazu Patryka Vegi zanotował rekordową liczbę wyświetleń w serwisie YouTubie – blisko 5,8 miliona odtworzeń – bijąc tym samym wyczyn trailera filmu "Kler" Wojtka Smarzowskiego (5,6 mln wyświetleń na Youtube w rok) i wchodząc na pułap oglądalności zarezerwowany dotychczas wyłącznie dla międzynarodowych zapowiedzi filmów z Hollywood. Równolegle trailer "Polityki" okazał się niekwestionowanym hitem na Facebooku, gdzie został obejrzany ponad 7,9 miliona razy. Łącznie daje to wręcz imponującą ilość – 13,7 milionów odsłon – uzyskanych w niespełna miesiąc. "Politykę" Vegi można już oglądać na ekranach polskich kin. Są filmy, które wstrząsają widzami, stając się wydarzeniami daleko wykraczającymi poza świat kina i bezpowrotnie zmieniającymi rzeczywistość… "Polityka" Patryka Vegi z pewnością jest jednym z nich. Utrzymywane na etapie produkcji w całkowitej tajemnicy najnowsze dzieło króla box office, to film, który z właściwą reżyserowi ostrością portretuje środowisko wzbudzające w kraju powszechne i skrajne emocje. Które dzieli Polaków jak żadne inne. I które nigdy dotąd nie zostało równie przenikliwie pokazane na dużym ekranie. W "Pitbullu" Patryk Vega zajął się policją, w "Botoksie" wziął pod lupę służbę zdrowia, a teraz przyszedł czas na polską scenę polityczną. Co robią i jak zachowują się najważniejsi ludzie w kraju, kiedy gasną światła kamer i spadają maski? Jak władza i dostęp do publicznych pieniędzy wpływa na osoby piastujące najwyższe urzędy i pełniące obowiązki wobec Narodu? Bezkompromisowa "Polityka" odpowiada na te pytania. To film o przedstawicielach wszystkich frakcji i ugrupowań politycznych w Polsce, o rządzących i opozycji, o świeckich liderach i politykach w sutannach. Główne role w filmie gra prawdziwa plejada gwiazd, w tym: Andrzej Grabowski, Zbigniew Zamachowski, Maciej Stuhr, Daniel Olbrychski, Tomasz Oświeciński, Iwona Bielska, Janusz Chabior, Antoni Królikowski, Marcin Bosak, Ewa Kasprzyk, Karolina Szymczak, Anna Karczmarczyk, Tomasz Sapryk i wielu innych.
Na Facebooku reżysera pojawiło się zdjęcie Andrzeja Grabowskiego oraz Małgorzaty Kożuchowskiej. Parę siedzącą w aucie można zobaczyć poniżej. Wcześniej udział w projekcie potwierdzili też Tomasz Oświęciński oraz Daria Widawska. Nowy film Patryka Vegi to policyjny kryminał z wątkiem detektywistycznym. Obraz trafi od razu na platformę Showmax. Obecnie na Shomaksie można oglądać serial Patryka Vegi, "Kobiety mafii". Andrzej Grabowski kojarzony jest z sitcomem "Świat według kiepskich". U Patryka Vegi grał już wcześniej - w filmach "Pitbull. Nowe porządki" oraz "Pitbull. Niebezpieczne kobiety". Małgorzatę Kożuchowską można oglądać w serialu "Rodzinka.pl".
W ubiegłym roku, na tak zwanej długiej liście znalazło się 85 tytułów. W tym roku jest ich o 7 więcej. O nominacje walczą m.in. Michael Haneke (Austria), Angelina Jolie (Kombodża), Joachim Trier (Norwegia) czy Ruben Ostlund (Szwecja"), którego dzieło "The Square" otrzymało już Złotą Plamę w Cannes. Pierwszy raz swych kandydatów wystawiły Haiti, Honduras, Laos, Mozambik, Senegal i Syria. Najpierw z 92 filmów wybranych zostanie 9, które trafią na krótką listę, a dopiero później - 23 stycznia, poznamy nominacje. Kategoria Najlepszy film nieanglojęzyczny została wprowadzona w 1956 roku podczas 29. ceremonii. Główną bohaterką "Pokotu" jest mieszkająca w Sudetach, emerytowana inżynierka Janina Duszejko. Astrolożka z zamiłowania i wegetarianka. Pewnej śnieżnej, zimowej nocy odnajduje ciało swojego sąsiada kłusownika. Okoliczności śmierci mężczyzny są niezwykle tajemnicze. Jedyne ślady, które znajdowały się wokół jego domu, to ślady saren. Duszejko, widząc niemoc policji, rozpoczyna własne, niekonwencjonalne śledztwo. Zwiastun można obejrzeć pod tym adresem. Scenariusz jest oparty na bestsellerowej powieści Olgi Tokarczuk, wydanej w 2009 roku przez Wydawnictwo Literackie, pt. "Prowadź swój pług przez kości umarłych". Autorką zdjęć jest Jolanta Dylewska. Muzykę do filmu skomponował Antoni Komasa-Łazarkiewicz. Zdjęcia do filmu były realizowane m.in.: w Międzygórzu, Bystrzycy, Nowej Rudzie i Berlinie. Oto pełna lista tytułów ubiegających się o nominację do Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny: Afghanistan - "A Letter to the President" reż. Roya Sadat Albania - "Daybreak" reż. Gentian Koçi Algeria - "Road to Istanbul" reż. Rachid Bouchareb Argentina - "Zama" reż. Lucrecia Martel Armenia - "Yeva" reż. Anahit Abad Australia - "The Space Between" reż. Ruth Borgobello Austria - "Happy End" reż. Michael Haneke Azerbaijan - "Pomegranate Orchard" reż. Ilgar Najaf Bangladesh - "The Cage" reż. Akram Khan Belgium - "Racer and the Jailbird" reż. Michaël R. Roskam Bolivia - "Dark Skull" reż. Kiro Russo Bosnia and Herzegovina - "Men Don’t Cry" reż. Alen Drljević Brazil - "Bingo – The King of the Mornings" reż. Daniel Rezende Bulgaria - "Glory" reż. Petar Valchanov - Kristina Grozeva Cambodia - "First They Killed My Father" reż. Angelina Jolie Canada - "Hochelaga - Land of Souls" reż. François Girard Chile - "A Fantastic Woman" reż. Sebastián Lelio China - "Wolf Warrior 2" reż. Wu Jing Colombia - "Guilty Men" reż. Iván D. Gaona Costa Rica - "The Sound of Things" reż. Ariel Escalante Croatia - "Quit Staring at My Plate" reż. Hana Jušić Czech Republic - "Ice Mother" reż. Bohdan Sláma Denmark - "You Disappear" reż. Peter Schonau Fog Dominican Republic - "Woodpeckers" reż. Jose Maria Cabral Ecuador - "Alba" reż. Ana Cristina Barragán Egypt - "Sheikh Jackson" reż. Amr Salama Estonia - "November" reż. Rainer Sarnet Finland - "Tom of Finland" reż. Dome Karukoski France - "BPM (Beats Per Minute)" reż. Robin Campillo Georgia - "Scary Mother" reż. Ana Urushadze Germany - "In the Fade" reż. Fatih Akin Greece - "Amerika Square" reż. Yannis Sakaridis Haiti - "Ayiti Mon Amour" reż. Guetty Felin Honduras - "Morazán" reż. Hispano Durón Hong Kong - "Mad World" reż. Wong Chun Hungary - "On Body and Soul" reż. Ildikó Enyedi Iceland - "Under the Tree" reż. Hafsteinn Gunnar Sigurðsson India - "Newton" reż. Amit V Masurkar Indonesia - "Turah" reż. Wicaksono Wisnu Legowo Iran - "Breath" reż. Narges Abyar Iraq - "Reseba – The Dark Wind" reż. Hussein Hassan Ireland - "Song of Granite" reż. Pat Collins Israel - "Foxtrot" reż. Samuel Maoz Italy - "A Ciambra" reż. Jonas Carpignano Japan - "Her Love Boils Bathwater" reż. Ryota Nakano Kazakhstan - "The Road to Mother" reż. Akhan Satayev Kenya - "Kati Kati" reż. Mbithi Masya Kosovo - "Unwanted" reż. Edon Rizvanolli Kyrgyzstan - "Centaur" reż. Aktan Arym Kubat Lao People’s Democratic Republic - "Dearest Sister" reż. Mattie Do Latvia - "The Chronicles of Melanie" reż. Viestur Kairish Lebanon - "The Insult" reż. Ziad Doueiri Lithuania - "Frost" reż. Sharunas Bartas Luxembourg - "Barrage" reż. Laura Schroeder Mexico - "Tempestad" reż. Tatiana Huezo Mongolia - "The Children of Genghis" reż. Zolbayar Dorj Morocco - "Razzia" reż. Nabil Ayouch Mozambique - "The Train of Salt and Sugar" reż. Licinio Azevedo Nepal - "White Sun" reż. Deepak Rauniyar Netherlands - "Layla M." reż. Mijke de Jong New Zealand - "One Thousand Ropes" reż. Tusi Tamasese Norway - "Thelma" reż. Joachim Trier Pakistan - "Saawan" reż. Farhan Alam Palestine - "Wajib" reż. Annemarie Jacir Panama - "Beyond Brotherhood" reż. Arianne Benedetti Paraguay - "Los Buscadores" reż. Juan Carlos Maneglia, Tana Schembori Peru - "Rosa Chumbe" reż. Jonatan Relayze Philippines - "Birdshot" reż. Mikhail Red Poland - "Spoor" reż. Agnieszka Holland, Kasia Adamik Portugal - "Saint George" reż. Marco Martins Romania - "Fixeur" reż. Adrian Sitaru Russia - "Loveless" reż. Andrey Zvyagintsev Senegal - "Félicité" reż. Alain Gomis Serbia - "Requiem for Mrs. J." reż. Bojan Vuletic Singapore - "Pop Aye" reż. Kirsten Tan Slovakia - "The Line" reż. Peter Bebjak Slovenia - "The Miner" reż. Hanna A. W. Slak South Africa - "The Wound" reż. John Trengove South Korea - "A Taxi Driver" reż. Jang Hoon Spain - "Summer 1993" reż. Carla Simón Sweden - "The Square" reż. Ruben Östlund Switzerland - "The Divine Order" reż. Petra Volpe Syria - "Little Gandhi" reż. Sam Kadi Taiwan - "Small Talk" reż. Hui-Chen Huang Thailand - "By the Time It Gets Dark" reż. Anocha Suwichakornpong Tunisia - "The Last of Us" reż. Ala Eddine Slim Turkey - "Ayla: The Daughter of War" reż. Can Ulkay Ukraine - "Black Level" reż. Valentyn Vasyanovych United Kingdom - "My Pure Land" reż. Sarmad Masud Uruguay - "Another Story of the World" reż. Guillermo Casanova Venezuela - "El Inca" reż. Ignacio Castillo Cottin Vietnam - "Father and Son" reż. Luong Dinh Dung
W opublikowanym właśnie, oficjalnym zwiastunie ulubione postaci i nowi bohaterowie uchylają rąbka tajemnicy swoich nowych historii. Mel (Tomasz Karolak) wyrusza na poszukiwanie synka Kazika (Mateusz Winek), który z kolei podąża śladem pewnego drania i obrzympały (Andrzej Grabowski). Szczepan (Piotr Adamczyk) i Karina (Agnieszka Dygant) po niezwykle namiętnej podróży wakacyjnej będą musieli zmierzyć się z własną naturą, która aż pali się do zaciętej kłótni i rzucania po kuchni talerzami. Pogrążony w smutku Wojciech (Wojciech Malajkat) spotyka na swojej drodze tajemniczą Agatę (Iza Kuna) oraz jej sprytną córkę Dusię (Weronika Wachowska), która zrobi wszystko, aby w ich sercach rozbłysnął promyk nadziei i radości. Trailer można obejrzeć tutaj. Czy faktycznie w "Wigilię wszystko może się zdarzyć" a cuda są możliwe? Osobiście doświadczy tego Karolina (Magdalena Różczka) i Gibon (Borys Szyc), których świąteczne ścieżki skrzyżuje przekorny los. Rafał (Filip Pławiak) z kolei bardzo chciałby gdzieś zaprosić Zuzę (Katarzyna Zawadzka), ale równocześnie nie może tego zrobić. Reżyserem filmu jest Tomasz Konecki, twórca takich hitów jak "Lejdis" i "Testosteron". Obraz powstał na podstawie scenariusza Marcina Baczyńskiego i Mariusza Kuczewskiego. Więcej widzowie dowiedzą się 10 listopada, kiedy "Listy do M. 3" wejdą do kin w całej Polsce.
- Komisja Oscarowa złożona z przedstawicieli polskiego środowiska filmowego oraz dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w składzie: Paweł Pawlikowski (przewodniczący), Grażyna Torbicka, Stefan Laudyn, Arthur Reinhardt, Tomasz Wasilewski, Agnieszka Smoczyńska oraz Magdalena Sroka wybrała film "Pokot" w reżyserii Agnieszki Holland na polskiego kandydata do Oscara w kategorii "Najlepszy Film Nieanglojęzyczny" - czytamy w oficjalnym komunikacie. Główną bohaterką "Pokotu" jest mieszkająca w Sudetach, emerytowana inżynierka Janina Duszejko. Astrolożka z zamiłowania i wegetarianka. Pewnej śnieżnej, zimowej nocy odnajduje ciało swojego sąsiada kłusownika. Okoliczności śmierci mężczyzny są niezwykle tajemnicze. Jedyne ślady, które znajdowały się wokół jego domu, to ślady saren. Duszejko, widząc niemoc policji, rozpoczyna własne, niekonwencjonalne śledztwo. Zwiastun można obejrzeć pod tym adresem. Scenariusz jest oparty na bestsellerowej powieści Olgi Tokarczuk, wydanej w 2009 roku przez Wydawnictwo Literackie, pt. "Prowadź swój pług przez kości umarłych". Autorką zdjęć jest Jolanta Dylewska. Muzykę do filmu skomponował Antoni Komasa-Łazarkiewicz. Zdjęcia do filmu były realizowane m.in.: w Międzygórzu, Bystrzycy, Nowej Rudzie i Berlinie. W filmie zagrali m.in.: Agnieszka Mandat, Wiktor Zborowski, Jakub Gierszał, Borys Szyc, Andrzej Grabowski, Tomasz Kot, Katarzyna Herman, Patricia Volny, Miroslav Krobot, Marcin Bosak i Andrzej Konopka. - Kampanię promocyjną filmu Agnieszki Holland nieprzypadkowo zaczynamy na festiwalu w Toronto - wyjaśnia dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Magdalena Sroka. - To bardzo ważne miejsce dla tytułów, które stają do oscarowej rywalizacji. Polski Instytut Sztuki Filmowej, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie wspierał kampanię oscarową polskiego kandydata. W przypadku obecności "Pokotu" na shortliście, wsparcie ze strony Instytutu zostanie zwiększone. "Pokot" wszedł na ekrany polskich kin 24 lutego 2017. Dzieło wyróżniono już m.in. Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie.
W nadchodzącej odsłonie bohaterowie ponownie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek. Do obsady dołączyli: Magdalena Różczka, Borys Szyc, Danuta Stenka, Iza Kuna, Filip Pławiak, Katarzyna Zawadzka, Andrzej Grabowski, Zbigniew Zamachowski, Stanisława Celińska, Marcin Kwaśny i Grażyna Szapołowska. Na ekranie zobaczymy ponownie m.in. Wojciecha Malajkata, Agnieszkę Dygant, Piotra Adamczyka oraz Tomasza Karolaka jako niegrzecznego Mikołaja Mela. Reżyserem filmu jest Tomasz Konecki, twórca takich hitów jak "Lejdis" i "Testosteron". Obraz powstał na podstawie scenariusza Marcina Baczyńskiego i Mariusza Kuczewskiego.
X
Chcesz, abyśmy powiadamiali Cię o nowych wydarzeniach Scenariusz dla trzech aktorów - spektakl w Twojej okolicy?
Zostaw nam swoje dane, a natychmiast poinformujemy Cię, jak tylko nowe wydarzenie pojawi się w sprzedaży!
Twoję imię
Miejscowość
Adres mailowy
Numer telefonu +48
© 2011 - 2024 dla KupBilecik.pl - internetowy system biletowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zdobywaj wejściówki i śledź nasze profile
Facebook » Instagram »
Alert biletowy
Dodaj swój email lub telefon »
ZARZĄDZANIE COOKIES